Senka023

Vaučeri turističkih agencija

50 poruka u ovoj temi

Nisam u životu koristila vaučere za putovanja niti se sećam da smo ikada imali ovakve uredbe Vlade naše države.Agencija nas obavezala da ih preuzmemo išli ne išli.Nikakvu ponudu zamenskog putovanja nismo primili a trebalo bi da sledećeg petka 4.07.otputujemo.Na telefone agencije se niko ne javlja.Vidim da od Kipra nema ništa ali bar da znam neke druge opcije.Sve je neizvesno osim da više nikad neću ići preko agencija niti uplaćivati unapred,Pare u džep pa na put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja je to agencija? Očigledno su neozbiljni i neprofesionalni.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Senka023

da li ste im poslali mail? Mnogi tako komuniciraju, ne javljaju se na telefone.

Vaucer svakako moraju da vam daju.

Juce je objavljeno da je Kontiki odlucio da vrati pare putnicima, jer su dobili tuzbu, pa da ne bi isli na sud, odlucili su da sve rese mimo toga.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Koja je to agencija? Očigledno su neozbiljni i neprofesionalni.

Dzonny,Wayout je u pitanju.Suki,nismo slali meil,već pozivali i preko njihove facebook stranice se interesovali ali odgovori su da se strpimo.Gde mogu videti Kontikijevu odluku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba sami sa sajta wayout da skinete potvrdu i mozete je iskoristiti do kraja 2021 ili povracaj novca 15.1.2022. Jos uvek se ne zna da li ce i kada ce Kipar da nam dozvoli ulazak na ostrvo, ni pod kojim uslovima, tako da ni agencija nema sta da vam ponudi. Pisite im mail, ali zaista je sve neizvesno. I mi imamo Kipar uplacen preko Tui i za sada ni vaucer nemamo, vec po opstim uslovima jer je putovanje u avgustu, a wizz nam je otkazao let, tj promenili su datume a nama to ne odgovara, pa cekako novac za karte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li sam pogrešila uzevši vaučer agencije.Kako vreme prolazi sve više strahujem da će agencija bankrotirati ako već nije što znači da se oprostim od novca.Zamensko putovanje ne nude jer nove ugovore sa hotelima potpisuju od septembra a do tada ništa.Juče čujem da je upitna i zakonitost tih vaučera,Ima li među vama ko je uzeo vaučer WO?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Ovo je još maja rekao;

“Problem je u periodu do oktobra ove godine, da li će neko propasti ili neće. Ali i ako propadne nekoliko agencija do 1. oktobra, kada se zaključuju nove polise osiguranja, možda će ostati nekoliko hiljada ljudi bez novca, ali smo spasili najmanje 200.000 koji će ipak dobiti svoj novac ili iskoristiti putovanje. Bez ove uredbe, propalo bi mnogo više agencija i mnogo više ljudi bi ostalo bez novca”, tvrdi Seničić. 

https://www.kurir.rs/vesti/biznis/3493129/apel-turistickih-agencija-traze-od-vlade-dodatnu-pomoc-kako-bi-sprecili-bankrote-i-masovna-otpustanja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne znam da li sam pogrešila uzevši vaučer agencije.Kako vreme prolazi sve više strahujem da će agencija bankrotirati ako već nije što znači da se oprostim od novca.Zamensko putovanje ne nude jer nove ugovore sa hotelima potpisuju od septembra a do tada ništa.Juče čujem da je upitna i zakonitost tih vaučera,Ima li među vama ko je uzeo vaučer WO?

Da li ste pisali mail agenciji, kod wayout mozete menjati samo za Egipat, Kipar i Dubai pa to jeste problem jer oni trenutno ne rade nista. Savet ako krene Egipat menjajte za to i idite ove godine. Licno znam za Odeon agenciju kod koje su ljudi menjali za sve destinacije i Srbiju jer oni sve rade i nije bilo problema. Za vasu agenciju ne znam jer je vlasnik stranac, ali opet sami smo birali gde cemo rezervisati. Vise puta sam pisala da ljudi biraju sigurne agencije, clanice yute, ali opet vecina gleda cenu, a wayout ima uvek ne realno niske cene. Nadam se da cete resiti problem i otputovati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li ste pisali mail agenciji, kod wayout mozete menjati samo za Egipat, Kipar i Dubai pa to jeste problem jer oni trenutno ne rade nista. Savet ako krene Egipat menjajte za to i idite ove godine. Licno znam za Odeon agenciju kod koje su ljudi menjali za sve destinacije i Srbiju jer oni sve rade i nije bilo problema. Za vasu agenciju ne znam jer je vlasnik stranac, ali opet sami smo birali gde cemo rezervisati. Vise puta sam pisala da ljudi biraju sigurne agencije, clanice yute, ali opet vecina gleda cenu, a wayout ima uvek ne realno niske cene. Nadam se da cete resiti problem i otputovati.

Jesmo Lidija,naravno,mi jedno pitamo oni drugo odgovaraju.Da budemo strpljivi još malo dok se ne steknu uslovi za bezbedno putovanje.Nema od tog ništa.Nisam ni znala da nisu članica yute.Brinem da nisu propali pa propade i novac kroz vaučer.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ko ce propasti i sta ce biti niko ne zna, ovo je stvarno velika katastrofa za turizam i verovatno ce samo retki opstati. Opet da se nadamo najboljem, da ce poceti sa radom i da cemo svi otputovati. Trenutno nista drugo ne mozemo, osim da sacuvamo zdravlje

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

На жалост и нама је отказано путовање на Кефалонију и понуђен нам је ваучер. Агенција је отказала све виле на Кефалонији за ову сезону у договору са тур оператерима. :sad:

Колико сам ја успео да  прочиотам између редова они су у договору са власницима вила своја тј. наша средства пребацили за наредну годину у местима и вилама где је интересовање било на ниском нивоу. То је прва ствар која ми је засметала, ако већ Грци враћају новац, из онога што сам чуо и читао, зашто они располажу мојим парама да закупљују смештајне јединице за наредну сезону.

Имам пар питања за све правнике и остале који имају слична искуства:

1. Да ли могу да затевам да ми се поред ваучера да могућност да путујем наредне године у истом временском периоду на жељену дестинацију без обзира на цену која ће бити у агенцији. Како сам аранжман платио у целости мој новац ће агенцији бити на располагању 20 месеци пре путовања.

2. Рекли су ми да за ваучер могу да бирам путовања исте или скупље вредности, што значи да им не пада на памет да врате разлику у новцу. Да ли могу да затевам да ми се изда нови ваучер уколико буде било новчане разлике између два аранжмана. Који бих могао да искористим за неко ново путовање или добијем јануара 2022. године како је већ речено.

3. Цене аранжмана су приказане у еврима и плаћажње је било у динарској противвредности по средњем курсу Народне банке. На уговору стоји динарски износ, курс на дан плаћања и износ у еврима. У агенцији су ми на питање преко телефона рекли да ваучер издају на уплаћени динарски износ и да у Србији није могуће издати ваучер у еврима. Нећу да улазим у причу да ли је тренутни курс динара реалан, који се ресурси тренутно користе како би се он одржао на овом нивоу и шта се све може догодити у наредних годину и по дана, и са агенцијом и са курсом. С обзиром на тренутну економску ситуацију и гледајући развој догађаја са актуелним вирусом не знам још колико ће ова фиктивна слика моћи да траје. Да ли имам право да затевам да у ваучеру стоји да је на дан плаћања по средњем курсу народне банке аранжман коштао толико и толико у еврима и да вредност ваучера буде у еврима тј. динарска противвредност на дан коришћења ваучера.

Извините ако сам мало одужио, хвала на одговорима, личним искуствима и сугестијама.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@skywalker Meni su dva letovanja otkazana. Na jednom vaučeru stoji koliki je iznos uplaćen u dinarima i koliki je kurs bio tog dana, a na drugom stoji i iznos u dinarima i koliki je bio kurs i koliko je koštao kompletan aranžman s avionskim prevozom u evrima... Očigledno sve zavisi od agencije.. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Lj Добро дошли на форум! :cvetak: То је небитно за ову дискусију, одговорићу вам кад саберете 50 порука на форуму.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Lj Добро дошли на форум! :cvetak: То је небитно за ову дискусију, одговорићу вам кад саберете 50 порука на форуму.

Hvala na dobrodoslici. Nebitno za diskusiju, slazem se, ali i ja imam placen aranzman za Kefaloniju, a moja agencija niti otkazuje niti predvidja da ce biti otkazivanja, zato me je vas post iznenadio pa sam vam postavila pitanje. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka