ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

 

Pa ja to i kazem, i kad je obaveza ljudi ih ne nose a ocekujes da ih nas narod nosi po preporuci, zato smo ovde gde jesmo. Pa meni i tebi mozda te destinacije nisu zanimljive ali nekome jesu i glupo je da ja i ti nabedjujemo nekoga kako gresi i da sad ne treba ici u Tursku ili Egipat nego da sedi kuci. Kome se ide nek ide kome ne neka sedi kuci. Mozemo izneti stav ali da se nabedjujemo i kompromitujemo sa ljudima zbog razlicitog gledanja na putovanje u datoj situaciji je neumesno. :neznam:Mada ova tema se moze komotno preimenovati u putovanje tokom pandemije :rolleyes:

Da bi se postovala obaveza mora da postoji i neka kontrola, reci da je obavezno a nikakve kazne primeniti je suludo. Da ne pisem o tome da ove brojke koje nam saopstavaju od starta nisu tacne, oni to onako odokativno napisu koliko je zarazenih i preminulih. Vrteli 90 zarwzenih i 1 preminuli 2 nedelje pa sad vrte oko 300-400 i oko 7-10 preminulih, pa to je sve netacno.

Ja nikad nisam napisala da neko treba da ostane kod kuce, gde ste to procitali, ili nabedjivala? odgovaram samo za sebe da mi nije zanimljivo, tamo gde mi je zanimljivo je zatvoreno a verujem i velikoj vecini je zanimljiva Evropa u koju ne mogu.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Preporuka i obaveza su dve razlicite stvari, oni su to cisto onako preporucivali i svaki dan davali nove izjave. Sad i kad je obavezno ljudi nose maske na bradi jer niko ne ide i kaznjava, nigde nisam cula da je neko kaznjen. Juce sam bila u trznom centru i vidjala sam ljude bez maski, nema apsolutno nikakve kontrole. 

Meni Turska i Egipat nisu zanimljive destinacije da bih morala posto poto na odmor u inostranstvo, radije cu sacekati  jesen-zimu pa do Nemacke.

Ово је тачно. Механизми контроле не постоје. Једино на шта рачунају је "паноптикон", сматрају да је довољно застрашити људе тиме да постоји могућност неке контроле, колико год она слаба била. Ко не жели да носи, наћи ће начин да не носи, како год. А коме је свеједно, може и да пристане.

 

Илустрације ради, у Енглеској је у прошли петак уведена обавеза ношења маски у супермаркетима, али су изузети они који имају дисајне проблеме. Моја другарица која тамо живи, оде код своје другарице лекара и ова јој напише потврду да има астму и да маска може да јој изазове астматични напад. Још јој каже: Исто ти је, носила или не носила маску, осим ако можеш да набавиш ону медицинску са свим филтерима. А то ти не препоручујем, јер је и медицинским радницима тешко доступна, а они су изложени највећој количини вируса, па је боље да за њих више остане.

 

AMSTERDAM (Reuters) - The Dutch government on Wednesday said it will not advise the public to wear masks to slow the spread of coronavirus, asserting that their effectiveness has not been .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja jos nijednom nisam stavio masku na lice,od kako je krenula prica o koroni.Radim sa narodom svakodnevno i u svojoj firmi sam lice zaduzeno za postovanje mera prevencije u borbi protiv korone:rolleyes:,bio sam u Grckoj u prvoj polovini jula na moru,a na jesen cu negde po Evropi,videcemo gde.Zasto ne nosim masku?Pa eto,prosto ne nosim,gusi me:rolleyes:

Izmenjeno (Nikolas81)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba pisati o putovanjima, nadati se postepenom otvaranju granica, nadam se da ces otici u Hurgadu i apsolutno ti je preporucujem.Ovde treba biti optimista i pokusati od sezone bar nesto da se spasi, kako ti tako i ostali,nadam se da ce moci da se ode,promil optimizma se nazire, mislim da smo pik zabrana prosli:rolleyes:. A maske, vakcine, socijalnu distancu, da ostavimo za druge forume 

Izmenjeno (Nikolas81)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Joj pa ako je neko pozitivan to sam ja. Ako je neko branio vas koji putujete u Hurgada to sam ja,dok su vas drugi osudjivali ja se radovala sa vama svadjala u vaše ime... Da bar neko ode iz ovog pakla. Ovo je strašno! Sada sam okarakterisana kao neko ko mrači!! Da ste pročitali bar par postova unazad,ali očigledno vi ste hteli samo da se svadjate i da  pametujete :pametuje:. Čas nosite maske,pa ih onda ne nosite odlučite se više:neznam:

Ne ne, znam da si ti htela da ides u Grcku i da si bila optimista i da bi putovala, samo sam rekao da ovde su maske kao tema suvisne, neko ih moze usiti na sebe , neko ih nece nositi i treba svako za sebe da proceni, to je to.Ti si prva pocela da se cudis onima koji ne misle kao ti, otuda replika.Sve ok, ides u Grcku:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi ih zao. Kao ni Crnogoraca. 

Ne mozes imati i jare i pare tj i popunjenost i malo obolelih kad je virus rasprostanjen sirom kontinenta. U ove price po 30 obolelih dnevno ni malo ne verujem

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Na gracka.info od sinoc stoji da je zabrana ulaska u Grcku produzena do 15.08.

Nijedan nas portal vesti ovo nije objavio.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Na gracka.info od sinoc stoji da je zabrana ulaska u Grcku produzena do 15.08.

Nijedan nas portal vesti ovo nije objavio.

Mislim da su to svi i ocekivali pa i nije neko iznenadjenje. Vec se odavno videlo da je sezona pukla ne samo Grcima nego svima. Ne zelim da mracim ali nesto mi ne uliva nadu ni da ce sledeca biti mnogo bolja. Vec su korigovane procene da avio saobracaj nece da se povrati na nivo pre korone do 2024, a prvobitno je bilo 2022. SZO, koliko god da je ne volimo ne daje bas neke naznake da ce uskoro biti bolje a s obzirom da ih sve vlade i njihovi krizni stabovi slusaju onda uglavnom ono sto kazu tako ce i biti, bar tako je bilo od pocetka ovog cirkusa. To sto mi svi to ne zelimo da prihvatimo i gajimo neke nade je OK ali za sada su nas demantovali.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sta ako su puni kafici?! I dokle vise prica o maskama gde god kliknemo na internetu? Evo Nemci u Berlinu su siti svega i protestuju protiv korone.

A Grci ce preziveti, ne brinite. Imaju svoje masline, paradajz, krastavac, ribu kako su i primetili u Drzavnom Poslu, u epizodi Torbicis:D

Uhvatih danas Vucica u vestima, kaze- i mi smo prvi u Evropi po "nekom"rastu (nisam razumela kom, slabo shvatam ekonomiju;)), ispred nas je samo Litvanija:hahaha::unsure:

https://www.youtube.com/watch?v=BOac9mEI4dI

Izmenjeno (vrtlarka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I oni sami ocito laziraju brojeve. Pratim keep talking greece i komentar na jucerasnju vest je zasto nisu uključili zarazene sa Krfa dok je pre 15ak dana slican komentar bio za zarazene sa Parosa. 

Nemogu je da im Poljaci, Britanci, Rumuni i sl nisu doneli virus. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka