ljerka

Putovanja u 20/21 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2029 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Ja svakim danom postajem sve više frustriran što nema naznaka da ćemo biti na nekoj zelenoj listi Francuske. Ryanair izbacio jeftine letove za 9.99€ i čisto onako gledao i može super da se prođe. Plus merkao i airbnb i booking oko smeštaja pošto želim da budem u Parizu najmanje 1 mesec, a najbolje 2...

Od Italije odustao jer ipak proveo leto 2019 u Rimu i ma koliko da obožavam Rim ( to prvo mesto omiljenog grada se uvek menja između Rima i Pariza) neka bude Francuska ovog puta, mada u Parizu bio zadnji put novembra 2019.

On verra...

Čudan osećaj da kao možeš da putuješ ali ipak ne možeš. A ako do negde 5 jula se ništa ne promeni, moraću ipak da skockam nešto drugo.

Izmenjeno (Phillippe)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za link. Ne znam zašto naši nisu promenili to. Ajd sad ću ooet pogledati na sajtu mupa.

Sjajno ako možemo. 

Sad pogledao sajt i promenjeno je u možemo ući.

Sjajno.

Prekjuče kad gledao pisalo je da ne mozemo.

@Roy hvala

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Srecan put :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Srecan put :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala! 

Nadam se. Biće teško naći sad nešto na mesec dana ili više... ja sam do sada uvek nalazio smeštaj preko CouchSurfinga jer tu ljudi izdaju sobe/studio na mesec dana dok idu kući ili slično za oko 500 evra mesečno. No vidim da sad slabo se koristi CS jer bilo nekih promena...

A cene koje dobijam na bookingu i airbnb nisu baš... ali videću, evo sad seo da kockam put.

Čudi me samo da niko od portala i novina nije objavio da nas i FR dodala... uglavnom za sve zemlje koje nas dodaju negde se objavi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Netherlands je prijatno iznenadjenje,nadam se da će niske zemlje ostati otvorene i tokom jeseni i nadalje,normalno.Otvorili su se skroz bez uslova,to je najava nekih boljih dana. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

4 dana samo. Žena kupila karte, nisam stigao ni da vidim kakve su mere i kakva je situacija kod njih....nadam se da ne idemo u neko zaključavanje :)

Od juče maske nisu više obavezne na otvorenom osim kad je puno ljudi na malom prostoru. I dalje su obavezne u zatvorenom. Raste broj vakcinisanih i pada broj zaraženih tako da ne brini neće biti zaključavanja ;) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozzz, ima li ko da je ovih dana letio sa sarajevskog aerodroma ka Turskoj. Interesuju me info o odlasku i dolasku u Istanbul. Ima li puno cimanja oko covid19 papira? Nosim sa sobom PCR test, pošto od revakc. nije prošlo 14 dana a dobila sertifikat sa kodom o potpunoj vakcinaciji. Kakve su sada mjere na snazi i imali ko info kakva će popuštanja biti od 01.07. za bh državljane?Maske itd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo sam isla po Srbiji, nisam pratla vesti i sad videh uslov za Slo i Au i jako me zanima kako se to dokazuje da si pre ulaska u te dve zemlje, pre toga bio 10 dana u Srbiji? Da si bio u nekoj drugoj niskorizicnoj dokazaces pasosem, ali da si bio u Srb ili nekoj za koju ti treba samo lk, kako?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Prosto mi je neverovatno da Srbija još uvek nije ukinula meru izolacije od 10 dana ili pcr test kada se vraćaš nazad avino0m.  

Izmenjeno (nina_bgd)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Valjda nije bitno čime se vraća, nego odakle :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo je kafkijanska situacija jer ako ko se vraćate avionom iz Grčke, naši policajci na pasoškoj kontroli će vam upisati desetodnevni kućni pritvor (iz koga možete izađi ako državi platite harač od 9.000 dinara za PCR test), a ako se iz Grčke vraćate automobilom na ulazu u Srbiju vam ne traže ništa jer ste dva sata vozili kroz Makedoniju gde je valjda vazduh takav da očisti svako moguće postojanje virusa za ta dva sata tranzita dok prođete kroz nju, 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je problem aerodrom. Tretiraju aerodrome kao visoko rizicna mesta jer ste tamo u zatvorenom prostoru u kontaktu sa ljudima iz raznih krajeva sveta. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895513
    Ukupno poruka