Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

 

Taj na drzavnom poslu tek ima vremena da procita makar 2 strane dnevno :D

 

Ma slažem ja, može on da nađe vremena (ionako svi na državnim jaslama rade između malo i ništa), ali nije u tome stvar. Poenta je u subjektivnim procenama, a one su uvek racionalne, bez obzira kako ih drugi tumače. To je ono što ne uspevam da objasnim ovde. Već sam pričao, opozicija u Srbiji ne može da smeni vlast, samo zato što ne prihavta ovo što sam boldovao.

Sećaš se one priče, kad su se ljudi gurali kad je bilo otvaranje Lidla? Te mi smo ovakvi, te mi smo onakvi, pa zato propadamo... A kad sam nekim ljudim okačio vest kako su se Francuzi potukli kad je cena Nutele snižena, odjednom - muk. Nema pljuvanja, nema prozivanja mentalieta... Ili kad su pitanju redovi za novi Ajfon.

Tako je i na ovoj temi, ljudi ne letuju gde i kako drugi misle da treba i odmah su predmet verbalne osude.

Ponašanje ljudi svuda, pa i na letovanju, a koje nam je pritom nejasno ili nelogično, nije posledice nekakvog mentaliteta, nego uvek i svuda reakcije na društveni sistem (u širem smislu) i podsticaja koje ono emituje, pa kad neko kaže haha, kako su glupi, putuju, a nisu uplatili osiguranje, ili letuju tamo, a ne ovamo, takvo tumačenje je 1) površno i, nažalost, 2) široko rasprostranjeno, da se ja stvarno bojim da ove aktuelne slepce nikad nećemo skinuti sa vlasti.

To ti je kao ono bot se prodao za sendvič! Ma ljudi, ne mora većina da zna postavke teorije javnog izbora, ali zar ne vidite koliko je to... plitko??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Na odmoru, odmara, spava, pije pivo, peca i pliva i zdravo. Da sad čuje za ovo piskaranje, reko bi nam, uuu ala ste vi ljudi zaludni.:hahaha:

 

Eto, ovo je lep primer i nemoguće je objektivno presuditi da je on u pravu, a mi ne, niti obrnuto.

 

Iako je ova Acina tema ispala hit meseca, a samo par ljudi na njoj pise, već se otišlo u off,


Izvinjavam se svima što sam učestovao u off-u, razlog tome je što mislim da je ovo o čemu smo se raspravljali (tj. što sam ja zapenio) mnogo bitno (ako ikad upišem doktorske, time bih se bavio, baš me tangira) i uvek mi bude krivo kad vidim koliko je ljudi prihvatilo neka salonska objašnjenja u tumačenja, bez želje da se malo zagrebe ispred površine. Ako se samo bavimo pojavnim oblicima, nikad ništa upotrebljivo nećemo naći. I što mi je najčudnije, kad ponudiš objašnjenje, ono nikad nebude prihvaćeno, jer - nisi u pravu, svako ima pravo na svoje mišljenje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

"Poenta je u subjektivnim procenama, a one su uvek racionalne...".

Da li je to lapsus?Subjektivne procene  nikad nisu potpuno racionalne. One mogu  biti donekle racionalne ,  ponekad. A ponekad uopšte nisu racionalne, čak i kad mislimo da jesu.


Hteo sam da kažem da u datim, objektino uslovljenim okolnostima, svako se trudi i planira da ostvari maksimum korisnosti po sebe, pa sam takvo ponašanje nazvao racionalnim. Nego ne htedoh da dalje širim priču :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

istrazivanje je meni prava uzivancija. prvog dana kad stignemo na odmor, vec pocnem da gnjavim zenu pitanjem gde cemo sledece godine. a onda kad se vratiom, odmah "nadjem" super nesto za sledecu godinu, pa se ona primi na to. problem je sto ta prva varijanta nikad ne bude realizovana jer naidje nesto bolje i povoljnije. sto nju dovodi do ludila. srecom pa se dosad vec navikla, pa me ne zarezuje dok ne izvadim kreditnu karticu, a sedim ispred kompa :)

mislim, sta da radi covek zimi nego da kopa po internetu? trazi jeftine letove, planira raspored godisnjeg sa kolegama na poslu. divota. ono sto je lose u tome je da vec do kraja januara imam sve bukirano, i onda sledi visemesecno cekanje. to me ubija :(

doslo je do toga da i drugima vrlo rado pomazem kod izbora mesta i smestaja. vec samo ne znam koliko nemaca posla u grcku. najsladje mi kad nekog ubedim koje bio onako bojazljiv da ide u grcku, pa se vrati skroz zadovoljan.

Isto i kod nas! S tim sto sam ja ta koja koja kopa po internetu, istrazuje, bira. S jednom malom razlikom. Moj muz je zaljubljen u Kefaloniju i svake godine u nekom momentu kaze "Sledece godine idemo na Kefaloniju". To ga drzi dok ja ne krenem u ofanzivu. Onda on prihvati moj plan, nacelno se dogovorimo pa tamo do januara izmenimo plan hiljadu puta. 

Za sledecu godinu imam brdo razlicitih opcija u glavi. Od Krita, preko Kiklada, Elafonisosa, Skijatosa u kombinaciji sa Pelionom, pa do Jonskog mora (Preveza +Albanija)  Tu je naravno i Kefalonija. Boga pitaj sta ce od ove papazjanije u mojoj glavi na kraju da ispadne, mozda nesto deseto :neznam:Muzu sam sve ove opcije pomenula u odredjenom momentu i za svaku se slozio :D Eh da, pominjemo i Italiju, ali to je najmanje verovatno. 

Sto se zadnjeg pasusa tice, moja prijateljica i muz kazu da bi trebalo da otvorim turisticku agenciju :D

Izmenjeno (gagana ks)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 


Hteo sam da kažem da u datim, objektino uslovljenim okolnostima, svako se trudi i planira da ostvari maksimum korisnosti po sebe, pa sam takvo ponašanje nazvao racionalnim. Nego ne htedoh da dalje širim priču :)

Gde si ti letovao ove godine ili gde ces ici?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

STEALTH, na Krit sam otišla zahvaljujući Lili P., a kad sam se tamo našla, samo sam sve prepoznavala, kao da sam već bila...predivan osećaj  :cvetic:

 

Kiklade sanjam danju i noću...a akobogda, i njih ću prepoznavati tamo, "odiznutra"  :srce:

 

P.S. Apropo tog kritskog uživanja...uspeli smo da od tadašnjeg Kalodoukas-u kupimo samo čarter (hajde, neka je za dve osobe bio 400 evra, a bio je poprilično manje sa svim taksama), a hotel na trgu na kojem je i eparhijska crkva u centru grada Hanje uspeli nekom ludom srećom da dobijemo za 750 evra, 2-krevetna soba, N/D. Prvih 10 dana septembra.

Sveukupno, 2 osobe put+smeštaj malčice preko 1000 evra.

Pa kad mi ovi što za 10 noćenja na Halkidikiju plate za 2 osobe 700 evra počnu o skupom Kritu na koji se nikako ne može otići...

S obzirom da smo bili bez auta, a smešteni u centru Hanje, svuda smo išli lokalnim busevima - Falasarna, Elafonisi, Stavros (nama je lepši bio Kalathas), na Balos i Gramvousu, Knosos i na Santorini preko lokalne agencije, mada smo u Knosos mogli i lokalnim busom, jedino nam ostade žal za botaničkom baštom, glupav raspored autobusa, a taksija se za povratak nismo setile (plavuše :onaaako: ).

Hranile smo se i po restoranima i marketima, ali i na hanjskoj zatvorenoj pijaci, gde njihova božanstvena jela možeš dobiti zapakovana, ili ih jedeš tu za 3-4-5 evra...

 

Pocetkom jula i to kod poznatih agencija uvek ima lepih last minuta za Krit za 500-600 e dve osobe, prosle godine ja i devojka 500 e ukupno smestaj (i to odlican), prevoz avionom i takse. Ove godine je bilo ND za dve osobe i prevoz avionom 600 e ali se nisam uklopio sa vremenom. Tako da Krit uopste nije nemoguca misija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Isto i kod nas! S tim sto sam ja ta koja koja kopa po internetu, istrazuje, bira. S jednom malom razlikom. Moj muz je zaljubljen u Kefaloniju i svake godine u nekom momentu kaze "Sledece godine idemo na Kefaloniju". To ga drzi dok ja ne krenem u ofanzivu. Onda on prihvati moj plan, nacelno se dogovorimo pa tamo do januara izmenimo plan hiljadu puta. 

Za sledecu godinu imam brdo razlicitih opcija u glavi. Od Krita, preko Kiklada, Elafonisosa, Skijatosa u kombinaciji sa Pelionom, pa do Jonskog mora (Preveza +Albanija)  Tu je naravno i Kefalonija. Boga pitaj sta ce od ove papazjanije u mojoj glavi na kraju da ispadne, mozda nesto deseto :neznam:Muzu sam sve ove opcije pomenula u odredjenom momentu i za svaku se slozio :D Eh da, pominjemo i Italiju, ali to je najmanje verovatno. 

Sto se zadnjeg pasusa tice, moja prijateljica i muz kazu da bi trebalo da otvorim turisticku agenciju :D

 

meni je nekad kefalonija bila san snova zbog filma "mandolina kapetana korelija", ali nekako izmakne. u stvari, tacnije je da je iz nemacke prilicno skupo ici na kefaloniju. verovatno su manje objekte pokupile nase agencije, a nemci drze skuplje hotele. a i letovi su skupi. 

mada, ja sam toliko pao na krit i hanju, da mi je sve ostalo u grckoj nekako manje interesantno. da se mene pita isli bi stalno u hanju i okolinu. dotle je doslo da mislimo da nekad uzmemo neku nekretninu tamo za uzivanje u penziji. 

sad smo malo off-topic.

back to topic. kao sto je mnogo ljudi pisalo, ne verujem ni ja da neko nema vremena da se informise o mestu gde idu i o objektu gde idu. to je posebno vazno kad se uzimaju aranzmani koji su jeftiniji jer postoji razlog zasto je aranzman u objektu X jeftiniji od onoga u objektu X. e, sad to moze da bude iz mnogo razloga. mozda je dalje od plaze, na brdu, pored bucne ulice, itd... to se sve moze relativno lako saznati. naravno, nista nije garantovano jer se uvek moze desiti neko neprijateno iznenadjenje. 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka