Aquarius

Pariz samostalno

27 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima. Na proljece planiram nekih 7-8 noći provesti u Parizu u vlastitom aranžmanu. Smjestaj cu 99% tražiti preko airbnb-a, pošto mi je potreban solidan smjestaj nesto tipa mali apartman nista specijalno, ali da ima svoje kupatilo i neku bar mini-kuhinju, da je na ok lokaciji, tj dobro povezan javnim prevozom i povoljan između nekih 40 i 50e noć za 2 osobe. Koji dijelovi grada su za preporuku, a koje izbjegavati? Vjerujem da je javni prevoz dobro organizovan? Prosle godine smo bili u Moskvi gdje metro, sa koje god tačke polazili savršeno funkcioniše. Da li je i sa Parizom sličan slučaj? Kakve su cijene namirnica u supermarketima? Ima li možda nekih povoljnih restorana? Kada kažem povoljnih, mislim na one poput Mu-Mu i Grabli u Moskvi gdje se super povoljno može sjesti i naći odlična hrana za cca 5-6e iskombinirati neki ok ručak. Mogu neki konkretno primjeri cijena u supermarketima i sl.? Cijena javnog prevoza? Interesuje me dosta toga :) pa se nadam da ću dobiti odgovore i savjete da se na vrijeme organizujem,

Izmenjeno (Aquarius)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi planiramo na 7 dana u Pariz ali u avgustu i pokušavam iste odgovore dobiti. Jedino što ja uvek idem preko booking-a jer mi je airbnb nepouzdan po pitanju otkazivanja rezervacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I mi planiramo na 7 dana u Pariz ali u avgustu i pokušavam iste odgovore dobiti. Jedino što ja uvek idem preko booking-a jer mi je airbnb nepouzdan po pitanju otkazivanja rezervacija.

Da. Booking bi bio sigurniji, ali je i skuplji. Ako slučajno naiđeš da nije velika razlika u cijeni, onda je možda bolja opcija booking. Mada sam u par navrata, uključujući i prošle godine Moskvu, rezervisao preko AirBnb-a i sve je prošlo 100% ok. Nadam se da ćemo doći do informacija koje nas interesuju između ostalog i iz prve ruke ovdje na forumu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne mogu da verujem da dvoje ljudi može da spava za manje od 50 € u Parizu, na nekom, iole pristojnijem mestu. Ja bih izbegavala severne arondismane, 8, 9, 10, a još više 17, 18, 19. Neko je pominjao Grenelle, fina zona.

Za 5-6 € pretpostavljam da može (nisam probala) da se kupi sendvič ili jede u McDonald'su, jer čaj ili kafa koštaju 3-4 €. Ima i jeftinije van turističkih ruta, ali teško da će neko zbog kafe u neki rezidentski kvart, a ionako ne umeju da naprave kafu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Aquarius

, imaš već identičnu temu, i to sa dosta korisnih informacija:

 http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/825-pariz-u-svojoj-reziji/

kao i ovu o prevozu:

http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/1366-javni-prevoz-u-parizu/

Sigurna sam da ćeš naći odgovore na dosta onoga što te zanima. 

Što se povoljnije hrane tiče,  postoje istočnjački fast food restorani, od 8e pa naviše je 300g jela sa pićem, zatim turski restorani, gde ogromni kebab sendvič košta 5-8e, a kada sednete u takve restorane, od 14e je po osobi neko jelo + piće. Ovo se odnosi na centralne delove, gde najviše turista cirkuliše. Supermarketi nisu preterano skupi, bar je moj utisak bio takav. Možeš za 11-12e da kupiš npr. neku upakovanu ribu/morske plodove sa salatom, srednje veličine porcija. 

Pošto ostaješ nedelju dana, uzmi Navigo karticu, najviše ima smisla, i dalje košta izrada plus nedelju dana vožnje svim prevozom, sem brodovima, 28e.  Sa/do CDG aerodroma, kao i do Versaja, možeš da je koristiš, mada sad uvode i Navigo Easy, koliko vidim. 

https://parisbytrain.com/navigo-pass-prices/ 

 

Izmenjeno (shania)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja ne mogu da verujem da dvoje ljudi može da spava za manje od 50 € u Parizu, na nekom, iole pristojnijem mestu. Ja bih izbegavala severne arondismane, 8, 9, 10, a još više 17, 18, 19. Neko je pominjao Grenelle, fina zona.

Za 5-6 € pretpostavljam da može (nisam probala) da se kupi sendvič ili jede u McDonald'su, jer čaj ili kafa koštaju 3-4 €. Ima i jeftinije van turističkih ruta, ali teško da će neko zbog kafe u neki rezidentski kvart, a ionako ne umeju da naprave kafu.

И тек како може да се нађе за 50е одличан апартман. Бар је тако било пре две године.

Ја сам нашао аир-бнб апартман (47е), једна Украјинка је изнајмљивала простор и то током целе сезоне туристима. Дакле нисмо били у нечијем стану, који се лети измајмњује да би се смањили трошкови домаћина. Она је имала чистачицу која је после нашег боравка, очистила поново смештај и заиста су обе се понашале сасвим професионално, као да је у питању хотелски смештај.

Што се тиче локације то је био округ на југу Ванвес Малакоф, свега 500м унутар друге зоне,  дакле на граници прве и друге зоне, а метро станица на 600м.

Међутим, апартман је бољи од хотела, јер хотели са 3* који су прескупи не нуде кухињу, коју смо ми имали на располагању, као што ни многи хотели са 4* не нуде такође.

Што се тиче хране за 5-6е се може наћи печена пилетина и кромпирићи у супермаркту Франпри (Franprix), али не у сваком, него у боље снабдевеним.

 

I mi planiramo na 7 dana u Pariz ali u avgustu i pokušavam iste odgovore dobiti. Jedino što ja uvek idem preko booking-a jer mi je airbnb nepouzdan po pitanju otkazivanja rezervacija.

Увек имаш опцију да резервишеш и једно и друго, али тако што преко букинга резервишеш неки хотел који има флексибилну опцију отказивања, који дакле можеш да откажеш 24 сата пре пута. To ти је сигурица у случају да ти неко откаже аир-бнб.

Међутим моја искуства су другачија што се тиче аир-бнба, а чешће сам букирао преко њих. Отказивање преко аир-бнба се ретко дешава пред сам пут, то се готово увек дешава непосредно после букирања. Рецимо мени се десило два пута, да једна девојка је истог дана отказала и један лик после једног или два дана.

Оно што је битно је да твој аир-бнб налог нема негативних критика домаћина, јер то те може довести у ситуацију да те домаћини одбијају.

Ја увек имам интерни договор, пошто се и пре и после и током боравка порукам са домаћинима, да после пута ја њима оставим позитиван коментар и похвале и да они мене такође похвале. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@shania

Hvala ti na ovim linkovima, pročačkati ću ih :)

 

И тек како може да се нађе за 50е одличан апартман. Бар је тако било пре две године.

Ја сам нашао аир-бнб апартман (47е), једна Украјинка је изнајмљивала простор и то током целе сезоне туристима. Дакле нисмо били у нечијем стану, који се лети измајмњује да би се смањили трошкови домаћина. Она је имала чистачицу која је после нашег боравка, очистила поново смештај и заиста су обе се понашале сасвим професионално, као да је у питању хотелски смештај.

Што се тиче локације то је био округ на југу Ванвес Малакоф, свега 500м унутар друге зоне,  дакле на граници прве и друге зоне, а метро станица на 600м.

Међутим, апартман је бољи од хотела, јер хотели са 3* који су прескупи не нуде кухињу, коју смо ми имали на располагању, као што ни многи хотели са 4* не нуде такође.

Што се тиче хране за 5-6е се може наћи печена пилетина и кромпирићи у супермаркту Франпри (Franprix), али не у сваком, него у боље снабдевеним.

Увек имаш опцију да резервишеш и једно и друго, али тако што преко букинга резервишеш неки хотел који има флексибилну опцију отказивања, који дакле можеш да откажеш 24 сата пре пута. To ти је сигурица у случају да ти неко откаже аир-бнб.

Међутим моја искуства су другачија што се тиче аир-бнба, а чешће сам букирао преко њих. Отказивање преко аир-бнба се ретко дешава пред сам пут, то се готово увек дешава непосредно после букирања. Рецимо мени се десило два пута, да једна девојка је истог дана отказала и један лик после једног или два дана.

Оно што је битно је да твој аир-бнб налог нема негативних критика домаћина, јер то те може довести у ситуацију да те домаћини одбијају.

Ја увек имам интерни договор, пошто се и пре и после и током боравка порукам са домаћинима, да после пута ја њима оставим позитиван коментар и похвале и да они мене такође похвале. 

Vidim da ima apartmana između 40 i 50e, to su recimo cijene za april-maj.. Slažem se sa tobom u poređenju (booking) hotela i (airbnb) apartmana kada se radi o omjeru uloženo-dobiveno. A naravno treba malo detaljnije pogledati smještaj, slike, komentare itd.. prije nego što se rezerviše, a i po meni je prilično dobar garant da me neće neko izraditi dobra komunikacija sa vlasnikom prije same rezervacije, ne ustručavati se pitati sve što interesuje i vidjeti koliko je gazda ažuran i ozbiljan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li deca do 18 godina ne plaćaju ulaz u muzeje?

Pitam zato što vidim da Paris musseum Pass ima i cenu za decu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deca ne placaju ulaz, potrebno je samo pokazati pasos gde provere godiste.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije da deca ne plaćaju ulaz, nego je ulaz u većinu muzeja besplatan za mlade do 26 godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deca do 18 godina ne placaju ulaz, a mladi do 26 iz zemalja EU imaju besplatan ulaz uz ID karticu, pasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz ranijih postova mogu zaključiti da su sjeverni dijelovi poput Saint Denisa za izbjegavanje kod biranja lokacije smještaja. Molio bih za mišljenje o nekim dijelovima Pariza. Južni dio: Villejuif, Vitry sur Seine, Montrouge. Creteil. Zapadni dio: Colombes, Nanterre. Istočni dio: Bobigny, Montreuil, Noisy le Grand, Rosny sous Bois. U tim dijelovima je povoljniji airbnb smještaj, jesu li većina za preporuku? Ima li neki posebno da se izdvaja po tome da je ok?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Aquarius ja сам био у Maлакофу, он се граничи са  Montrougе. Одличан крај.

Не знам ... мени је то мало извикано, мислим да следећи пут уопште не бих размишљао о тим ''локацијама за избегавање'', бирао бих смештај и на северу, можда не мора баш горе у Сен Денију, али пре бих и тамо ноћио него око железничке станице Гар ду Норд.

 

Што се тиче ових крајева које си навео, битно ти је само да је близу метро.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Aquarius ja сам био у Maлакофу, он се граничи са Montrougе . Одличан крај.

Не знам ... мени је то мало извикано, мислим да следећи пут уопште не бих размишљао о тим ''локацијама за избегавање'', бирао бих смештај и на северу, можда не мора баш горе у Сен Денију, али пре бих и тамо ноћио него око железничке станице Гар ду Норд.

 

Што се тиче ових крајева које си навео, битно ти је само да је близу метро.

Hvala. Znači mi neka konkretna preporuka, kao što si rekao ovo za  Montrougе.. Da...možda i ne treba biti paranoican.. Kao što kažeš najvažnije je da je metro blizu, a eventualno izbjegavati željezničke stanice, tu može biti svega i svačega (kao uostalom i u većini gradova zapadne Evrope).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem opet u Pariz (bio 2018-te) i jako mi se svideo. Medjutim ovaj put idem sa devojkom. Rezervisao apartman na 1km od Luvra u aveniji Saint Germain na 500 m od cuvenih restorana Cafe de Flore i Le deux Magots. Bicemo 10 dana. Idemo svuda po glavnim atrakcijama, pa i u Crazy Horse kabare (prosli put sam bio u Mulen Ruz).

Uglavnom ce biti opustencija i bleja i isprobavanje hrane na svakom koraku po dobrim restoranima i pekarama :D 

Da li je neko skoro bio i kakve su sad Covid mere za ulazak u Francusku?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka