ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

Nazalost i Turska od 28.12 uvodi uslov za ulazak u zemlju uz negativan pcr ne stariji od 72 h za sve!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisam te bas skontao, vaucer moras iskoristiti samo tamo za gde si uplatio ili bilo gde preko te agencije sta nude?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već ste pisali o tužbama na nekoj drugoj temi,i meni samo nije jasno da li zaista verujete da na sudu možete vratiti svoj novac?Nema od toga ništa.Celog leta smo slušali Rasima Ljajića koji nam je vrteo jednu istu priču,i to je ujedno i nažalost najpovoljnija varijanta za izvlačenje novca od uplaćenih aranžmana,taj famozni 15. januar 2022.Nadam se da neće propasti ta najpovoljnija varijanta,a ni to nije isključeno,nažalost.Jasno mi je da ste vi u pravu sa pravne strane,ali ne shvatate da ova zemlja funkcioniše po političkoj liniji i biće onako kako je najavio tadašnji ministar Ljajić.U poslednje vreme nešto ne pominju u medijima te vaučere,verovatno zato što nije ta tema aktuelna.Verujem da će nam se opet na leto obratiti ministar nadležan za turizam.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni meni nije žao agencija,već svih nas kojima je tamo zarobljen novac.Imam i ja određen novac koji sam uplatio za putovanje jednoj drugoj osobi,radi se o severu Grčke.Znamo kako su agencije zaračunavale prodajne kurseve poslovnih banaka i obavezno bi odabrale neke banke sa najvišim mogućim kursom da bi ubirale ekstraprofit.U Grčkoj su nam izdavali razne budžake i podrume bez prozora kao "apartmane" u saradnji sa "braćom" Grcima i posle su zajednički delili novac na obostrano zadovoljstvo.Ljudi su ove godine otkrili bolje destinacije,nije Grčka jedina koja ima izlaz na more.I da je jedina,ja tamo više neću nogom kročiti.

Bojim se da nema pomoći u ovoj situaciji,ne postoji čarobni štapić.Neće pomoći ni tužbe,samo mogu prouzrokovati nove sudske troškove turistima koji eventualno tuže,kao i živciranje bez potrebe.Ljajić je bio nedvosmislen,a iza tih njegovih izjava stoji ceo sistem u kome živimo,i predstavnici tog sistema.Najmudrije je sačekati početak 2022. godine a možda još mudrije otići na neku drugu destinaciju 2021. godine,ako je moguće sa tim vaučerom.Bolje je to iskoristiti da ne propadne.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada agencija ode u stecaj, prvo ce se naplatiti poverioci po raznoraznim osnovama, a na kraju dolaze putnici. Agencije nemaju nikakvu svojinu, iznajmljuju poslovni prostor i nema sanse da ce i struju mnoge da plate a kamoli da ce stici na red putnici sa sve sudskim presudama kad i ako ih dobiju. Plus troskovi sudjenja. Ja zaista sumnjam da ce sad iko da angazuje advokata koji ne pise tuzbu za dz i da umislja da ce novac u punom iznosu dobiti. Koliko je samo sudskih presuda pravosnaznih doneto a da su ostale samo mrtvo slovo na papiru. Vecina putnika kad je rec o Grckoj ima smesno male uplate do 100 eura i angazovati advokata u tom slucaju je besmisleno.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tesko je o pravnim pitanjima ulaziti u pojasnjavanje sa ljudima koji nisu pravnici.Na prvom casu na fakultetu su nam rekli da se suocimo sa cinjenicom da pravo i fudbal svi znaju tj misle da znaju.

Samo potpuni laici mogu nipodastavati uticaj sudske presude i pricati o sudskim troskovima.Sve sudske trosskove od pisanja tuzbe,pristupa na rociste pa do taksi na presudu i tuzbu snosi strana koja izgubi spor,u ovom slucaju agencija i svaki advokat voli da dobije predmet u kome je uspeh zagarantovan jer je cisto pravno pitanje predmet spora a to je neizvrsenje ugovora.Agencije su u vreme zakljucivanja ugovora imale aktivne i vazece polise a pre svega imaju novac putnika koji su platili svoje aranzmane i koji se ,gle cuda, odjednom pojavio jer se putnici pozivaju i nudi im se procenat a ne celokupna uplata.

Individualno je pravo svakoga da odluci hoce li tuziti,da li se isplati ili ne,jer po Uredbi Vlade,krajnji rok za povracaj novca u celosti je januar 2022 godine a do tad svakako ne bi bio pravnosnazno okoncan postupak tako da je najbolje sacekati dalji razvoj dogadjaja i biti strpljiv,kao sto pravilno primeti Lester.

Ali ubedjivati ljude da ne tuze,da agencije nemaju struju da plate i sl je cista manipulacija,agencije imaju svoje polise i novac koji su im putnici dali.Svako misljenje suprotno ovome je mozda dobronamerno ali svakako pogresno.

 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste li culi za nenaplativa potrazivanja? Da li znate da polise ne mogu da nadoknade iznose uplacenih aranzmana? Nikog ne ubedjujem u bilo sta samo dajem sebi za pravo da naglas razmisljam i pisem.

Na osnovu jednog slucaja dajete sebi za pravo da tvrdite da sve agencije imaju novac u svojim rukama. Ne razumem i zasto niste naveli ime te agencije..ovako je prica rekla kazala, moji prijatelji i neka agencija koja im nudi. Neubedljivo za moj ukus.

Sto se Grcke tice pouzdano znam za hotel kome je novac iz Srbije prebacen ali cu eto zadrzati pravo da ne kazem koji je. Vrlo dobro znam da strana koja izgubi placa sve troskove i lekciju nisam trazila Priznajem da nikad nisam upoznala u zivotu osobu koja se vukla po sudu zbog duga do 100 eura. A takvih je uplata kad je Grcka u pitanju preko 80%.. Ako je Grcka takodje nekim pravnim aktom omogucila hotelijerima da ne moraju da vrate novac do izvesnog datuma, pa ciji onda novac oni drze u posedu? Mozda ima nesto i srpskog.

Jos jednom da naglasim da ne ubedjujem nikog, samo ubijam vreme ovde i naglas razmisljam.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikolas,ja ne sporim tvoje pravničko znanje,ali jedno je teorija a drugo je praksa.Ja sam recimo neznalica u vezi prava,i želeo bih da mi agencija vrati novac koji nije veliki.Radi se o paradajz turizmu i zaista sam uplatio minimalno i zato se ne nerviram previše.Proteklo je već nekoliko meseci i neko je morao za svo ovo vreme tužiti agenciju na sudu ako je imao osnova.Da li je neko tužio i dobio na sudu?Znamo kakav nam je sistem.Ne verujem da bi Ljajić pričao gluposti celog leta,i sam sebi je dosadio koliko nas je smarao svakog letnjeg dana :D Ljudi su uplaćivali i po nekoliko hiljada evra i to je već ozbiljna krađa.

Kod nas važi zakon džungle i ljudi koji su "budže" su već dobili svoj novac nazad.Ima slučajeva gde su ljudi besni odlazili u agencije i pretili batinama gazdama i na taj način dobili nazad kompletan novac.Ne podržavam nasilje,ali ljudima je prekipelo i drugačije ne bi ostvarili svoja prava.Neko je na taj način regulisao svoja potraživanja.Budže će se uvek snaći a mi iz obične raje ostajemo da čekamo na svoj novac i da slušamo nekog novog Rasima Ljajića da nam objasni situaciju.

U igri je preveliki novac i država ne može da nas isplati,nisu svi uplaćivali paradajz varijante.Agencije su isto u problemu,mada ponavljam da ih ne žalim,pamtim njihove devizne kurseve i krševe od apartmana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svime iz Makedonije, kako ste mi?

 

Izmenjeno (STEALTH)
Editovanje
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nazalost i Turska od 28.12 uvodi uslov za ulazak u zemlju uz negativan pcr ne stariji od 72 h za sve!

Kako mi je ovo promaklo!!

Bas lose! Jos nasi poskupeli, mrzim ih!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka