Milana S

Crna Gora u septembru, gde otici?

16 poruka u ovoj temi

Zdravo svima:hello: Otvaram ovu temu u nadi da ce se sto vise ljudi odazvati sa svojim utiscima i informacijama o letovanju u Crnoj Gori u septembru.

Planiram da odem sa deckom na more pocetkom septembra ali jos ne znamo koje mesto da izaberemo i koje bi bilo idealno za nas, tako da su svi utisci, predlozi i informacije dobro dosle.

U Crnoj Gori sam bila 2 puta sa roditeljima kao mala i to u Sutomoru i to je sve sto sam videla i sto znam je da je tamo preguzva i da sluzi samo za provod i izlaske tako da ono otpada u startu. Malo sam proucavala na sajtu i netu, trazila smeštaj i dosla do nekog mog odabira da to bude Herceg Novi ili Petrovac.

Uglavnom treba nam preporuka za lepo mesto gde nema mnogo guzve u septembru ali da nije ni neka pustara za penzionere vec da ima nekih desavanja, gde uvece da se proseta, sedne u kafic, mozda ako imaju neke svirke i tako neke stvari koje su zanimljive za parove (klubovi nas ne zanimaju toliko).Zaboravila sam da navedem glavnu stvar a to je da nemamo auto. 

Takodje me zanimaju i plaze kakve su gde, ja licno volim pescane ili plaze sa sitnim sljunkom, ne volim kada je u vodi ono veliko kamenje koje je ljigavo i polomis se dok udjes u vodu. Da li moraju da se placaju lezaljke ili ima mesta da se prostoru peskiri itd itd... 

Od smestaj sam za sad nasla u Petrovcu prelep apartman stvarno koji je 30e po nocenju (za dvoje) i to je okej za takav apartman ali  ja sam zacrtala kao cilj da nadjem nesto jeftinije tipa 20-25e jer ipak je skoro kraj sezone. U Herceg Novom sam trazila ali nista pristojno nisam nasla...

Pored svega ovoga brine me i vreme jer sam do sad uglavnom letovala u Grckoj i tamo znam da se moze kupati sve do oktobra a Crna Gora je dosta severnije pa se plasim da nece biti za kupanje. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zdravo svima:hello: Otvaram ovu temu u nadi da ce se sto vise ljudi odazvati sa svojim utiscima i informacijama o letovanju u Crnoj Gori u septembru.

Planiram da odem sa deckom na more pocetkom septembra ali jos ne znamo koje mesto da izaberemo i koje bi bilo idealno za nas, tako da su svi utisci, predlozi i informacije dobro dosle.

U Crnoj Gori sam bila 2 puta sa roditeljima kao mala i to u Sutomoru i to je sve sto sam videla i sto znam je da je tamo preguzva i da sluzi samo za provod i izlaske tako da ono otpada u startu. Malo sam proucavala na sajtu i netu, trazila smeštaj i dosla do nekog mog odabira da to bude Herceg Novi ili Petrovac.

Uglavnom treba nam preporuka za lepo mesto gde nema mnogo guzve u septembru ali da nije ni neka pustara za penzionere vec da ima nekih desavanja, gde uvece da se proseta, sedne u kafic, mozda ako imaju neke svirke i tako neke stvari koje su zanimljive za parove (klubovi nas ne zanimaju toliko).Zaboravila sam da navedem glavnu stvar a to je da nemamo auto. 

Takodje me zanimaju i plaze kakve su gde, ja licno volim pescane ili plaze sa sitnim sljunkom, ne volim kada je u vodi ono veliko kamenje koje je ljigavo i polomis se dok udjes u vodu. Da li moraju da se placaju lezaljke ili ima mesta da se prostoru peskiri itd itd... 

Od smestaj sam za sad nasla u Petrovcu prelep apartman stvarno koji je 30e po nocenju (za dvoje) i to je okej za takav apartman ali  ja sam zacrtala kao cilj da nadjem nesto jeftinije tipa 20-25e jer ipak je skoro kraj sezone. U Herceg Novom sam trazila ali nista pristojno nisam nasla...

Pored svega ovoga brine me i vreme jer sam do sad uglavnom letovala u Grckoj i tamo znam da se moze kupati sve do oktobra a Crna Gora je dosta severnije pa se plasim da nece biti za kupanje. 

 

ja sam bila u septembru u Bečićima i stvarno sam zadovoljna. Od ovog što ti tražiš ovde imaš široku plažu sa sitnim šljunkom, dovoljno mesta za svoje  peškire ili da iznajmite ležaljke po ceni od 5 do 10 eura ...uveče smo šetali do Rafailovića gde se nalaze lepi riblji restorani....nesto življe je u Budvi do koje stigneš za 20 minuta hoda kroz pešački tunel...gužve nije bilo ni na šetalištu ni na plaži...more je toplo ...dnevne temperature su bile prijatne...ako te nešto interesuje pitaj pa ću da pomognem koliko mogu..pozz

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zdravo svima:hello: Otvaram ovu temu u nadi da ce se sto vise ljudi odazvati sa svojim utiscima i informacijama o letovanju u Crnoj Gori u septembru.

Planiram da odem sa deckom na more pocetkom septembra ali jos ne znamo koje mesto da izaberemo i koje bi bilo idealno za nas, tako da su svi utisci, predlozi i informacije dobro dosle.

U Crnoj Gori sam bila 2 puta sa roditeljima kao mala i to u Sutomoru i to je sve sto sam videla i sto znam je da je tamo preguzva i da sluzi samo za provod i izlaske tako da ono otpada u startu. Malo sam proucavala na sajtu i netu, trazila smeštaj i dosla do nekog mog odabira da to bude Herceg Novi ili Petrovac.

Uglavnom treba nam preporuka za lepo mesto gde nema mnogo guzve u septembru ali da nije ni neka pustara za penzionere vec da ima nekih desavanja, gde uvece da se proseta, sedne u kafic, mozda ako imaju neke svirke i tako neke stvari koje su zanimljive za parove (klubovi nas ne zanimaju toliko).Zaboravila sam da navedem glavnu stvar a to je da nemamo auto. 

Takodje me zanimaju i plaze kakve su gde, ja licno volim pescane ili plaze sa sitnim sljunkom, ne volim kada je u vodi ono veliko kamenje koje je ljigavo i polomis se dok udjes u vodu. Da li moraju da se placaju lezaljke ili ima mesta da se prostoru peskiri itd itd... 

Od smestaj sam za sad nasla u Petrovcu prelep apartman stvarno koji je 30e po nocenju (za dvoje) i to je okej za takav apartman ali  ja sam zacrtala kao cilj da nadjem nesto jeftinije tipa 20-25e jer ipak je skoro kraj sezone. U Herceg Novom sam trazila ali nista pristojno nisam nasla...

Pored svega ovoga brine me i vreme jer sam do sad uglavnom letovala u Grckoj i tamo znam da se moze kupati sve do oktobra a Crna Gora je dosta severnije pa se plasim da nece biti za kupanje. 

 

U septembru je Crna Gora sasvim suprotno od onog sto je u julu i avgustu. Uzivacete sigurno. Manja je guzva i daleko je cistije i opustenije. Za to sto ti trazis mozda je najbolje Becici ili Budva. Lepe plaze, dobra povezanost Budve sa okolnim mestima ako hocete da obilazite i uvece je lepo i imate gde da prosetate, popijete pice, vecerate i tako to. A i cene svega su u septembru dosta nize. Za te pare je ok ako je stvarno dobar apartman i ako vam se toliko svidja, a neki prosecan studio se moze naci za 20-25. Sto se vremena tice tu vec niko ne moze sa sigurnoscu reci sta i kako, moze da se desi da kupanje traje do polovine oktobra a moze da se ne okupas uopste, mada nije velika razlika u vremenu Cg u odnosu na severniji deo Grcke. Ako je lepo vreme u Gr uglavnom je i u Cg. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja mislim da je septembar u CG super opcija jer za razliku od jul-avgust, manje su gužve, niže cene, nije paklena vrućina... Ja bih za vas bez automobila preporučila dve opcije. Prva je da budete smešteni u Seljanovu ( deo Tivta prema Donjoj Lastvi), tu blizu vam je Waikiki plaža koja je sasvim ok . Uveče uvek možete peške do centra Tivta, a jako blizu vam je Porto Montenegro koji je prelep za večernju šetnju.  Imate i opciju da autobusom odete na izlet u Kotor, to je baš blizu.

Druga varijanta je da tražite neki smeštaj u Dobroti, i da proverite da li app imaju neki svoj deo plaže. To su one male šljunkovite plaže sa pontama ispod šetališta ( ponta i pored manji šljunkovit deo za ulazak u vodu) . Nisu velike, ali u septembru, kada nema gužve je sasvim dovoljno za uživanje . Neki delovi imaju samo ponte i ja lično to ne volim. Dobrota je pored Kotora, i bez problema možete svako veče da idete peške tamo, a Kotor je baš lep za večernje varijante. Možda iz Kotora postoji i neki organizovan prevoz za Plave Horizonte ( peščana plaža), pa možete neki put i tamo da odete ako se uželite peska i plićaka :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikada nisam bila u septembru pa u tom delu ne mogu pomoći. Što se tiče smeštaja moja je preporuka da Petrovac zaobiđete jer je mali i užasnooo dosadan. Bila sam sa suprugom i bebom i poludela sam od dosade. Ako volite zaliv Seljanovo kod Tivta je extra pozicija,blizu je i Porto Montenegro i sam Tivat, a i Kotor na drugoj strani.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam dva puta u Crnoj Gori i to krajem septembra u Bečićima na vikend. Mogli smo da se kupamo ali je bilo teze dok se naviknemo. Voda je bila veoma čista i nije bilo gužve na plaži. Po neki Rus. Uveče su kafići radili i imalo je ljudi ali ne i gužve.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bože zdravlja 1. septembra odosmo put Ulcinja. Prošle godine smo bili u maju i oktobru i bilo nam je fenomenalno, eto od mene Ulcinj ima sve preporuke... a u sred sezone zna se - Turska !  :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ivanhoe, i nama je Ulcinj favorit, ali malo je nezgodno bez automobila jer smo mahom mi na relaciji Velika plaža - Ulcinj, a malo je komplikovano ako zavisiš od javnog prevoza koji nisam sigurna da saobraća do same plaže.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se, zna da bude nezgodno bez auta, nemam baš neki kontra argumet osim da su me Velika plaža, Valdanos, Ada Bojana i splavovi na  Bojani kupili zauvek :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima, poceli smo da gledamo Becice i jos neko mesto msm da se zove Dobra Voda.. ako odemo javljam utiske :srce:

Ps Sad imam drugi problem a to su vesti koje citam da se na vise mesta izlila kanalizacija i da se dosta ljudi zarazio :shokiran::bolje-da-cutim:

Screenshot_20190818_130214_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20190818_175229_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20190818_175207_com.android.chrome.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala svima na odgovorima, poceli smo da gledamo Becice i jos neko mesto msm da se zove Dobra Voda.. ako odemo javljam utiske :srce:

Ps Sad imam drugi problem a to su vesti koje citam da se na vise mesta izlila kanalizacija i da se dosta ljudi zarazio :shokiran::bolje-da-cutim:

Screenshot_20190818_130214_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20190818_175229_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20190818_175207_com.android.chrome.jpg

Do tad ce to voda odneti, a u septembru Cg primorje nema problem sa kanalizacijom. Zato sam svima na forumu savetovao da Cg izbegavaju u spicu sezone.  A Dobre Vode su porodicno mesto, nesto bas za setnju i nema gde ali Bar je blizu pa mozete autobusom mada ne znam do kad uvece vozi. 

Izmenjeno (samo_putujem)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam ljubitelj crnogorskog primorja, i ne bih tamo letovao ni u septembru ni u nekom drugom terminu, medjutim danas mi je na FB izašla neka objava za ovaj hotel 

Hotel "SARA" Canj⭐️⭐️⭐️⭐️
Akcija u SEPTEMBRU ???
Od 10.09.2019.god.
Pun pansion 20e po osobi.( Djeca do 7 godina gratis)
U cijenu pansiona (dorucak-rucak-vecera) ukljucen komplet lezaljki na nasoj plazi.
Sve info na br.tel, 00382 67 873 330

Pa ti vidi ako ti to odgovara. A možda se javi neko ko ima iskustva sa ovom destinacijom.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja nisam ljubitelj crnogorskog primorja, i ne bih tamo letovao ni u septembru ni u nekom drugom terminu, medjutim danas mi je na FB izašla neka objava za ovaj hotel 

Hotel "SARA" Canj⭐️⭐️⭐️⭐️
Akcija u SEPTEMBRU ???
Od 10.09.2019.god.
Pun pansion 20e po osobi.( Djeca do 7 godina gratis)
U cijenu pansiona (dorucak-rucak-vecera) ukljucen komplet lezaljki na nasoj plazi.
Sve info na br.tel, 00382 67 873 330

Pa ti vidi ako ti to odgovara. A možda se javi neko ko ima iskustva sa ovom destinacijom.

 

Dobar je hotelcic i to stvarno nije skupo. Plaza je ok, velika je, mesavina kamencica sljunka i peska a u vodi je krupno kamenje. Voda je cista. Samo sto je to isto mesto za odmor i nece imati gde da setaju uvece. Po njenom opisu najbolje Budva, normalne cene u to doba, odlicno je povezana prevozom sa svim mestima, ima dobru plazu a i oko nje ima lepih plaza i uvece mogu uzivati u setnji i Budvom i starim gradom pogotovo sto tad nisu nepodnosljive guzve pa je milina setati.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Becici ili Budva, da ne bude totalni smor, ja bi pre u Becice.

 Ako pronadju smestaj u u zgradama ka Budvi, gledano ka moru desno od Splendida,  imaju opciju da setaju na obe strane, levo/desno po nekoliko km. 

Dobrota i Seljanovo, Dobre vode, Ulcinj, Canj, sva ta mesta bez automobila navode na suicid treci dan boravka. Eventualno cetvrti.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nikada nisam bila u septembru pa u tom delu ne mogu pomoći. Što se tiče smeštaja moja je preporuka da Petrovac zaobiđete jer je mali i užasnooo dosadan. Bila sam sa suprugom i bebom i poludela sam od dosade. Ako volite zaliv Seljanovo kod Tivta je extra pozicija,blizu je i Porto Montenegro i sam Tivat, a i Kotor na drugoj strani.

Petrovac je jedno od nazivljih mesta na CG primorju. Uopste nije dosadan. Ima puno sadrzaja, restorana, kafica, veoma je zivo uvece.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka