ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

Naravno da su nasi potrcali i preneli vest pre potpisivanja ali sam sigurna da ce takav slican dogovor biti postignut. Ja sam u grckim medijima procitala da ce vakcinisani imati "fast lane" na granici. To bi oni zeleli ali da li ce se ostvariti jos se ne zna.

 

Ne lozi se.

Ja se ne lozim, to sto vama pakost curi kao gnoj je Vas problem.  I prosle godine sam mogla u Grcku sa pcr testom jer nam je jedan uzi clan porodice eu drzavljanin( samo je kostalo)) Sigurna sam da ovo leto nece vaziti isti uslovi za put kao proslo i da ce biti  sve lakse i jeftinije.

Izmenjeno (Aleksic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama je prolecni odmor od kraja marta do pocetka aprila, mislili smo da idemo u Tursku, ali smo odustali zbog testa i zatvorenih ugostiteljskih objekata. Onda sam htela Tivat, pa sam odustala zbog nosenja maski na otvorenem, na kraju i od Bosne, iz istog razloga.

Za more znamo da Gr videti necemo, cekamo sta ce za leto da kazu Turska i Albanija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi planiramo Budvu za uskrs i prvi maj, od Hrvatske smo odustali zbog testa, ali pitanje je kakva ce biti na prolece situacija sa virusom. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Lidija J, da li ste se raspitali , nose li se maske tamo napolju? Meni kada su rekli da se nose, odustala sam, mada oni koji izdaju apartmane kazu da ih niko ne nosi:zvizduk:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nada umire poslednja…

U odnosu na proslu godinu, putovanje mi se cinilo daleko izvesnim, ali izgleda da nece biti lako.

Putovace se, samo da saznamo kako.

WHO /Svetska zdravstvena organizacija / za sada nije  za tzv. Covid pasose.

IATA /Medj. asocijacija za vazdusni prevoz/  sa Emirates, Etihad, Singapore Airlines  vec testira  mobilnu aplikaciju Travel pass koja treba da zazivi  ove godine.Ovo digitalno zdravstveno uverenje / sa verifikovanim podacima  o zdravstvenom stanju putnika, vakcinama, testovima Covid I sl  / omogucilo bi putovanja i prakticno ukinulo eventualne karantine. U avion bi mogli da udju samo zdravi putnici koji bi putem mobilnog telefona dostavljali  verifikovane, neophodne podatke aviokompaniji kojom zele da putuju.

Evropska komisija ima svoje kriterijume i preporuke za zemlje koje ne pripadaju njenom jatu.Jedan od  uslova  za ulazak  na njenu teritoriju / npr za  putnike  iz Srbije koji zele da idu u Grcku / uzima se u podatak o broju zarazenih na 100.000 stanovnika u periodu u poslednje dve nedelje. To ipak  nije  dovoljno, vec se dodatno uzimaju u obzir, da li su  u zemlji prisutni drugi  sojevi  Covida koji se brzo sire kao trenutno aktuelni britanski, juznoafricki i sl. Ovo su generalne preporuke za clanice kojih mogu ili ne moraju da  se pridrzavaju, da ih dodatno poostravaju ili ublazavaju, vec kako im volja u zavisnosti od trenutne situacije i politike.

Danska, Svedska, Velika Britanija, Madjarska razmatraju Covid pasose/sertifikate/, dok su Nemacka, Francuska za sada su uzdrzane – vakcinisane posmatraju kao privilegovanu klasu u odnosu  na druge koji iz razlicitih razloga nisu  vakcinisamo  kao i na stetu mladje populaciju.  

Ne treba zanemariti i ugovore izmedju zemalja koji mogu definitivno da olaksaju  sudbinu putovanja. Npr Izrael koji  je vec vakcinisao veliki broj stanovnika potpisao je sporazum  sa Grckom  o medjusobnom  priznavanju tzv Zelenih  pasosa. Obostrano se omogucava vakcinisanim da slobodno putuju izmedju ove dve zemlje. Grcki premijer se izjasnio da bi  pozeleo dobrodoslicu I britanskim turistima ako bi mogli da dokazu da su vakcinisani. Za Srbiju  nisam uspela  da pronadjem njegovu zvanicnu izjavu.

Jos se nista ne zna, ali da ipak malo pisemo sta se iza brda valja.:neznam:

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Lidija J, da li ste se raspitali , nose li se maske tamo napolju? Meni kada su rekli da se nose, odustala sam, mada oni koji izdaju apartmane kazu da ih niko ne nosi:zvizduk:

Obavezne su napolju, trenutno imaju i policijski cas i iz Budve i Tivta nema izlazenje. Ako se sredi situacija da mozemo setati bez maski ici cemo, a ako ne bice neka druga destinacija. Sto se tice mora to smo rezervisali Hr, otok Krk za avgust.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Situacija se ne odvija dobro za sada ako govorimo o EU zemljama,zapadu.Ako je za prošlu godinu bilo očekivano,za ovu godinu svakako nije.Odlazak u Španiju i Italiju se čini toliko dalekim u ovom momentu.EU se sa Rusima svađa oko vakcine,očigledno je da neće priznati za sada Sputnjik,pitanje je da li će i kinesku.Bilo bi dobro ako bi se to nekako regulisalo pre leta i da nastavimo tamo gde smo stali 2019.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne zanosite se grckom pustanju granica,kakva god situacija da bude za nasu zemlju ce se traziti posebne dozvole.Okrenite se Albaniji,to je jedina sigurna varijanta da osetite car mora..CG pored toga jos ako se poboljsa situacija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Мени се чини да је и ова година изгубљена, јер ја сам већ у ово време имао цео план путовања и уплаћене карте и смештај.

Иначе, прошле године сам анализирао овај наш форум, заправо занимало ме је у којој мери је посећен подфорум Грчка, као и остале дестинације т.ј. континенти и дошао сам до следећих процената.

Од свих подфорума укупно, највише тема се тиче Грчке око 69,6%, а ако рачунамо само Европу, онда је то још већи проценат од 81%, а ако не рачунамо Балкан, онда је то чак 89,7%.

Одлука грчке владе има пресудан утицај на туристе који долазе из Србије, док остале земље су небитне.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka