ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

Sve je to lepo sto su se oni dogovorili i lako izvodljivo da se ode u Grcku.Ali kakav ce to odmor biti,na plazi distanca,u moru distanca,uvece u setnji distanca,po restoranima stolovi udaljeni na odredjenoj distanci,Svi nose maske svuda i na svakom mestu se oseca neka nelagodnost i napetost.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

isto kao i prosle godine ... ko je bio zna kako i koliko je uzivao ...

btw gde god da se ode mere se moraju postovati ...

 

 

Ne može biti isto kao i prošle godine jer su u međuvremenu u Grčkoj uvedene strožije mere: odlazak u prodavnicu uz prethodnu najavu, nošenje maski napolju, to ništa nije bilo prošle godine tokom sezone. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tema su putovanja: https://www.skyscanner.net/travel-restrictions super je inače sajt, ovaj put imaju dodatak gde vidite prikaz kuda se može putovati, a kuda ne, sa popisom restrikcija. Jako zgodno i korisno. Ne zaboravite da podesite zemlju iz koje ste. Neke informacije su baš ažurne, neke nisu (možda kasne koji dan ali to proverite kad kliknete na zemlju).

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spanija je nedavno odlucila da su maske obavezne stalno i na svim javnim mestima ukljucujuci plaze i bazene. Ova zabrana treba da ostane na snazi celo leto. Zvuci neverovatno ali sta da se radi, oni su izgleda odustali od turista i ove sezone. Britanci najavili da ce zabrana putovanja zbog odmora mozda ostati na snazi ove godine i poceli sa kampanjom "letujte kod kuce". Cak 2/3 anketiranih podrzava zabranu putovanja u inostranstvo ove godine. Izgleda da ce ovo leto biti vrlo slicno proslom. Ostaje sad da se vidi da li ce Grci i Turci ipak popustiti kako najavljuju pa ce kod njih turisti moci dolaziti, jer ako im podbace Nemaci i Britanci radovace se oni i Srbima i Makedoncima.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar neće EU imati jedinstvenu strategiju ulaska turista?Jedno pričaju a drugo rade u praksi,svaka zemlja za sebe izgleda odlučuje.U Španiji je naročito na Majorci jaka kampanja za otvaranje turizma,naziv kampanje je SOS Turismo. Videćemo da li će nesto izboriti kod njihovih vlasti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa kad na Majorci svi zive od turizma. Pa nece Spanija braniti turistima da dodju, pa i sad imas grupe Francuza i Nemaca bas na Majorci samo je pitanje koliko ljudi ce da im dodje ako moraju biti pod maskom non stop cak i kad se suncaju.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, vrlo interesantno, cak jeftinije nego Ryan. Svi oni u sezoni podignu cene pa povratna karta po osobi bude od 150-200 evra sto za 3-clanu ili 4-clanu porodicu bude 750+ evra. Ja sad probao Heraklion za Jul i ukupno za nas 3 povratne karte 30000 din. Ne moras ici na prtljag, ne moraju sve 3 osobe da nose 20kg prtljaga, uzmes osnovne karte i posle samo dodas jednu torbu od 20kg. Po ovim cenama izgleda da ne ocekuju veliku navalu ili ce cena tek da skace kako se letovi budu popunjavali ali za sada mnogo povoljnije nego kolima.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imao sam prošle godine iskustva sa refundacijom novca za letove i neću ponoviti istu grešku dok korona skroz ne prodje,pa makar to bila i 2030. godina.Ali ako neko ima novac koji mu nije toliko potreban onda je sasvim ok da rizikuje sa letovima.Teško ide taj proces refundacije i igra je gluvih telefona,izgubimo mnogo nerava dok povratimo svoj novac.Jedino bih Zanzibar bukirao jer se tamo slobodno putuje,svaka čast tim ljudima.

Ne znam šta je bilo sa Maldivima?Nisam ispratio u medijima,Ja se ne sramim da me informišu ovi domaći portali,mada gledam i neke strane.Piše se da trenutno možemo slobodno samo u Zanzibar,Albaniju i CG a ne pominje se ni BiH.Ne znam da li je i BiH nešto pooštrila uslove?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MALDIVI
Državljani Srbije, kao i ostali strani državljani, mogu da uđu na Maldive. Od 10. septembra je neophodno da strani državljani poseduju negativan PCR test, ne stariji od 72 sata.

BOSNA I HERCEGOVINA
Državljani Srbije mogu bez ograničenja sa teritorije Srbije da uđu u BiH ili da tranzitiraju. Ukoliko državljani Srbije ulaze u BiH iz drugih zemalja, neophodan je negativan PCR test, ne stariji od 48 sati. 

/ Izvor https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/covid-19-uslovi-za-putovanje/

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agencija vam ponudila ili? "Moja" proslogodisnja agencija cuti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka