ljerka

Putovanja u 2020 godini, posle otvaranja granica i pandemije

1592 poruke u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Što se tiče osiguranja. Evo primer Dunav Osiguranja, ali svi imaju ista isključenja, prepisuju jedni od drugih redovno. Član 10 - Isključenja : stav 6,  obaveza osiguravača isključena je za : повреде, болести или смрт које су последица епидемија, ратова, унутрашњих немира, побуна, тероризма и слично".

Dakle, svuda su isključene bolesti, hospitalizacija, repatrijacija i slično usled epidemije (pandemije). Na primer trudnice u određenoj (mislim 24.) nedelji trudnoće, određene starosti (negde 37 ili 35 plus) i one koje imaju ocenjenu trudnoću kao rizičnu takođe su "isključene", tj kompikacije koje su vezane za trudnoću (a ispunjavaju neki napred navedeni uslov), ali iskustveno u slučaju hitne hospitalizacije, med.asistencije za hitno zbrinjavanje i spašavanje života, svi prihvataju, bez obzira na ova isključenja. Međutim, to nije dovoljno.

Kraća (standardna putovanja) možda i neće biti problem u slučaju da se baš neko zarazi, tu je period inkubacije, pa simptomi .. Do tada ste već u Srbii. Dakle, ostaje da se molimo Bogu, ko veruje u njega, ostali Kosmosu, da ako se baš to desi da što pre stignemo u Srbiju :)

Izmenjeno (Smith)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ili  kopnenog graničnog prelaza...:neznam:

mozda sad onaj sa S.Makedonijim dezintegrisu:D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da naša " Srbijica, brale" uvek ostaje kao mogućnost. Ali neću ništa rezervisati unapred ( ne idem u hotele nego u apartmane, naći će se valjda nešto negde...) Mislim da će države - bile one u EU ili ne - uspostavljati bilateralne dogovore, npr. dogovoriće se Grčka i Srbija ili Makedonija ili Bugarska... Možda:rolleyes:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ni ddor ne pokriva oboljenje od korone....

Izmenjeno (ivan-bgd)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svako ko plati test moci ce bez problema da letuje...u odlasku i dolasku 4-clana porodica cirka 1500 e.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ja tesko mogu da pomeram odmor, a zena jos teze... ako ga uopste i dobijemo ove godine u julu ili avgustu, (2 meseca radimo od kuce, treba nadoknaditi zaostatak), a u septembru pocinje skola, valjda....... tako da ne mogu nista da planiram, nego sta bude bice....

Izmenjeno (drug.lukic)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Travellers at airports will find themselves tested before they fly and upon arrival at their destination airport. They can expect to see social distancing measures at the airport and during boarding, as well as wearing masks while onboard.

Када је реч о авио-превозу, спремни смо да га већ данас покренемо, али тренутно нема ниједне редовне авио-линије у Европи. Како сада ствари стоје, за путовање ће бити потребно уверење да путник нема коронавирус, не старије од 72 сата, а додатни услови биће тек договорени на европском нивоу, навела је Михајловић.

https://www.srbija.gov.rs/vest/463374/uspostavljen-medjugradski-saobracaj-u-srbiji.php

Izmenjeno (baronica81)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam Egipat isplatila jos u januaru.Na osnovu saznanja sa obe strane totano sam ubedjena da cemo bez problema otici u junu.Ali ako i ne bude jun prednost je sto Egipat moze da se realizuje sve do kraja novembra pa se ne nerviram mnogo.Prosle godine smo bili i u junu i u novembru i lepse mi je bilo drugi put.Žena koja me obavestava je direktorka i vlasnica jedne agencije.Čisto sumnjam da nema pouzdane info da će se tamo sve otvoriti od 1.juna.Ako bude testiranja,pa testiraćemo se.Ako imamo koronu opet ćemo pomeriti.Nema tu mnogo filozofije.Optimiziam i strpljenje.Prosle godine je 20 dana pred put u junu u vrticu mog najmladjeg sina izbila epidemija ovčijih boginja.Verovatnoća da ih neće dobiti bila je minimalna.Mnogi su odlozili put.Mi smo kupili ACIKLOVIR i zadrzali oprimizam.Proveli se sjajno.Boginje nije dobio.To su stvari na koje se ne moze uticati.

I mi uplatismo sve za avgust.... Da, mocice da se realizuje put kad god kasnije se ko odluci, ali postoji mali problem... Prvi problem je ovo najavljivanje drugog talasa korone za posle leta, znaci jesen... a drugi problem je...kada svi iz juna, jula i avgusta krenu da pomeraju put za oktobar, novembar ili decembar, gde cemo svi stati aahaha

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   1 član

• жућа
  • Naša statistika

26485
    Ukupno tema
    887040