ljerka

Putovanja u 20/21 godini, posle otvaranja granica i pandemije

1683 poruke u ovoj temi

@Phillippe

Tu su podaci azurirani 20.11.2020. I vaze za ove sadasnje uslove pandemije, a ne generalno u normalnoj situaciji. Postoji objasnjenje za svaku zemlju, da li trebaju testovi ili ne, da li je nuzan karantin i koliko traje,  da li je potrebno posebno osiguranje koje ukljucuje i Covid 19,  da li se moze uci vazdusnim ili kopnenin putem, da li je potrebno pre puta popuniti neke obrasce... mislim da je prilicno detaljan pregled.

I ima zemalja u koje se moze uci, negde bez testa negde sa...pitanje je koliko su kome interesantne i dostupne te zemlje

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Teogonija hvala.

Da, to je to ipak! Ne znam kako mi se to nije prikazivalo kada išao preko mobilnog i tražio

Ali sad za kompom vidim.

@Ginter hvala

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni ova vest/članak sa portala kucadobrih vesti zvuči optimistično.:neznam::turista:

"Velika delegacija srpskih novinara, koju čine predstavnici emitovanih, štampanih i elektronskih medija, otputovala je u Hurgadu u studijsku posetu Egiptu u periodu od 28. novembra do 5. decembra 2020. godine. 

Ovo je treća poseta u poslednje tri godine, u organizaciji Ambasade Egipta u Srbiji, u bliskoj saradnji sa partnerskim institucijama, uglavnom u Egiptu, Ministarstvom turizma i antikviteta (Egipatska agencija za promociju turizma), Guvernoratom Crvenog mora, Turističkom federacijom Egipta, egipatskom Кomorom za hotele i turistička preduzeća i Er Кairo, najstarija kompanija koja obavlja direktne letove između Hurgade i Beograda.

Delegacija iz Srbije će imati priliku da se upozna sa nekoliko turističkih atrakcija u Hurgadi i Luksoru, kao što su čuveni hram Кarnak, Dolina kraljeva, Hram Hatšepsut i Memnonovi kolosi. Takođe će imati priliku da iskuse veličanstvo piramida u Gizi i starog Кaira, prisustvuju zvaničnim sastancima sa predstavnicima Guvernorata Crvenog mora i Ministarstva turizma i starina Arapske Republike Egipat."

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li nas u bliskoj budućnosti  očekuju tzv digitalni pasoš za  covid 19 vakcinu  kao uslov putovanja ?

IATTA – Medjunarodna asocijacija za vazdušni prevoz,najavljuje  da je platforma za digitalni pasoš u završnoj fazi. Prva faza sadržala bi informaciju da li se putnik testirao i vakcinisao protiv covida. Druga faza odnosila bi se na formiranje globalne informacione  platforme preko koje bi se  razmenjivali i proveravali podaci o testiranju putnika. Granicne  kontrole bi se pojednostavile, karantini i ograničenja putovanja bili bi izbegnuti.

A mock-up of a Covid-19 Immunity passport boarding card, passport and gloves on a suitcase

/slika sa net-a bbc.com/

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Videćemo da li će priznati i rusku vakcinu,da li će biti važan tip vakcine.Ali pre svega da preživimo ovu pošast jer je postalo baš opasno.Prošli su letnji dani kada je virus bio slabiji,sada je baš žestoko napao.Ako preživim ići ću sigurno preko,dovoljna je bila jedna godina pauze.Nadam se da će bar Turci biti otvoreni,ne nadam se nešto previše da ćemo moći u glavne EU zemlje.Negde sam pročitao da navodno EU nije još uvek odobrila ni Fajzerovu vakcinu,ne znam kako će tek rusku odobriti ako nisu ovu zapadnu?To su možda neke špekulacije,videćemo kako će se odvijati stvari.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moze li neko da mi poshalje linkove od agencije koji imaju u ponudi grcku za sledece leto?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ukoliko u veliki broj se grci vakciniraju ondak nevidim razlog da ne otvore granice, kad vec ima lek za korone ne samo Grcka cela Evropa treba da makne restrikcije i da oslobodi ljude, zato sam optimista da do aprila sve ce biti otvoreno

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koji lek??! Ova sto izaziva alergije? Ili ova sto cemo je mi imati z agodinu dana, kako danas kazu, jer smo siromasni?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve ovo izgleda kao jos jedno leto procvata domaceg turizma!

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26525
    Ukupno tema
    888204
    Ukupno poruka