Senka023

Vaučeri turističkih agencija

50 poruka u ovoj temi

To je korektno, ali agencije koje rade samo apartmane u Grckoj mogu da nude samo apartmane. Mnogi nisu dobili ni licencu, zato je pametnije koristiti ove godine dok nude neku opciju

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisala sam agenciji da nam ne odgovaraju mesta koja nam nude i da nam vrate novac, jer hocemo za svoj novac da letujemo gde mi hocemo, a ne gde nas oni "teraju" da letujemo.

Jos nam nista nisu odgovorili ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da sam na vašem mestu, obavestio bih i turističku inspekciju, YUTA-u, tržišnu inspekciju i udruženje potrošača. Jedan mejl sa kratkim opisom situacije i molbom za pomoć.

Mi smo vaučer dobili zbog nerealizovanog putovanja u Italiju (iz paketa "Metropole Evrope") koje je trebalo da se ostvari krajem marta prošle godine. Ove godine tim vaučerom smo platili deo letovanja u Grčkoj - najam apartmana.. Pre neki dan smo ostatak cene platili u dinarima. Sva matematika preračunavanja dinara u evre i obrnuto, odrađena je korektno, prema srednjem kursu NBS. Sve obavljeno e-mail-ovima, osim što smo vaučer (na zahtev agencije) poslali i preporučenim pismom. Što reče u poslednjoj emisiji SAT-a direktor Barcina: vaučer je tretiran kao vrednosno pismo.

Izmenjeno (Tibor021)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da sam na vašem mestu, obavestio bih i turističku inspekciju, YUTA-u, tržišnu inspekciju i udruženje potrošača. Jedan mejl sa kratkim opisom situacije i molbom za pomoć.

Mi smo vaučer dobili zbog nerealizovanog putovanja u Italiju (iz paketa "Metropole Evrope") koje je trebalo da se ostvari krajem marta prošle godine. Ove godine tim vaučerom smo platili deo letovanja u Grčkoj - najam apartmana.. Pre neki dan smo ostatak cene platili u dinarima. Sva matematika preračunavanja dinara u evre i obrnuto, odrađena je korektno, prema srednjem kursu NBS. Sve obavljeno e-mail-ovima, osim što smo vaučer (na zahtev agencije) poslali i preporučenim pismom. Što reče u poslednjoj emisiji SAT-a direktor Barcina: vaučer je tretiran kao vrednosno pismo.

Da, tako cu i uraditi, ali evo bicu jos toliko fer i sacekati da mi odgovore na email. Sve mislim da ce odobriti da iskoristimo nas novac kako mi hocemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moji roditelji su veoma razočarani Argusom.  Godinama idu preko njih i obišli su skoro sve u Grčkoj preko ove agencije. Prošle godine su uplatili još u februaru Sitoniju u junu i Tasos u septembru. Nije se realizovalo, pa su dobili zamenske vaučere. Sada su hteli da iskoriste zamenske vaučere i promene kako bi putovali na more u Albaniju. Rekli su u agenciji da ne može, da moraju u istu državu ići. Onda su hteli da zamene Sitoniju za Lefkadu, međutim, kažu im da i to ne može da moraju ići u Sitoniju. Ludilo!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Napokon smo se dogovorili sa Agencijom. Ponudili su nam Eviu, Edipson i prihvatili smo.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je li iskoristio vaučer preko Farosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u APR-u je pokrenut stecaj za agenciju KOMPAS TOURISM&TRAVEL drustvo sa ogranicenom odgovornoscu za unutrasnji i medjunarodni turizam Novi Sad...sasvim sam to slucajno saznao, i trebam da podnesem potrazivanja do 31.12.21. dobio sam vaucer o zamenskom putovanju...vise puta sam zvao agenciju ali se niko nije javljao...nisam toliko strucan da znam kako se to radi,pa ako moze neko da me posavetuje sta i kako to da uradim da podnesem zahtev za svoja potrazivanja...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Strašno! Oni su poslednji za koje bih pomislio da bi mogli da propadnu. Treba da kontaktirate sa turističkom inspekcijom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam iznenađena za njih.Zadnjih 5g ne idem preko njih jer su zadnjeg puta bili izuzetno neprijatni i neorganizovani. Mnogi su od njih odustali.

To je bilo za očekivati.....!:neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za prijavu potraživanja stečajnom sudu, treba da podneste prijavu sa pratećom dokumentacijom: vaučer, ugovor, potvrda o plaćanju... 

Neki privredni sudovi imaju obrasce - formulare za prijavu potraživanja, ali je najbolje da se obratite nekom advokatu.  

Izmenjeno (danilko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uspeo sam nekako da iskopiram svu dokumentaciju sa svim ugovorima i priznanicama o uplati celokupnog aranzmana i to u tri primerka i poslao privrednom sudu u Novom Sad-u ...isto tako sam poslao  prepisku osiguravajucem drustvu koji je izdao polisu...        ... zalio sam se turistickoj inspekciji...obavestili su me da su moju zalbu prosledili turistickoj inspekciji grada Novi Sad...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna i moze da pomogne naime imam vaucer za neiskorisceno putovanje u Vivi i sada dobijam informaciju da vaucer mogu da iskoristim samo kao 50% buduceg putovanja i da drugu polovinu moram da doplatim
Vaucer je vrednosti 1800e i sada treba da nadjem putovanje od 3600e i doplatm jos 1800e da bi iskoristio svoje pare a to je nemoguce i ovih 1800 je previse za letovanje


Da li oni to rade po zakonu ili je to njihova samovolja i ucena putnika

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko zna i moze da pomogne naime imam vaucer za neiskorisceno putovanje u Vivi i sada dobijam informaciju da vaucer mogu da iskoristim samo kao 50% buduceg putovanja i da drugu polovinu moram da doplatim
Vaucer je vrednosti 1800e i sada treba da nadjem putovanje od 3600e i doplatm jos 1800e da bi iskoristio svoje pare a to je nemoguce i ovih 1800 je previse za letovanje


Da li oni to rade po zakonu ili je to njihova samovolja i ucena putnika

Čista samovolja, tvoje pare su tvoje. Jedini uslov da aranžman ne može biti jeftiniji od te sume. Pozovi turističku inspekciju pa prijavu bagru,

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako su smeštaj i termin isti, bilo bi korektno od agencije da i cena bude ista.

Naravno da će biti potrebno doplatiti, ako je vaučer dobijen za neiskorišćeno letovanje u junu, a ove godine se želi letovati u avgustu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka