Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

 

 

 

Vreme prolazi, ja se u tom pogledu ne menjam čak šta više postajem sve luđi. 

Kao što mi reče jedan Albanac dok sam čekao voz na stanici u Veroni, 

"Da li si bio na jezeru Komo" 

Nisam

"Idi sad" 

To nije rekao zato što sutra neće biti druge prilike, već zato što je život isuviše kratak. 

Ogromno poštovanje treba da imamo prema kolegama koji su nesebično odvojili svoje vreme na pisanje putopisa i korisnih informacija na ovom forumu, to je zaista veliki posao, uvideo kada sam napisao svoj prvi putopis ovde.

Au @Icethunder, kakva prica, mene je totalno raznezila :)! ( ceo post, ne samo citirano! )

Skoro nisam nesto ovako lepo procitala, ne samo na forumu, nego uopste, mada sam danas procitala jos nesto zanimljivo ( mozda malo i u suprotnosti sa ovim, iako pozitivno na putovanja ), mogu slobodno reci da je danas bas lep dan :klap:

Izmenjeno (Tirkizna)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ovo ipak nije tačno. Agencija nema nikakvu odgovornost prema tome.

 

 

Nije tačno da agencija nema nikave veze sa smeštajem. Agencija u nekom smislu jeste odgovorna, ali za nečistoću ili bilo šta što je pokvareno najveću odgovornost snosi vlasnik smeštaja! 

 

jesi li ti to promenio misljenje ili sta vec? :)

 

naravno da je agencija odgovorna za sve aspekte smestaja. to sto u srbiji bas i nema previse ozbiljnih i odgovornih agencija to je druga prica

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Udrite lajk ako ste procitali Smesteni u Lidlu, umesto Smesteni u Lidu 

@Tirkizna :D:D

 

Nisam tako procitala, jer sam ja pisala, ali sam se bas nasmejala :laugh:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Iskreno ne razumem, ako si otišao u agenciju i uplatio aranžman preko njih šta sad imaš da "hvataš za gušu" vlasnika smeštaja ?! Ti sa vlasnikom nisi ništa dogovarao ... 

Ko je spominjao "hvatanje za gušu"? Uostalom, ne razumem zašto uopšte polemišemo o događaju koji se nije ni dogodio? Grk je dužan da obezbedi čiste sobe za goste koji dolaze, bez obzira na to da li su došli preko agencije ili ne. Znam da neke agencije ubace neku novu vilu, a već sledeće godine je više nema. Razlog je (najčešće) to što su turisti nezadovoljni. Ali agencije imaju i neke vile već 10 i kusur godina. "Čuvaju" ih u ponudi jer su turisti zadovoljni.

Evo, uzimte na primer neki supermarket. Oni naruče od prizvođača margarin i majonez. I desi se da roba stigne, ali da u pakovanjima na bude ono što treba ili bude ono što treba ali pokvareno. Sa ispravnim rokom trajanja! Normalno je da će kupac biti ljut i žaliće se prodavcu. Ali, svaki kupac koji je iole normalan zna da je jedni krivac proizvođač. Ako je menadžer marketa poslovan, on će se lepo izviniti kupcima. Market može doneti odluku da više ne prodaje proizvode tog proizvođača. Pa nek ta fabrika nađe neke druge ovce za šišanje!

Isto je i sa smeštajem. Agencija dođe u oktobru, obiđe vilu, vidi sve u redu. Ugovori saradnju sa Grkom. Kad dođe leto, Grk, da bi što više uštedeo, počne da "štedi" na higijeni. Agencija koja je ozbiljna sigurno više neće sarađivati sa Grkom i gledaće da uvek izađe u susret klijentu. Ako je agencija neozbljna, onda će da se pravi blesava i da prodaje namerno prodaje "ćumez" i da je boli uvo.

Ja sam otvorio ovu temu da bih čuo neka vaša iskustva ili iskustva ljudi koje poznajete o različitim smeštajima, a ne da biste (bismo) se raspravljali o tome ko je kriv ako Grk nije u stanju da obezbedi čist, uredan i ispravan smeštaj.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa tema i jeste otvorena da se ljudi informišu i konstruktivno diskutuju, ako treba da svi budemo u zabludi onda zaista nema potrebe pisati ni ovde ni bilo gde drugde. Kad jednom shvatimo koja su naša prava kao kupaca i kome da se eventualno žalimo ako su proizvod ili usluga loši nećemo biti u zabludi. Jedan praktičan primer: meni se automobil pokvario u garantnom roku i to što ja znam da ga je proizveo tamo neki Seat iz Španije je totalno nebitno, ja sam otišao kod auto kuće gde sam auto kupio da ostvarim svoja prava. Identičan je slučaj kad niste zadovoljni uslugom, šta mene briga ko je vlasnik hotela ili smeštaja ako sam ja kupio aranžman od te i te agencije. Jednostavno niste u pravu ako mislite da treba da se žalite vlasniku već to treba da uradite preko agencije i to nije slučaj koji se nije dogodio već opet jedan događaj iz realnog života koji se meni desio gde sam morao žestoko sa agencijom da raspravljam zašto mi je apartman prljav i duplo manji od onog što sam zakupio. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odličan post, meni jako zanimljuv., ali kad je to bilo? Mene je vratio u neko vreme kad možda nismo marili za neke stvari. Jedino mislim da je tema promašena, mislim da bi trebao da ide u Letovanje nekad i sad... ili tako nešto...ane u nezadovoljstvo agencijama. Ove naše agencije posle ovakvih sentimentalnih postova ima još više da se opuste. Ali svakako dok sam čitala sećala sam se sličnih situacija... :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Icethunder

Ako se dobro secam - bili ste 2016 na Kefaloniji, jedno leto pre mene. A bili ste i 2015-te :D Secam se i tih snimaka na YouTube-e kada vas vozio onaj dasa ka Fteriju i kako si komentirao "Au je*ote, sta je ovo" za Plavu Lagunu pre Fterija. Mislim da me je i taj video naterao (izmedju ostalom) da sledece leto uzmem camac i sam prosetam tamo.

Samo se ne secam ime smestaja gde ste bili? Znam da je bilo negde pre Lourdate (Svoronata ili tako nesto). 

Hahahah jako

Izmenjeno (STEALTH)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto se mislim da onaj ko placa spremacice treba da trpi i zalbe ,ne znam za dogovor izmedju agencije i vlasnika ,tj ne znam kako se dogovaraju ali onaj ko placa je i krivac ako je smestaj neuredan. Ja ne mogu da trckam svaki cas u moj app al  pitam goste obavezno sta dobiju od onog obaveznog i pitam za higijenu. Moram tako jer drugacije ne mogu , a i dalje mislim da je kod Grka ono ...prodace se...a dogodine cemo opet navatati nekoga....al cinjenica je da bi mogli malo da se kultivisu generalno...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

``Druga kaze- Crkoh od puta, vrucina nesnosna. Mesto je selendra, plaza je kamenjar, voda je tamna i ide odmah duboko. Smestaj je prljav i neuredan, sirotinjski.``

 

Ja sam pocela, odredjenim sagovornicima, namerno da predstavljam svako moje potovanje, ovako. Posto sam primeila da ih to cini zadovoljnima.

Pa da im ucinim, da ih ne nerviram.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka