seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

hmm za decu od 10 godina pcr. Malo je glupo ali ajde. Jednom detetu da vadim pcr a drugo ne, i nas dvoje na vakcinu. Ali i trosak od 9000 je bolje nego da ne odemo na planirani Skijatos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je to...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice dece preko 10g, zna li se tacno da li je dovoljan pcr ili moze seroloski test? Na netu nailazim i na jednu i na drugu varijantu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo liči na prošlu godinu. Pominjao se 16. april kao dana kad bi Grčka mogla da se otvori za Srbiju, sad pročitah izjavu našeg ambasadora, opet naravno nezvaničnu, da će moći od 19. aprila. Nikakve meni tu logike nema, Grci su u karantinu, odlaze u nabavku samo uz prethodno poslat SMS a puštaju turiste?

15. maj je, rekla bih, realnija opcija, ali je sve još neizvesno.

Mi planiramo, kao i prošle godine, krajem juna. Muž vakcinisan, ja preležala koronu, trebalo bi do tad i ja da se  vakcinišem, tako da što se nas tiče, preduslovi su tu :D 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo praležali u decembru, ali smo i vakcinisani (nekimdan revakcinosani).

Grci su u panici, obaraju rekorde po broju obilelil. Preko 4000 u proseku prethodne nedelje.

Pokušavaju neke pilot projekte, pa su tako neki Holanđani u hotelu, ali ne smeju iz njega. Probaju razne modele, ako ovo potraje.

Manja ostrva se potpuno vakcinišu, ukljićujući i one koji na njima rade u sezoni (izuzev dece i trudnica). To nazivaju Covid free ostrvima.

Nadam se da će se za mesec dana ovde smanjiti broj i da ćemo moći da putijemo.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve ovo postaje jedno veliko mucenje, zazelecemo se opustenih i razgacenih letovanja (ako ikada vise i budu takva). Pre par meseci napisala sam negde na forumu da se i ne nadam Grckoj (koju imam uplacenu od prosle godine), imamo rezervisano (bez placanja u napred) i nesto u Bugarskoj (jos od prosle godine pa obnovili za ovu) i u Crnoj Gori - datumi se ne poklapaju pa gde i kad uspe neka varijanta ... a danas bacih pogled i na Belocrkvanska jezera... sve vise mi se cini da je to buducnost turizma.

Nego, odavno me buni ona informacija za putovanja u Makedoniju, cini mi se jos od oktobra da stoji, na zvanicnom sajtu - moguce putovanje bez preke potrebe (ili nesto slicno)?! Kako vi to tumacite i ima li neko konkretno iskustvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čula sam to za manja ostrva. Juče pročitah i za Skijatos, gde mi planiramo da idemo, da i za njih važi to za potpunu vakcinaciju, iako promašuju broj od 5000 stanovnika.

Šta znam, ja se ipak nadam Grčkoj. Ako ne bude, šta da se radi, biće biće valjda neki Egipat, Albanija ili Bugarska.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, ovo je trenutno "nova realnost". Situacija je, čini se, gora nego prošle godine. U ovo vreme su skoro sve zemlje bile potpuno zatvorene. Sada su brojevi novoobolelih visoki. Tamo gde su ljudi vakcinisani (npr. Izrael) situacija je puno bolja, ali pojavljiju se nove vesti, o novim sojevima (južnoafričko) i spekulacije da Fajzerova vakcina nije delotvorna na njih itd.

Teško je predvideti u kom pravcu će sve ovo ići. Svi se nadamo normalizacijo života, ali u kontaktu sa ljudima i na mrežama, puno je uvređenih. U fazonu, neću da idem u tu i tu zemlju ako mi budu tražili dokaz o vakcinaciji, PCR, antigenski... Pa ne radi niko to zato što hoće baš nas da maltretira. Pisao sam ranije da se Grci plaše da neće imati mesta u bolnicama (jer je večina privatnih) i adekvatne uslove zanlečenje i da će radije žrtvovati sezonu nego pustiti gomilu ljudi koji su potencijalno zaraženi.

Iskreno se nadam da će brojevi dosta pasti za dva meseca, ako ne, moraćemo da se navikavamo na nešto drugo 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hteo da idem sledece nedelje do GR ako nas puste. Ali citam oni tamo siroti nose maske i napolju? Policijski cas i svasta nesto. Ovde bi bili protesti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i to od Novembar su u karantin... kretamje samo uz sms i to ovraniceno, nista ne radi i zato svi se cudu otkud te najave za otvaranje granice

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vrlo prosto.....jos jedna propala turisticka sezona nije opcija....kao sto se u Srbiji kalkulise sa nezatvaranjem zbog ekonomije...to rade i Grci....ja se nadam otvaranju od 14 maja....pa preko Makedonije na Evzoni....kad smo uspeli prosle godine zasto ne i ove....samo da moje oci vise nevide Bugarsku....daleko im lepa kuca

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka