Odbegla Coka

Aktuelni virus i otkazivanje putovanja....

775 poruka u ovoj temi

Uplatio sam u celosti (zbog popusta) preko jedne NS-agencije letovanje  početkom Jula meseca ove godine još u Decembru 2019-te.Ukoliko ova pogoršana situacija sa Korona virusom potraje do početka sezone i mog polaska početkom Jula,

Koja su moja prava s obzirom na novonastalu situaciju?

Da li mogu da računam na povraćaj novca ako se zbog vanrednog stanja ili nečeg sličnog ne može putovati u Grčku na letovanje?

Postoji li mogućnost da već ovih dana otkažem putovanje i tražim povraćaj novca nazad od turističke agencije ?

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene ovo zanima. Samo što smo mi uplatili polovinu, za Egipat, kraj jula

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja isto razmisljam o otkazivanju.

Koliko sam ja upucena, ako se sad otkaze, placa se nista ili samo administrativni troskovi, zavisno od agencije.

A sto se kasnije otkaze, ide po pravilniku otkazivanje od strane putnika, pa ono 5,10 itd. %.

Tako rado ne bih otkazivala, sve se nadam sredice se i odmor ce bas prijati, a opet kad upalim tv pomislim ko zna sta ce biti, bolje da otkazem, nego da mi propadnu sve pare. I samo da smo zdravi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ihaj drugari gde je leto, pa ni proleće nam kalendarski još nije došlo. Biće dotle sve OK ... 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ihaj drugari gde je leto, pa ni proleće nam kalendarski još nije došlo. Biće dotle sve OK ... 

Тако је, мало позитиве ваља на ову ситуацију...

Лепо рече отац Тадеј : ' Какве су ти мисли такав ти је живот'!!!

ПС: Ми смо у Сикији од 9-22 Јуна!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ubeđen da ova situacija ne može potrajati toliko baš, i da će do leta sve doći u normalu. Aranžman ne planiram da otkazujem za sada.
Samo pozitiva :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Uplatio sam u celosti (zbog popusta) preko jedne NS-agencije letovanje  početkom Jula meseca ove godine još u Decembru 2019-te.Ukoliko ova pogoršana situacija sa Korona virusom potraje do početka sezone i mog polaska početkom Jula,

Koja su moja prava s obzirom na novonastalu situaciju?

Da li mogu da računam na povraćaj novca ako se zbog vanrednog stanja ili nečeg sličnog ne može putovati u Grčku na letovanje?

Postoji li mogućnost da već ovih dana otkažem putovanje i tražim povraćaj novca nazad od turističke agencije ?

 

Ja zvao rekli su mi popust ste dobili zbog rane uplate, nije moguce povraćaj ni dela novca. Imate u ugovoru o putovanju i stvarno ima doduse sitnijim slovima... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro, možda nisu samo naše agencije u pitanju. Nemam pojma. Ja sam uplatio letovanje preko booking-a i mogu da otkažem do 20. maja. Ne znam šta da radim i kakav će biti rezultat. Pare su mi skinute sa računa:sad:.

Ta sitna slova su problem.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kod meni cel ugovor je sa sitna slova al imam mogucnost za povratak novca

 

3281B20F-FACB-496D-87EC-D4C2C006B164.jpeg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Koja je agencija u pitanju?

@Tibor021

Da javim, imam frišak info - vratiće im uplaćeni novac u celosti, sem 100 din za bankarske troškove. Meni to zvuči sasvim oket mada je i agencija na gubitku sigurno.
Ime agencije reče ali zaboravih, sve su neki traveli...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, malopre me zvali iz agencije. Imali smo uplaćeno putovanje u Italiju u periodu 24. - 29.mart. Putovanje se (vidi čuda ;-) ) otkazuje. Jedina opcija je da dobijemo vaučer u visini punog iznosa uplaćene cene, sa važenjem od godinu dana. Rok od jedne godine počinje da teče kada kod njih potpišemo izjavu da prihvatamo navedeno rešenje. Obzirom da se poslovnica sutra zatvara na (za sada) dve sedmice, izjavu ne možemo dati (i rok od godine dana pokrenuti) pre aprila. U datim okolnostima sasvim OK rešenje.

Ima jedna caka. Prilikom uplate zaključili smo i ugovor o osiguranju od otkaza putovanja. Po tom osiguranju imali bi pravo na _isplatu razlike_ od punog iznosa plaćene cene i iznosa koji nam je agencija zaista vratila. Ovo rešenje koje su nam dali (vaučer) faktički isključuje mogućnost naplate osiguranja, obzirom da takva razlika ne postoji, jer nam agencija ne vraća novce, već nam daje opciju potrošnje plaćene cene na neki drugi aranžman kod _iste_ agencije. Ruku na srce, nama to konkretno ne smeta u konkretnom slučaju, ali je zanimljivo napomenuti. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja zvao rekli su mi popust ste dobili zbog rane uplate, nije moguce povraćaj ni dela novca. Imate u ugovoru o putovanju i stvarno ima doduse sitnijim slovima... 

Koja je to agencija? To ne bi smelo tako da funkcionise. Neki deo novca svakako mora da se vrati, mozda bez popusta, ali nikako dali ste pare i to vam je to.

Jel to za ovu situaciju sa koronom kazu ili uopste?

Sta da se neko razboleo, morali bi da vrate novac.

 

kod meni cel ugovor je sa sitna slova al imam mogucnost za povratak novca

 

3281B20F-FACB-496D-87EC-D4C2C006B164.jpeg

O, pa dobri ste vi Makedonci:)

Kod nas retko ko daje 5% na 30 dana.

Obicno na otkazivanje od 90-45 dana.

Svi naravno verujemo u najbolje, ali po meni je takodje problem ako se te zemlje u koje treba da idemo na odmor ne srede, jer ipak su i oni dosta pogodjeni, Grcka jos i najmanje. Treba se oporaviti od svega ovoga, ko zna kako ce to da izgleda npr. pocetkom juna. Nesto ne verujem da ce biti bas totalna opustencija i uzivancija.

Mislim, daj Boze da se sto pre sredi, ali...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@suki i ja sam pomalo zabrinet da nece se srediti do juni al ajde ima jos 2 ipol meseca do tada

a kako sam samo dane isplanirao, istarzivao gde, sta itd

za novac niko ne treba brinuti ako je pandemija, eto ako nista drugo daju vaucere

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko sta se desava sa nama koji ne putujemo preko agencije?

Imam hotel uplacen u Brižu od 20. aprila, naravno bio sam dovoljno glup da uzmem non-refundable opciju, ali se nadam da ce mozda da se smiluju jer ipak je visa sila u pitanju (Belgija je trenutno 14-a zemlja na svetu po broju zarazenih)

Da li je neko vec probao da izmuva refundaciju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zna li neko sta se desava sa nama koji ne putujemo preko agencije?

Imam hotel uplacen u Brižu od 20. aprila, naravno bio sam dovoljno glup da uzmem non-refundable opciju, ali se nadam da ce mozda da se smiluju jer ipak je visa sila u pitanju (Belgija je trenutno 14-a zemlja na svetu po broju zarazenih)

Da li je neko vec probao da izmuva refundaciju?

 

Ja, hotel u Grckoj. Za ovaj vikend sto je prosao. Isto non-refundable

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka