ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

Pre par godina trebalo je popuniti neki formular za ulazak u zemlje EU. Da li to jos uvek vazi? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To će se primenjivati od sledeće godine,svako ko putuje u zemlje EU mora popuniti ETIAS formular.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I kosta 7 evra i vazi 3 godine, navodno.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemacka konacno ukinula sva ogranicenja vezana za pandemiju, ne treba vise nikakva potvrda o vakcini, testovi i sl. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče su na našem aerodromu, na čekiranju, ipak tražili antigenski test za let u Egipat, javila mi drugarica koja je otišla juče u Hurgadu, čisto informativno. Dok ovi naši tupsoni ne ukinu, k'o da su pali s kruške pa traže i dalje... Ali kako je kod nas sve cakum-pakum i inače, ni ne čudi me, nažalost...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mora zvanicno da objavi ministarstvo, uvek prodje par dana, svakako bolje imati test

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Makedoniji zaista može da se telefonira slobodno kao u Srbiji i da se pišu poruke,jedino tu nije obuhvaćen prenos podataka i to ne sme da se zaboravi.Pokušao sam to i zaista mi ništa nije naplaćeno,to je još od prošle godine ali eto zaista deluje taj dogovor o ukidanju rominga.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaki operater je propisao koliko interneta se može koristiti u zemljama zapadnog balkana, tako da se oko toga treba informisati pre odlaska, ali nije da nema prenosa podataka :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mts uredno obavesti prilikom svakog ulaska u Makedoniju i u toj poruci stoji koliko se naplaćuje internet,tarifira se i ne možemo da ga koristimo kao u Srbiji.Moguće je da neki drugi operateri to omogućuju,ali treba proveriti,da nas ne klepe po džepu bez potrebe pa makar i ako nije puno novca.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi za koji dan idemo u Salcburg, pa u Halstat, u AU se slobodno ulazi, a uhvatilo me je opet da idem u Bosnu, pa cu sa drugaricom u BL, konacno! Ja bih naravno, ponovo u Trebinje, ali posto je i ona bila vise puta, onda idemo tamo gde nismo bile. Nazalst,moramo busom, pa nista od okoline necu videti.

 U Poljsku s etakodje ulazi slobodno.

 

A 1, daje 1/3 ili 2/3 od ukupnog neta, zaboravih kako ej bilo prolertos u CG. Ja iamma neta ''na prodaju'', pa en mogu nikako da ga potrosima cak i da odem 3 nedelje na more tamo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka