Teogonija

Deliblatska peščara

14 poruka u ovoj temi

Kafana se zove Lederata:srce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dujaspasa

Hvala tebi na lepim rečima, zaista treba skrenuti misli

@rakel

Hvala, nisam ni znala gde smo jeli:D ja videla samo da pise Restoran

Lederata to je po  rimskom utvrdjenju preko puta, s druge strane Dunava, tamo na brdu kod Rama...steta sto taj arheoloski lokalitet nije bolje odrzavan.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pocelo je kao obilazak Zagajickih brda a zavrsilo se potpuno drugacije
Krenuli smo rano ujutru iz Beograda dosli do Izbista krenuli ka Susari negde na pola puta se parkirali i krenuli u setnju. Izmedju nepreglednih polja psenice kukuruza suncokreta i lekovite trave sakrila su se nestvarna brda idealna za setnju kako rekreativcima tako i naprednim planinarima

IMG_6347m.jpg

IMG_6354m.jpg

IMG_6361m.jpg

IMG_6362m.jpg

IMG_6368m.jpg

IMG_6369m.jpg

IMG_6380m.jpg

IMG_6394m.jpg

IMG_6402m.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odluka pada da odemo do Susare i putem kroz pescaru predjemo do Deliblata ali u Susari selu koje ima interesantnu istoriju se zaustavljamo na jednom neverovatnom mestu Pansion Marieta. Savrseno uredna basta, kuca u stilu Indije (kasnije smo saznali da je vlasnik radio u Burmi u ambasadi) zaposleni neverovatno ljubazni a cene povoljne. Savrseno mesto za pauzu posle 15ak kilometara setanja. Odatle nastavljamo ka Deliblatu putem kojim se redje ide. Put preseca pescaru po sredini i u jako losem stanju je zbog erozije peska ispod asvalta svi preporucuju da se ne ide tuda da je put neprohodan ali eto mi smo prosli cak smo sreli jos par automobila usput. Odatle nastavljamo ka Deliblatu i jezeru Kraljevac

IMG_6418m.jpg

IMG_6430m.jpg

IMG_6431m.jpg

IMG_6416m.jpg

IMG_6433m.jpg

IMG_6437m.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi planiramo sledeceg vikenda da odemo do Zagajickih brda, onda negde na rucak, zatim do tvrdjave Ram, pa na prenosciste u Velikom Gradistu, vec sam rezervisala. Preci cemo skelom na drugu stranu, cena je 1300din.

Peske cemo od Grebenca do piramide i nazad.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O jezeru ne bih mnogo, koleginica je vec dala detaljan opis, nadao sam se da postoji neka plaza da se malo okupamo ali nazalost nismo nasli
Mozda kad bi uredili plazu jezero bi sluzilo i kupacima pa bi u samom mestu turizam bio razvijeniji ali,,,
Kako nam termini skele ka Ramu nisu odgovarali uputismo se tamo kolima ,jeste duzi put ali cena skele od 1400 dinara i gorivo su bili tu negde a ustedeli smo na vremenu

Dakle od Deliblata preko Kovina i Smedereva pravac Ram
Put je relativno dobar ima par deonica sa losijim asvaltom ali generalno lako i brzo se stize
Tvrdjava u Ramu je kompletno restaurirana,  na blagajni dobijete i uredjaj koji vam "prica" istoriju tvrdjave celih 12 minuta mada smo mi naleteli na organizovanu posetu sa zvanicnim kustosom tvrdjave koji je jako interesantan pa smo se malo slepovali 

IMG_6443m.jpg

IMG_6448m.jpg

IMG_6449m.jpg

IMG_6452m.jpg

IMG_6458m.jpg

IMG_6460m.jpg

IMG_6461m.jpg

Izmenjeno (clockwork_orange)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Rama nastavismo ka Smederevu gde nadjosmo tvrdjavu u jako losem stanju a mali grad tvrdjave u rekonstrukciji tako da nismo mogli da ga obidjemo
Svejedno bili smo u prilici da uradimo po koju interesantnu fotografiju i da klopamo na korzou
Svakako svima koji su u prilici preporucujem ovaj instant turizam
Ovaj ceo krug je nekih 25km pesaka i 300km kolima i definitivno se isplati priroda je predivna ljudi su srdacni i upoznajemo svoju zemlju da bi smo je vise voleli

IMG_6467m.jpg

IMG_6472m.jpg

IMG_6480m.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deliblatska pescara, pre nego sto smo doslo do Zagajickih brda.

DSCN0003.JPG

DSCN0006.JPG

DSCN0014.JPG

DSCN0024.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Izdaje li neko vikendicu u šumovitom delu peščare? Zamislila sam doček Nove godine u nekoj kućici među četinarima, ali pošto nismo u prilici da šmugnemo na duže od dva dana, nećemo moći nigde daleko, a u Peščari znam da ima kuća čije okruženje parira ''ozbiljnim'' planinama :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka