seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

niko sa kim sam u kontaktu u gr ne dovodi sezonu u pitanje jer bi bio haos da se ponovi prosla godina ...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima sta je potvrda o vakcinaciji? Onaj papir sto smo dobili? Pa jel neko stvarno misli da ce Grci sa onim papirom da nas puste??? Pa ono na stampacu moze da odstampa svako.

Mora drzava da napravi neki sistem, neku aplikaciju gde ce on moci za sekund da vidi tvoje podatke, a ne onaj list papira na cilirici koji maltene moze svako da napravi. Kada ocitas onaj barkod samo pise validno je, nista vise. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad se iščita QR kod vide se i podaci o vakcinisanom. Da vidim ko će da zapuca toliki put i rizikuje da krajnje jednostavno bude provaljen da koristi falsifikovanu potvrdu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nemaju mogucnost da on-line provere....qr code im nije neka siguracija .

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mene zanima sta je potvrda o vakcinaciji? Onaj papir sto smo dobili? Pa jel neko stvarno misli da ce Grci sa onim papirom da nas puste??? Pa ono na stampacu moze da odstampa svako.

Mora drzava da napravi neki sistem, neku aplikaciju gde ce on moci za sekund da vidi tvoje podatke, a ne onaj list papira na cilirici koji maltene moze svako da napravi. Kada ocitas onaj barkod samo pise validno je, nista vise. 

Za sada je dovoljno da se skenira QR kod i svi podaci izlaze, papir koji ste dobili pise i na latinici i engleskom, bar je tako na mom papiru. Aplikacija ce biti od juna, kada EU usaglasi sve sto je potrebno

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kad se iščita QR kod vide se i podaci o vakcinisanom. Da vidim ko će da zapuca toliki put i rizikuje da krajnje jednostavno bude provaljen da koristi falsifikovanu potvrdu.

 

Kakvi podaci? Pise: 

Validacija

Moje ime i prezime: Pera Peric

Sifra potvrde 0235568-142588

Potvrda je validna

 

I to je to. Tako i svim mojim ukucanima.

Sta to znaci nekom na granici? Da li vidi kojom sam vakcinom vakcinisan i kada. Ne. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako će puštati sa bilo kojom vakcinom, ovo su sasvim dovoljni podaci za proveru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kako ce biti sa PCR testovima,mislim konkretno na avionski aranzman.Da li ce agencije organizovati testiranje "brzim" testovima ili kako...Mozda ima neko informaciju 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako je uslov PCR morate uraditi pre puta PCR, lako se zakazuje testiranje, za sada agencije zakazuju ali mozete i sami preko e uprave

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bolje bi bilo preko agencije,ne znam kolike su cene u Sbiji.U Nemackoj je besplatno.U Lidlu test za brzo testiranje je 3eura :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Kakvi podaci? Pise: 

Validacija

Moje ime i prezime: Pera Peric

Sifra potvrde 0235568-142588

Potvrda je validna

 

I to je to. Tako i svim mojim ukucanima.

Sta to znaci nekom na granici? Da li vidi kojom sam vakcinom vakcinisan i kada. Ne. 

Grci priznaju sve vakcine, to je dovoljno, za EU ce se tek usaglasiti kada aplikacija bude gotova, jer  ce vaziti i za zemlje treceg sveta, gde smo i mi

 

Bolje bi bilo preko agencije,ne znam kolike su cene u Sbiji.U Nemackoj je besplatno.U Lidlu test za brzo testiranje je 3eura :)

9.000 je PCR u Srbiji, trenutno samo Hrvatska prihvata brze testove

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Grci priznaju sve vakcine, to je dovoljno, za EU ce se tek usaglasiti kada aplikacija bude gotova, jer  ce vaziti i za zemlje treceg sveta, gde smo i mi

9.000 je PCR u Srbiji, trenutno samo Hrvatska prihvata brze testove

9000...zalosno,to je preskupo.Koliko li je onda u Grckoj za povratak,hmm...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Btw danas sam zvao par privatnih klinika u Novom Sadu kaze da ne rade PCR testiranje.Samo Zavod.Posto ne zivim u Srb a i ne poznajem nekoga ko se testirao,zanima me,kako se pravi termin za test,da li su guzve,da li se mora dosta ranije prijaviti....Hvala na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko portala e uprava, zakazujes pcr test, ima svaki dan slobodnih termina, 2 dana pred put se radi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Preko portala e uprava, zakazujes pcr test, ima svaki dan slobodnih termina, 2 dana pred put se radi

ima sad a kad krene sezona???

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka