Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

Ne sećam se da sam naleteo na sličnu temu...

Čitajući ovaj Forum, naišao sam na razne komentare ljudi koji su odseli u privatnom smeštaju. Neki se žale da je smeštaj bio uredan i čist. ali da nedostaju toalet papir, sapuni, peškiri i da nema čišćenja apartmana. Međutim, kada se pogleda sajt ili katalog agencija, tamo najčešće piše sledeći tekst: " U toku boravka, gosti sami iznose smeće i održavaju čistoću.  Sastavni deo inventara je posteljina (promena - dostavom čiste jednom u toku smene) ali ne i peškiri (izuzev kada je to u opisu konkretnog objekta navedeno), sapuni, toalet papir, sredstva za održavanje čistoće ili pranje posuđa. " (uzeto sa sajta agencije "Elnos"). Postavlja se pitanje, zašto se turisti žale na navedene nedostatke ukoliko je u ponudi naglašeno da toga nema? Najčešće je odgovor to da turisti nisu dobro informisani tj, nisu pročitali taj deo kataloga, koji je veoma važan! Ovim putem bih želeo da skrenem pažnju svima da dobro pročitaju šta piše u ponudi. Ukoliko, pak, pročitaju taj deo sa napomenama, neki turisti bi se pitali "zašto ja da uzimam apartman ako ga moram čistiti? Na odmoru sam, hoću da me na moru uslužuju, a ne da rintam!"  Ukoliko ste takvog dojma, onda treba da uplatite hotelski smeštaj. u hotelu imate peškire, čišćenje sobe itd. Zabeleženi su i bizarni slučajevi kada je gost uplatio vilu, a  mislio je da je uplatio hotel!? I onda se čudi zašto ima sobu sa kuhinjom! "Kako nema ishrane", upita gost gazdu vile i predstavnika agencije, "zar se polupansion ne podrazumeva"

Međutim, ako se pretpostavi da su gosti ipak upoznati sa uslugama u privatnom smeštaju, može da se desi da dobiju smeštaj koji je ispod svakog nivoa higijene! Tu nastupa deo ove teme vezan za bezobrazluk vlasnika smeštaja. Apartman neuredan, posteljina sa rupama itd. 

A što se agencija tiče, tek se tu mogu naći ozbiljne zamerke! Ima dosta prevaranata koji stave slike soba koje izgledaju prelepo, a kad dođete tamo ono ispade ćumez! Ili kad agencije ugovaraju skormnije čišćenje samo da bi najam bio jeftiniji!

Ovu temu sam otvorio da bih čuo vaše mišljenje! Da li smatrate da do nezadovoljstva smeštajem dolazi zbog prevelikih očekivanja (da ne kažem razmaženosti) turista, bezobrazluka agencija i ugostitelja ili smatrate da greške prave jedna i druga strana?

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to tačno, ali u Srbiji je smeštaj preterano skup, pogotovo hoteli, a Grčka je za mene "passe" nemam nameru više da im ostavljam silne novce za više nego skroman smeštaj, konkretno sve je to u Turskoj ili Egiptu na mnogo višem nivou a za puno manje novca. Mi smo generalno robovi navika i predrasuda i naravno da Grčka neće propasti dok je tako, ali ne vidim preveliku razliku između Grčke  i Crne Gore koju toliko kritikujemo....

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Apis trebam li se ovde prepucavati s tobom i spuštati na tvoj nivo ili jednostavno reći da su uvrede argumenti onih ljudi koji nisu u pravu ?!

Ako ti je Grčka san snova niko ti ne brani da ideš tamo, ko što rekoh robuj navikama i uživaj za svoj novac onako kako ti želiš. Ako imaš neki argument za ili protiv ti napiši...

@biljagenije ne mislim da su hosteli skupi ili stan na dan, već najviše hotelski smeštaj koji ne nudi najčešće ništa što bi opravdalo tu cenu. Međutim u "izvikanim" mestima čak je i privatan smeštaj skup, kao i restorani i kafići. 

Izmenjeno (Ivanhoe)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Брате није препуцавање, мало се шалим, ал очигледно си ме озбиљно схватио... Ево извињавам се... И чак штавише слажем се са твојим постом, али си са последњом реченицом све упрскао...

И да, нуде Египат и Турска много више што се тиче услуге, смештаја, угођаја за исте новце од Грчке, ал им Бог није дао природу као Грцима, тако да је сада то до субјективног осећаја, тј.жеља ко шта воли и очекује од летовања...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Turskoj ko želi da uživa u kristalno čistoj tirkiznoj boji vode ko što je u Grčkoj (i to ne svuda) onda nek bira Fethiye, Kalkan, Kaš, Faralya...

Izmenjeno (Ivanhoe)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi smo generalno robovi navika i predrasuda i naravno da Grčka neće propasti dok je tako, ali ne vidim preveliku razliku između Grčke  i Crne Gore koju toliko kritikujemo....

 

Crna Gora nema Lidl :D,, a ostalo sve više liči..

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@GaganagagaPo meni je Turska trenutno top destinacija kad se sve stavi na vagu: jeftin smeštaj, odlični hoteli, izvanredni putevi, bezbedno za turiste, jeftini restorani, gorivo jeftino, ko voli za šoping je takođe odlično... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo receno! Najveca mana nasih turista je sto ne citaju ceo opis smestaja od pocetka do kraja ali i sto vrlo cesto nemaju pojma nista o destinaciji gde idu. Onda odu u neki kamenjar 2km od plaze pa se posle zale. Eto, ovo je mozda materijal i za novu temu, kako uopste birate destinaciju i smestaj kad putujete?

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ivanhoe,slazem se  u potpnosti sa tobom.Turska je trenutno top destinacija..Hoteli,pllaze,usluga pa i cena.a odgovor i za gaganu iz Krusevca sto se tice cena hotela.,i koliko je povoljnija.Porto Carras 7 dana ocenje sa doruckom 970e sa popustom 52%,deca do 12g besplatno. Saturn Palace Resort 11 dana UALL,deca do 15 g. besplatno 2200e(2+1 ,14 g) sa avionskimprevozom.ko nije bio moze samo da prica pricu.daleko su i grcka,spanija,i okolne destinacije od turske i njihovog gledanja na turizam

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka