ZexyS

Tura Zapadna obala (Kalifornija, San Francisko, Las Vegas, Arizona, San Diego)

2 poruke u ovoj temi

Vec duze vreme pravim detaljan plan za ovu zapadnu turu i trajalo bi oko 45-50 dana. 

Isao bi sam, odlicno se snalazim, engleski perfektan, a i inace putujem sam vrlo cesto svuda.

Da naglasim, nikad nisam jos bio u Americi. 

Dakle ovako bi isla tura: Kalifornija (Santa Monika, Beverli Hils, Holivud, centar LA), Pa u San Francisko i pored njega Yosemite park, pa u Las Vegas i sve oko njega (Grand Kanyon. Area 21, Death Valley, itd), odatle u Arizonu  (Feniks i gradic Tombston i pustinje okolo), iz Feniksa avio tura do Monument Valley jer nikako nisam mogao drugacije da izvedem put do Monument Valley po ovoj mojoj turi. I na kraju iz Feniksa letim do San Dijega, i iz San Dijega nazad u LA i onda nazad kuci.

Isao bi najverovatnije u maju za koju godinu :D cekam da se smiri cela ova situacija u Americi i korona a bogami i da sakupim brdo para za ovo...kontam da ce mi trebati do 15 hiljada dolara koliko sam do sada odokativno izracunao. Mozete me smatrati ludakom, ali ne zalim ni cent, i ovo ce biti samo prva od velikih US tura koje cu da pravim. 

Otprilike sve znam sta i gde sve trebam da vidim (jako sam dobro upoznat sa Amerikom iako nikad nisam bio tamo).

 

Otprilike bi to islo ovako (dani variraju, moze to biti dan-dva manje, vise, jos uvek doradjujem detaljno plan za svaki dan posebno):

Santa Monika 2 dana...odatle u Beverli Hils 5 dana, pa Holivud 7 dana, odatle u centar LA oko 5 dana.

Onda letim sa LAX za San Francisko i tamo budem 3-4 dana, obidjem grad, Alkatraz zatvor i Yosemite park.

Iz San Franciska letim za Las Vegas i tamo ostanem 9 dana i obidjem sve oko Las Vegasa, Grand Canyon, Death Valley, Area 51 itd...

Iz Las Vegasa letim za Arizonu (Feniks) i tamo budem oko 9 dana. Iz Feniksa idem na razne ture, npr do istorijskog gradica Tombstone-a, pa Antelope Canyon, Horseshoe Bend and the Navajo Nation tour, Sedona Red Rocks, Apache Trail, pa avionom tura iz Feniksa za Monument Valley, i onda iz Feniksa letim za San dijego i tamo ostanem 3-4 dana i onda nazad za Santa Moniku da odmorim dan-dva :D i onda nazad za Srbiju.

Zamolio bih iskusne forumase koji su bili u ovim predelima da mi daju neke sugestije i predloge sta bi trebalo da rezervisem unapred (osim smestaja na Bookingu naravno i nekih karata za holivudske studije itd)...npr, da li da kupujem lokalne avio karte na licu mesta, na primer na LAX aerodromu da kupim kartu u jednom pravcu za San Francisko, i onda odmah kad sletim u San Francisko (u kom ostajem par dana) kupim kartu u jednom smeru za Las Vegas, pa tako kad stignem u Las Vegas odmah kupim kartu za Feniks itd...ili sve te karte kupim unapred  online jos u Srbiji ili ih kupim online kad stignem u Ameriku?

Ne bih sad da vas davim detaljima, mozda kasnije kad se razvije tema :D Kucam plan u wordu vec godinu dana i menjam ga i nadopunjujem :D

Svaki savet je dobrodosao i hvala unapred.

 

Izmenjeno (ZexyS)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadovezujem se na temu, nemam odgovore na ova pitanja (možda si već realizovao putovanje), već i ja planiram turu u tom delu, u veoma kraćem trajanju, ali mi je svaka informacija dobrodosla. 

Naime, isli bismo sledece godine, i imala bih nekih 15 - 17 dana slobodno, pa bih volela da napravim turu od Las Vegasa do LA.

1. Las Vegas i okolina (kapiram da je dovoljno nekih 3-4 dana da se poseti Las Vegas i Gran Canyon), dalje bismo rentali auto i vozili se do LA.

2. Pošto želimo da posetim nacionalni park sekvoja, mislili smo da se vozimo preko Death Valley do Sekvoja parka, tu negde prenocili i potom za LA. 

3. U LA bismo bili 3 dana, i potom isli za San Diego.

4. Tu bi bili par dana i potom nazad za Las Vegas uz posetu Joshua Tree National Park. 

Mozda bismo eventualno leteli do New York-a i tamo ostali jos 3-4 dana. 

Ne znam koliko je ovo realno za realizaciju i koliko novca bi mi bilo potrebno. Da li je bezbednost ok, da se nas dvoje uputimo u ovu avanturu? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka