ljerka

Putovanja u 20/21 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2052 poruke u ovoj temi

Nisam vakcinisana, niti dajem pare za testove :D, zato mi je mogucnost putovanaj svedena na Mali Sengen ( naziv je  :shokiran: )

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi, momak i ja smo trebali da odemo na letovanje i radili brzi test i ispostavi se da je on pozitivan a ja naravno bila u kontaktu sa njim i propadne nam letovanje. Posto se to sve desilo tog dana kada smo trebali da krenemo iz agencije su nam rekli da ne mogu novac da nam vrate jer "TO JE NAŠA KRIVICA", nismo mogli ni da zamenimo putnike jer je valjda napravljena putna lista i to je sve tako propalo. Da li je jos neko imao slična iskustva i sta uopste raditi u ovoj situaciji? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nazalost jeste tako kako su vam rekli, da je dan ranije pa da se plati promena imena za avio karte, ali na dan put....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ti testovi se obicno rade dan pred put.

Nas je Albanija zeznula, tako da idemo u Tivat. :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li Španija priznaje kinesku vakcinu Sinofarm za ulazak u zatvorene prostore,muzeje,restorane stadione itd. na svojoj teritoriji?Znam da priznaju Sinofarm za ulazak u zemlju,a kako stoje stvari unutar teritorije?U nekim zemljama ima tih nelogičnosti da može da se udje sa kineskom vakcinom a unutra se ne priznaje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li Španija priznaje kinesku vakcinu Sinofarm za ulazak u zatvorene prostore,muzeje,restorane stadione itd. na svojoj teritoriji?Znam da priznaju Sinofarm za ulazak u zemlju,a kako stoje stvari unutar teritorije?U nekim zemljama ima tih nelogičnosti da može da se udje sa kineskom vakcinom a unutra se ne priznaje.

U Španiji ne postoje nikakve propusnice i svuda se može ući bez problema, jedini "uslov" je maska u zatvrorenom prostoru. Bar do pre mesec dana kad sam ja bio, ali i čitam po vestima nema nikakvih QR kodova ili aplikacija kao Luca u Nemačkoj i sl. Tamo su od prošle nedelje ukinute i zabrane za noćne klubove, teretane, bioskope i pozorište te sve sad radi punim kapacitetom. Vakcinisano je 80% ljudi.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Problem je što sada izgleda nema direktnih letova iz Beograda do Španije,ni Air Serbia ni Vueling.Tranzit je komplikovan,ići ću sa kineskom vakcinom i time neću moći da tranzitiram kroz Italiju.Rezervna destinacija mi je Budimpešta,ali sam se neprijatno iznenadio jer Fudeks još nije obnovio liniju.Budimpešta može biti i tranzit ili u kombinaciji sa Španijom.Buking dolazi u obzir jedino u zadnji čas zbog eventualnih neprijatnih iznenadjenja oko propisa.Ako budem uspeo da odem u decembru preneću svoja iskustva ovde,naravno.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Problem je što sada izgleda nema direktnih letova iz Beograda do Španije,ni Air Serbia ni Vueling.Tranzit je komplikovan,ići ću sa kineskom vakcinom i time neću moći da tranzitiram kroz Italiju.Rezervna destinacija mi je Budimpešta,ali sam se neprijatno iznenadio jer Fudeks još nije obnovio liniju.Budimpešta može biti i tranzit ili u kombinaciji sa Španijom.Buking dolazi u obzir jedino u zadnji čas zbog eventualnih neprijatnih iznenadjenja oko propisa.Ako budem uspeo da odem u decembru preneću svoja iskustva ovde,naravno.

Ima direktnih letova za Madrid i Barselonu stalno. A sada samo: AirSerbia, AirEuropa idu za BCN. Plus Wizz ide BEG-BCN od decembra diretkno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako nema direkthih letova.

Ja sam kupila karte za Vueling let za Barselonu, subota 9.10.2021. 11.20sati

Kupila sam preko vueling sajta - nadam se da nije neka greska

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije, ja sam sad isto gledao ima BEG-BCN direktan let.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na sajtu Air Serbia mi izbacuje da nema direktnih letova do Barselone.Wizz air ima tek 19. decembra prvi let a Vueling ima u ponudi samo letove za oktobar.Najizglednija varijanta za prvi deo decembra je Vueling,u slučaju da nastave sa ponudama letova u bližem vremenskom periodu..Kontaktirao sam Air Serbia i oni su mi slali samo linkove bez konkretnih odgovora da li ima letova do Španije.Možda ih i ima ali ja ne mogu da ih vidim.Valjda će se naći nešto,u ovoj situaciji je bolji direktan let od tranzita preko Italije ili Austrije.Španija priznaje kinesku vakcinu a Italija ne i tu može nastati problem ako se ide preko Italije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

AirSerbia nudi i letove sa presedanjem. Ako ideš preko Rima npr. a Italija ne priznaje kinesku vakcinu to nije problem jer ti ne izlaziš na teritoriju Italije već si samo u međuprostoru. Proveri. Za Francusku znam da to nije problem ukoliko je samo presedanja i ako je presednje/čekanje/layover kraći od 4 sata.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vueling je nažalost sezonski i sada oktobra završava i nastavlja na proleće.Negde sam pročitao da Air Serbia neće za sada obnavljati Barselonu,ali na sajtu Air Europe stoji da im je let operated by Air Serbia.Ipak,skupa je Air Europa prilično u poređenju sa Vuelingom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Air Serbia imas letove tokom novembra

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uredjaj mi je zreo za ažuriranje i zato nisam video te letove,sada vidim na drugom uredjaju da ipak ima letova.Air Serbia je standardno skuplja,ali ipak ima datuma kada su cene nešto niže.Da li je vakcina jedini uslov trenutno za Air Serbia letove ako smo vakcinisani,ili nam traže dodatni test na uvid?Da li se može samo sa kineskom vakcinom i bez testa do Barselone?Morao bih da vidim kako stoje stvari sa prtrljagom u ekonomskoj klasi,da li je isto kao kod Vuelinga i Ryanaira jedna torba od 10 kg i još jedna ispod sedišta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26684
    Ukupno tema
    895756
    Ukupno poruka