Odbegla Coka

Aktuelni virus i otkazivanje putovanja....

775 poruka u ovoj temi

Ja sam izvukao novac u toj situaciji na bookingu,ali imam genius status i mislim da su mi zato izašli u susret.Da li ste i vi genius?Trebalo bi da ih malo pritisnete jer ne ide glatko,moramo i mi biti malo bezobrazni prema njima,oštri,jer ne ide drugačije.Ako ste genius morali biste dobiti novac,ili bar izaći pred njih sa tom pričom preko mejlova i poziva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imamo genius status. Jos cemo se dopisivati sa njima, kapiram da zele da daju zamenske termine gde god bude moguce...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko imao uplaćene avio karte preko mytrip.com?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Imamo genius status. Jos cemo se dopisivati sa njima, kapiram da zele da daju zamenske termine gde god bude moguce...

Niste mogli znati za virus u januaru isto kao i ja,možete da se pozovete na moj slučaj.Kako sam ja dobio novac a vi ne možete?Ja sam se pozivao i na taj genius status i pisao sve što mi je palo na pamet,bukvalno na ivici vređanja i psovki.Dva puta su mi pisali da je moj status rešen da bi me posle toga vraćali na početak.I jedne subote mi je "puko film" i napisao sam da želim odmah svoj novac nazad,ili umesto toga vaučer na 120% vrednosti uplaćene rezervacije i da taj vaučer važi bar 2 godine,to je bio neki moj trip u tom momentu koji je upalio.Tada su mi poslali konačni e-mail sa rešenjem o povratu novca.Imajte u vidu da su prepredeni u dopisivanju.Tražiće vam verovatno i potvrdu o uplati iz vaše banke,primaju i pdf format te potvrde ako budu to tražili.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Leicester Posle vise mailova smestaju I prepiske sa booking agentima kazu ne moze free cancellation jer je rezervacija napravljena u januaru bila non refundable, odprilike bas ih briga sto je virus I sto ne mozemo biti na Peloponezu 8. Juna, troskovi otkaza su 266 eura ili da uzmemo vaucer. Medjutim smestaj je u septembru preko sajta izdavaoca 400 e skuplji a preko bookinga cak 600 e, uzas blagi. Bila u banci uzela izvod iz januara I vidim da novac nije povucen, nema ni rezervisanih sredstava....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Leicester Posle vise mailova smestaju I prepiske sa booking agentima kazu ne moze free cancellation jer je rezervacija napravljena u januaru bila non refundable, odprilike bas ih briga sto je virus I sto ne mozemo biti na Peloponezu 8. Juna, troskovi otkaza su 266 eura ili da uzmemo vaucer. Medjutim smestaj je u septembru preko sajta izdavaoca 400 e skuplji a preko bookinga cak 600 e, uzas blagi. Bila u banci uzela izvod iz januara I vidim da novac nije povucen, nema ni rezervisanih sredstava....

На страну све, заиста сам тешки аматер, такорећи неџиниус, за букинг, али ми генерално нису јасни безобразлуци власника апартмана са дизањем цена у небонакон корона циркуса,  иако би нека тржишна логика говорила да би требало да ураде управо супротно...

А надам се да ћете ви успети некако да се изборите за услове који вам одговарају.... Срећно

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Leicester Posle vise mailova smestaju I prepiske sa booking agentima kazu ne moze free cancellation jer je rezervacija napravljena u januaru bila non refundable, odprilike bas ih briga sto je virus I sto ne mozemo biti na Peloponezu 8. Juna, troskovi otkaza su 266 eura ili da uzmemo vaucer. Medjutim smestaj je u septembru preko sajta izdavaoca 400 e skuplji a preko bookinga cak 600 e, uzas blagi. Bila u banci uzela izvod iz januara I vidim da novac nije povucen, nema ni rezervisanih sredstava....

I moja rezervacija je bila non refundable i izvukao sam nekako novac.Mozda ste previše fini prema njima,trebalo bi da ih napadnete malo verbalno.Ja sam im svasta pisao i kada su me zvali bio sam prilično neprijatan preko telefona.Uostalom,umem i ovde da napravim ispade na granici bana...Stvarno su idioti u vašem slučaju,imajući u vidu da ste genius korisnik.Predlazem vam da počnete da im pišete na svim društvenim mrežama,prvenstveno na facebooku i to uporedo sa e-mailovima.Nece se oni uhvatiti za novčanik tako lako.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kontaktirali smo smestaj direktno kao I booking, vise puta, oba odgovora su slicna, nista force mejeure, ne moze free cancellation moze samo vaucer za taj isti smestaj. Kucala sam sve moguce datume I termine koji bi nam mogli odgovarati ali im je cena 4 do 6 puta visa od cene koju smo mi platili... Pisala sam im I koje nam je ponude dao hotel na Maniju koje smo I prihvatili, ali ne vredi....

@Apis slazem se da bi trzisna logika trebala biti takva, ali eto... Cene skacu, a neki niposto ne zele da zamene datume pod razumnim uslovima...uopste ne kapiram kako je bolje da ne dodjete nego da izdaju...

@suki mislim da treba da se drzite te rezervacije po lepoj ceni dok god je free cancellation pa da pred istek vremena vidite sta cete. 

Najvazije je da idemo :)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uz izvinjenje, ponaljam post sa druge teme:

 

da li je neko dobio informacije od agencije? paket aranzmani u junu?...od 16 juna..ja jos nista ne znam...a blizi  se datum...

 

Da li ste pogledali sajt agencije?

Agencija preko koje smo mi uplatili aranžman (sopstveni prevoz) koji počinje 21.06., na svom sajtu je 21.05. u 20h objavila obaveštenje:

Poštovani putnici,

  • PP „EUROTURS NIŠ“ DOO od 25.5.2020. počinje sa radom u uobičajnom radnom vremenu. Prilikom ulaska u poslovnice neophodno je: staviti masku, izvršiti dezinfekciju obuće i ruku, držati odstojanje od 2m. Maksimalno 2 putnika mogu boraviti u prostoru.
  • Sva TURISTIČKA PUTOVANJA (I LETOVANJA) SA POLASKOM DO 13.06.2020.GOD., SE OTKAZUJU
  • Sva LETOVANJA -GRČKA, SA POLASKOM OD 14.06.2020.GOD., BIĆE REALIZOVANA
  • LETOVANJA – TURSKA su u režimu čekanja daljih informacija
  • NOVE REZERVACIJE ZA LETOVANJE MOGUĆE JE RADITI LIČNO, TELEFONOM ILI E-MAILOM, BEZ OBAVEZE PLAĆANJA AKONTACIJE DO 1.JUNA 2020.
  • Putnici koji žele da otkažu svoje aranžmane i preuzmu „Potvrde o zamenskom turističkom putovanju“ moći će to da urade najkasnije do 1.juna 2020. godine.

Agencija preko koje smo uplatili izlet u Italiju koji je trebalo da se realizuje krajem marta, objavila je na svom sajtu:

Ponovo idemo na more!

Zadovoljstvo nam je da Vas obavestimo da agencija Viva Travel ponovo otvara svoja vrata za sve ljubitelje putovanja i one kojima su ista nedostajala.
Agencija počinje sa radom u sredu 27.05.2020. godine, na adresi Krunska 48 u Beogradu. O početku rada poslovnica na Novom Beogradu i u Novom Sadu ćemo Vas naknadno obavestiti.

Privremeno radno vreme agencije:
radnim danima od 09-17h | subotom od 10-16h
Naši kontakti su i dalje isti za sva pitanja i pomoć u vezi Vašeg putovanja:
Tel: 011/ 78 52 800; 065/ 30 88 018; e-mail: office@vivatravel.rs

Početak realizacije aranžmana planiran je od 25.06.2020. god

Radujemo se zajedničkom letovanju!
Dobro nam došli!
____________________________________________________
POTVRDA O ZAMENSKIM PUTOVANJIMA
Molimo sve putnike čiji su aranžmani zbog situacije  usled bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2 otkazani, da preuzmu svoje Potvrde o zamenskom putovanju najkasnije do 01.07.2020. godine.
Potvrdu možete iskoristiti do kraja 2021. godine.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je i logicno ovo do 1.07 jer oni ce organizovati putovanja normalno od jula. Ko hoce da otkaze nek se smisli do tada. Oni bi onda mogli taj aranzman da prodaju nekom drugom i da vide kako da organizuju prevoz posebno avionski za smene gde je malo interesovanje. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka