ZexyS

Travel Vlog

6 poruka u ovoj temi

Vec duze vreme imam svoj jutub kanal i tamo stavljam "raw" snimke sa putovanja.

Sad sam resio da malo to uozbiljim i da sredjujem snimke itd...

Ima li neko iskustva sa Travel Vlog-om i koje programe koristi za editovanje snimaka?

Da li mogu da koristim 10-ak sekundi neke poznate numere a da ne popijem ban mog jutub kanala zbog toga sto sam iskoristio 10-ak sekundi poznate svetske numere u mom jutub videu?

Svi saveti su dobrodosli.

Evo jednog mog snimka od njih 500 koje sam nakupio tokom godina.

Svaki subscribe je dobrodosao! :D

https://www.youtube.com/watch?v=zEvi1mgAbK8

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod nas nema puno vlogera,baš ću da odgledam tvoje snimke.Smorili su me vlogovi na engleskom.Bilo bi dobro da snimaš destinacije i da ujedno govoriš o istoriji,kulturi i svemu ostalom,ako je moguće na našem jeziku,naravno ako imaš kapaciteta za takav rad?

Slušao sam jednog lika koji je govorio o muzici za vlogove,rekao je da plaća neku aplikaciju i muzika mu je baš profesionalna,baš ide uz travel snimke.Ne verujem da bi se poznate numere tako uklopile,plus je problem autorskih prava.Može se desiti da ti yt isključi ton na snimcima.Bolje pronađi neku aplikaciju za muziku.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Leicester hvala na info. Da, i mislio sam da objasnjavam sve na srpskom jeziku :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sviđaju mi se tvoji snimci,pregledavaću ih i dalje jer ih ima puno.Nedostaje samo neka muzika u pozadini.Ja sam samo konzument tih travel snimaka i ne znam ništa više o tome.Jedino mi je jasno da bi trebalo što više kopirati ove uspešne strane vlogere sa puno pratilaca,uložiti u dobru kameru i praviti ozbiljne snimke.Mada,verovatno ćeš više pregleda imati ako budeš snimao na engleskom,to je sigurno.Imamo primer onog Gabriel Travelera koji samo šeta i snima i govori neke najobičnije stvari a ipak ima skoro 500K pratilaca,ima još puno takvih primera.Dok neki sadržajniji snimci imaju puno manje pratilaca i pregleda.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, pratim Gabriel Travelera, svidja mi se njegova spontanost.

Ja cu da pravim neki mix spontanosti i sadrzajnijih snimaka.

Trenutno snimam sa obicnim mobilnim i sa naocarima Rollei sunglasses cam 200 koje bas dobro dodju za putovanja.

Videcu da nabavim neku GoPro kameru.

Tek sam pre par dana ubacio muziku u pozadini na 2 snimka :D 

Ovih dana gledam koje programe da skinem sa neta da napravim intro, logo itd...

Izmenjeno (ZexyS)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

 

Odlicna tema. U poslednje vreme pre nego otputujem negde pogledam mnostvo YouTube snimaka kako bih se sto bolje pripremio. Medjutim, najveci problem je pronaci dobar "travel vlog". Danas je svima sve dostupno i svi su umislili da su rodjeni za to pa uglavnom od 10 priloga ako uspem da "ubodem" 1 to smatram premijom. Najvise me smaraju oni koji u svojim snimcima uvek zele da budu u prvom planu i u svakom kadru je njihovo lice a od informacija koje serviraju nema nista relevantno jer nisu uopste pripremljeni nego kao da odjednom odluce da snimaju bez ikakvih priprema i koncepta. Ja svoje video snimke ne objavljujem, pravim ih za sebe i porodicu i drzim ih na svom disku a tu mogu da ubacim muziku koju ja zelim. Sto se tice softvera koji koristim za obradu to je Shotcut. Besplatan je i veoma jednostavan za koriscenje. Mislim da je sasvim dovoljan za nas amatere i za one koji se tek upustaju u video obradu. Takodje mislim da je i oprema koju ljudi koriste za vlog veoma bitna, da snimci budu kvalitetni, da se koriste akcione kamere sa optickom stabilizacijom a ne telefoni. Jos ako vloger ima dron i zna kako da snima i ukomponuje svoju pricu, muziku u sve to, onda je to super. Ja posto koristim za svoje potrebe ne moram da ulazem velike pare da bih zadovoljio svoje potrebe za porodicnom arhivom. Imam Yi 4 akcionu kameru i 128GB karticu koja je sasvim dovoljna za neki city break odmor od 4-5 dana. Tu stane 4 sata full HD materijala od cega ja uspem da napravim nekih sat vremena obradjenog snimka. Oprema mi ne dozvoljava da ukljucim kameru i stavim je na rame pa snimam satima od cega cu posle da obradim i izdvojim ono najbolje. Zato sam pre par dana uzeo jos jednu karticu od 128 GB i dodatne 3 baterije + powerbank tako da se nadam da cu cim krenu putovanja moci povecati duzinu snimljenog materijala pa ce moja kolekcija video materijala biti jos bogatija.

Voleo bih ako neko zna neke dobre vlog kanale da podeli ovde sa nama. Evo ja mogu da preporucim jedini vlog koji sam do sada nasao, pratio i koji me zainteresovao. Doduse verovatno vecini nece biti zanimljiv jer osoba prica na Urdu jeziku ali je titlovao na engleski pa moze da se prati ko zna malo engleski. Decko se zove Abrar, Pakistanac je i zivi u Nemackoj. Ima mnogo video snimaka koje je napravio na svojim putovanjima. Koristi jako dobru opremu pa su snimci (posebno noviji) zaista na nivou onih koje gledamo na TV-u. Ima pricu, procita o onome sto ce obici pa su mu informacije uglavnom relevantne. Zanimljivo je da su mu najlepse destinacije do sada Norveska i Crna Gora. Proslog leta se odlucio da krene motorom iz Nemacke u posetu svojoj porodici u Pakistan i napravi vlog o putovanju. Tako da medju mnogim drugim prilozima na njegovom YouTube kanalu je i taj o njegovom putovanju u Pakistan gde je prosao kroz Nemacku, Austriju, Sloveniju, Hrvatsku, Crnu Goru, Albaniju, Makedoniju, Tursku i Iran. Ukupno ima 50 video klipova duzine oko 25 minuta svaki. Putovanje je trajalo oko 2 meseca, nije zurio, zeleo je da poseti sto je vise moguce. Ponegde je ostajao i po 2-3 dana, doduse u Istanbulu ga je zadesio kvar na motoru pa je zbog nedostatka delova proveo tamo 10tak dana ali je i vredelo. Na mene je najveci utisak ostavila Turska, pogotovo Kapadokija i koliko su ljudi dobri tamo gde turista bas i nema. Uglavnom je bukirao jeftin smestaj dan pre dolaska ili na dan doslaska na destinaciju a imao je malo srece sto je putovao u vreme pandemije pa je zbog manjka turista imao mnogo veci izbor smestaja a cene su bile vise nego smesne. Ono sto mu ja zameram je sto je malo vise sebe stavljao u prvi plan, ali ne preterano i sto recimo o Dubrovniku na zalost nije procitao mnogo nego se vise oslonio na ono sto mu je neko rekao a mozda nije razumeo. Ali to je zaista malo u odnosu na toliko snimljeno materijala.

Kanal se zove WildLens by Abrar pa ko zeli neka pogleda. Takodje ko voli polarnu svetlost i nordijske zemlje ima dosta video priloga o Norveskoj.

Izmenjeno (Simo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka