beka1986

Atallos Group sport hotel Belek

7 poruka u ovoj temi

Argus ove godine u ponudi ima veoma jeftin hotel Atallos Group sport Belek,sa popustom do 01.03. izadje All 488e za hotel sa 4*.Radi se o tome sto je hotel prvi put u ponudi,nov je,i prve goste ce primiti u aprilu.Tako da ima jako malo info o hotelu koji se mogu naci na netu.Da li je neko razmisljao o ovom hotelu za leto 2020 i ima li neku info?Svaka sugestija znaci...???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u dva navrata išao u Tursku u hotele koji su baš  te sezone otvoreni. Jednom na Laru u Ramada family i jednom u Mary Palace u Sideu. Oba puta je hotel bio pun  pogodak, pogotovu što su im cene u prvoj godini uvek dosta niže nego kasnije.

Što se tiče ovog hotela za koji pitaš jedini problem može da bude njegova udaljenost od plaže kao i to što on nije u Beleku već u mestu Kadriye. Znači sve zavisi od tvojih navika na odmoru kao i od toga koliko si spreman da trpiš svakodnevni transfer i boravak u malom mestu što znači da i uveče treba da osmisliš šta raditi.

Malo je informacija o hotelu na netu ali recimo ukoliko nema dobar beach bar ja ne bih išao u taj hotel. Jer šta ti vredi all inclusive usluga ako na plaži nemaš naprimer kafu i piće. Takođe je nezgodno u podne ići u hotel na ručak, ako je hotel daleko od plaže kao ovaj. U hotelima u kojima sam bio imali su na plaži dobar bar, a takođe i internet je radio dobro na plaži, tako da smo nekim danima ceo dan bili na plaži, nismo ni išli u hotel. Neko recimo voli da odmori ili odspava u podne u sobi a to znači da bi on u ovom hotelu sat vremena dnevno provodio u busu.

Dakle nekome ta udaljenost ne smeta a nekome upropasti odmor. Takva iskustva često čitam na netu.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepo je napisao @padabre

Nego sad pogledah hotel i mapu na Holidaycheck-u  i evo update-a:

Na  plaži su i bar i snek bar uključeni u all inclusive uslugu:

Screenshot_20200225_085533.jpg.fcd41ccb4

Lokacija Attalos  hotela je odlična, u prelepoj šumi iza hotela Limak Arcadia. Od hotela kroz šumu ide uličica kojom se izbija tačno u centar Beleka, naspram one velike, višespratne Waikiki prodavnice. Ovaj Attalos hotel je, praktično, u centralnom delu gde se nalaze hoteli i među  hotelima je koji su najbliži samom Beleku, jer u samom mestu Belek, sem hotela Granada Luxury i Gloria Sports Arena, nema ovih velikih hotela resort tipa.  Kako god, ispred svakog hotela na obali tamo staje   dolmuš  koji ide stalno i kojim se vrlo lako i jeftino stiže do nedalekih  Beleka ili Kadrye. Bila sam nekoliko puta u raznim delovima  Beleka, pa da napišem, da ne bude konfuzno onom ko nije išao, a planira:

taj ceo zapadni deo od samog mesta Belek do obale mora i na kopnu  do mesta Kadrye označava  se kao Kadrye, iako su hoteli, sem Titanika i njemu komšijskih, u realnosti bliži mestu Belek. U mestu Kadrye, tj. na njegovom izlazu ka moru, se nalazi samo jedan hotel, Rixos, The Land of Legends. Samo mesto Kadrye  je nekih 3 km od mora i nalazi se odmah kada se siđe sa auto puta iz smera Antalije. Ovaj  Attalos hotel je zapravo bliži centru Beleka nego većina drugih kojima u adresi ne stoji Kadrye nego Belek ( npr. Susessi, Ella, Sueno, Cornelia Diamond, Calista... Ili na istočnoj strani Spice, Adam i Eva, Rixos Premium, Gloria hoteli na obali...) 

Inače je Belek vrlo malo, samo donekle :bez-zuba: simpatično i ne preterano zanimljivo mesto. Živo tek predveče i uveče, puno prodavnica kopija, uz nekoliko dobrih, ogromnih radnji turskih brendova i velikog Migros supermarketa. Sem za šoping, tamo se odlazi uglavnom da se uzme znatno  jeftiniji rent a car nego u hotelima ili povoljniji izleti sa lokalcima. Kadrye je skoro isto kao Belek, samo autentičnije, više ima stanovnika nego prodavaca i turističkih radnika, ali takođe puno prodavnica kopija koječega. 

Ni u jednom nema baš ništa posebno, a do oba se stiže vrlo lako, brzo i jeftino iz bilo kog hotela na obali i prekoputa ulice, kao što je ovaj Attalos. 

Attalos, kome se dopada, zašto da ne, uvek je nov hotel prve sezone povoljniji, kao što je i rekao @padabre, Ja sam bila u prvoj sezoni rada Sueno Deluxe hotela i Titanika u Beleku I Delphin Imperial hotela u Lari, što je bio pun pogodak, mislim da je Sueno ove sezone u ranom bukingu bio oko 400 e po osobi skuplji nego tad. 

Izmenjeno (shania)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam nikada bio u Beleku, tako da nemam baš najbolju orijentaciju u vezi sa lokacijom, tj. ne znam koje su njene prednosti i mane. Na web stranici hotela informacije su vrlo oskudne, a kada sam gledao na drugim stranicama ka npr. ovde   http://iron-sports-belek.belek.hotels-antalya.net/en/#map  ne čini mi se da su locirali hotel na istom mestu kao  Holidaycheck, tako da treba proveriti lokaciju. Ako su tačne druge info koje daje i Argus i ostali, što je znači verovatno tačno, da imaju restoran i bar na plaži to je veliki plus. U svakom slučaju agencija mora da ti da sve informacije koje tražiš, a ti nemoj da se ustežeš da ih pitaš sve što ti padne na pamet. Hotel mi lepo izgleda a imaju i u Lari hotel koji takođe otvaraju ove godine. Malo je skuplji ali ima 5* ali i za njega nema puno info.

Ja inače ove godine ako sve bude po planu idem u Sensitive Premium Resort Spa u Bogazkentu. Našao sam povoljno rani booking na Travel Republic. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja pratim sve sto se pise na temi o Turskoj vezano za antalijsku oblast. I evo, kad se javiste shania i padabre (cije informacije i izvestaje narocito pratim, jer su zanimljivi i pre svega korisni) da primetim da shania jos nije napisala izvestaj o hotelu u kome je bila prosle godine od 3.10, a takodje ni o Antaliji u kojoj je provela posle toga 2 dana...:-( Takodje me interesuje padabre, pre koliko vremena i u kom terminu si rezervisao ovaj hotel preko travelrepublic, za koliko osoba i po kojoj ceni,,,, To zato sto i ja koristim travelrepublic mada sam prosle godine u Tursku (Crystal Flora beach resort o cemu sam napisala izvestaj na odgovarajucoj temi) isla preko sajta alpharooms.

Mi smo ove godine (malo zbog bregzita) odustali od engleskih sajtova i rezervisali ovde preko tui (a od fti.de) hotel Labranda Excelsior Side 4", jos krajem oktobra za nas troje 16-31.maj porodicnu sobu sa dve spavace sobe. To je ispalo dobro, jer vec pocetkom novembra cena za taj hotel je bila 450 evra veca, a sada i skoro 700 . Takodje smo karte preko pegasusa kupili 16. 10. na dan kada su karte i pustene za letnju sezonu. 

Mene interesuje ako neko od vas dvoje zna da mi kaze odakle polaze autobusi za Side iz Antalije (da li sa otogara ili one stanice Meydan), koliko cesto idu i koja je cena karte po osobi? Takodje pitanje za shania (koja je bila u Sideu) da li blizu  stanica dolmusa u Sideu staju ti medjugradski autobusi iz Antalije? Takodje, kako cemo i mi biti 2 dana u Antaliji (nasla sam hotel na liniji tramvaja koji direktno dolazi sa aerodroma) gde na aerodromu da kupim antalija kartu, koliko kosta i koliko kosta prevoz?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rezervisao sam 12.10. za period 04.09.-14.09. all.inc. 840 evra za dvoje. Dao depozit 1 evro putem Paypalla a ostatak do 21 dan pre polaska na put. Inače u to vreme za 600-650 evra moglo je da se rezerviše hotel sa 5* u Sideu (Side La Grande ili Orfeus Park) ali hteo sam da odem u drugo mesto jer sam u Sideu bio. Najjeftiniji su bili hoteli u Alanji ali uglavnom je bio loš servis na plaži (ili se plaća mobilijar?!! ili nema beach bar ili je loša plaža) pa smo to ostavili za drugi put.  

Aviokarte nisam još kupio iako sam i ja gledao Pegasus prve nedelje kada je počela prodaja karata za letnju sezonu, ali pošto nisam baš 100% siguran da ću moći da idem uopšte, jer imam dosta stvari da rešim pre nego budem siguran da idem, nisam ih kupio. Verovatno ću ih platiti skuplje kasnije ali šta je tu je. Uzeo sam datume kada leti Pegasus, a Turkish  svakako ide 2 puta na dan. Dok nije ukinut Atlas je imao isto na te dane letove.

Što se tiče autobusa ne znam kakva je situacija jer ja uvek uzmem transfer sa aerodroma do hotela. Jedino mi nije jasno o tramvaju jer koliko ja znam sa aerodroma u Antaliji idu samo autobusi. Ovde piše da bus 600 ide sa aerodroma do bus terminala odakle kreću regionalni autobusi  https://www.antalya-airport.aero/passengers-visitors/transportation-parking/buses-and-mass-transport

Možda smo malo otišli u off ali ovo može da ide u opštu temu za Antalijsku regiju

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@padabre

, da, drugačije je na tvojoj mapi, ispada da je zapadnije, prekoputa Suena i Caliste, tj. iza njih, otprilike pored Sueno Golf hotela. Onda jeste nešto dalje od samog Beleka nego ako je iza Limak Arcadie, ali ništa mnogo drugačije, ista linija hotela duž obale, pa je on iza nje. Svakako ispred njega staje dolmuš i u ovoj varijanti. Super za Sensitive, baš dobra cena. Nemoj da brineš za kartu, ja sam tako čekala ovog leta, maltene do 8-9 dana pre polaska. Cena za Turkish je, istina, drastično skočila, ali sam uzela Atlasove karte po normalnoj ceni, tako da nas je sve ukupno, sa dva dana u Antaliji koštalo manje nego ikad. 

@biserka 11

Ne znam za međugradske autobuse i stanicu u Sideu, rezervisala sam transfer aerodrom - Side-Antalija putem Hana Transfers firme, odlične, a u Sideu smo bili na peške do starog grada. Cena jedne vožnje po gradu u Antaliji je 2.6 lira za bus i 2. 4 za tramvaj. Može da se kupi karta za vožnju i napuni kreditom  na skoro svakoj stanici, sigurno i na aerodromu. Ne bih se opkladila, ali čini mi se da sam negde pročitala da je cena do/sa aerodroma za tramvaj ii buseve 600 i 800 dupla. Nas je taksi od hotela Antroyal na odličnoj lokaciji u cetru, do aerodroma koštao 11 e, nije skup, uglavnom. 

Izmenjeno (shania)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877678
    Ukupno poruka