Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Zato trazis vise izvora review-a, vise fotografije i/ili videa.

Sada kada sam trazio smestaj na Tasosu - trazio sam svega i svacega na internetu o njega.

- Google

- YouTube

- Facebook (pises u Search naziv smestaja, nadje ti javne postove iz svuda)

- TripAdvisor

- Google Maps reviews

- FourSquare aplikaciju

- Nikana.gr

- grcki sajtovi o smestajima na Tasosu (Go-Thasos.gr i jos neki)

- neki rumunski forum za putovanja, nesto slicno kao ovaj forum. Rumunci bas pisu. (amfostacolo.ro)

Izmenjeno (STEALTH)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto se mislim da onaj ko placa spremacice treba da trpi i zalbe ,ne znam za dogovor izmedju agencije i vlasnika ,tj ne znam kako se dogovaraju ali onaj ko placa je i krivac ako je smestaj neuredan. Ja ne mogu da trckam svaki cas u moj app al  pitam goste obavezno sta dobiju od onog obaveznog i pitam za higijenu. Moram tako jer drugacije ne mogu , a i dalje mislim da je kod Grka ono ...prodace se...a dogodine cemo opet navatati nekoga....al cinjenica je da bi mogli malo da se kultivisu generalno...

Kad god ste u hotelu, prvi "šalter za žalbe" je RECEPCIJA (u slučaju priv. smeštaja to je lično gazda vile). Ako oni nemaju razumevanja, onda gosti treba da se obrate lično agenciji. Agencija mora biti na strani klijenta. U suprotnom, gube klijente (i jedni i drugi)! 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao prvo covek prvo treba da rascisti sa sobom sta hoce od odmora....pa shodno tome da trazi sta i gde....u ovo vreme dostupnih informacija u najmanju ruku je lakomisleno na slepo uplacivati bilo sta

kao sto neko rece ako se niste informisali o smestaju i niste procitali uslove aranzmana koji placate.....na osnovu cega se zalite......

takodje ne razumem zelju nekih ljudi za promenom po svaku cenu....pogotovo porodice sa malom decom....ako ste imali dobro iskustvo sa smestajem i agencijom i mestom letovanja....zasto menjate...ok za mlade ili parove bez ili sa odraslom decom...pa se menja.....znam da ce se neki smejati ovome....ja sa porodicom (zena i 6-godisnji blizanci) 5 put zaredom idem u Polihrono preko iste agencije u istu vilu...

Zasto bih eksperimentisao i menjao nesto sto nama odgovara...ne razumem...

Za mene u dobar odmor spada i hladan Mytos kojim me svake godine uz sirok osmeh saceka nas prijatelj Ilijas u svom bič baru i srdacno JASAAAS kojim nas pozdravi Marija u restorancicu u kome kupujemo giros...i radost mojih klinaca kada stignemo u nasu kucu na moru kako je oni zovu.....al sto ljudi sto cudi...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

He, Aca k'o povarena ploca. :D  Jos cu da pomislim da on ili neko njegov radi kao predstavnik neke agencije. Smeta mu sto ima posla, pa bi ovako da ubedjuje ljude da ne bi trebalo njemu da se obracaju kada imaju neke probleme ili bilo sta.

Pa Aco, sve sto si napisao je neistina. Ukoliko se ide negde preko agencije, bilo hotel, bilo privatni smestaj, jedini salter za zalbe je predstavnik agencije. Nije moj posao kao gosta koji je platio uslugu agenciji da raspravljam sa recepconarom, vlasnikom, sobaricom...za te stvari sluzi predstavnik te agencije, koji, usput, nije otisao tamo negde na odmor, suncanje i kupanje, vec da radi to za sta je placen.

Takodje, agencija ne mora da bude na strani putnika ukoliko putnik ima neke nerealne zahteve ili zeli nesto sto nije predvidjeno ugovorom koji je sklopio sa agencijom. ;) 

Izmenjeno (vilil)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

takodje ne razumem zelju nekih ljudi za promenom po svaku cenu....pogotovo porodice sa malom decom....ako ste imali dobro iskustvo sa smestajem i agencijom i mestom letovanja....zasto menjate...ok za mlade ili parove bez ili sa odraslom decom

Zasto bih eksperimentisao i menjao nesto sto nama odgovara...ne razumem...

Ja ne razumem želju da neko ne menja mesto letovanja, pa šta sada. Svako radi kako mu odgovara. Ovde nije o tome reč, nego o odgovornosti agencija, vlasnika smeštaja i samih gostiju. 

I da se vratimo na temu. Jedne godine u Alanji, bio je neki sasvim ok all-inclusive hotel za stvarno super cifru, to je bilo tipa 2007. I prilikom povratka u Srb, neke ženske se žalile na jednoličnu ishranu i oduševile se što je u drugom hotelu bila "i teletina za večeru." Razlika u ceni ta dva hotela je bila oko 400 evra po osobi. Znaci, ako daš manje od 500 za all inc za 11 dana u sred jula, sa sve avio taxama i ostalim čudima, ne očekuj "teletinu za večeru" (ispade teletina ekskluziva) i 11 dana kompletno različite jelovnike. 

Generalno, ljudi se ne upoznaju često sa uslovima putovanja, a prodavci aranžmana ih smotaju na brzinu, pa samim tim i nastaju komplikacije. Retko ko tuži agenciju, mrzi ih da se smaraju, prva ja nisam isterala priču sa Paradisos agencijom. A s druge strane, često su i žalbe nebulozne "buka iz susedne vile", "komarci i ose u dvorištu". Tako da je po meni, odgovor na temu, od svega po malo. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa Aco, sve sto si napisao je neistina. Ukoliko se ide negde preko agencije, bilo hotel, bilo privatni smestaj, jedini salter za zalbe je predstavnik agencije. Nije moj posao kao gosta koji je platio uslugu agenciji da raspravljam sa recepconarom, vlasnikom, sobaricom...za te stvari sluzi predstavnik te agencije, koji, usput, nije otisao tamo negde na odmor, suncanje i kupanje, vec da radi to za sta je placen.

Takodje, agencija ne mora da bude na strani putnika ukoliko putnik ima neke nerealne zahteve ili zeli nesto sto nije predvidjeno ugovorom koji je sklopio sa agencijom. ;) 

E, da, dobro ste me podsetili! Svaki turista ima pravo da pozove predstavnika agencije koji može da napravi zapisnik... I sad ne znam kako ide ta procedura dalje...

Ti problemi sa smeštajem se javljaju najčešće kada agencija dugo ima u ponudi neki smeštaj, a gazda vile neće da ulaže pa smeštaj počinje da se raspada... Načitao sam se toga na ovom forumu...

Naravno da bih voleo da pročitam nečija iskustva sa žalbama pošto me interesuje cela ta procedura kako je tekla...

Inače, ja nikada nisam imao problem sa smeštajem, svaki problemčić se rešavao sa vlasnikom vile i predstavnikom agencije...

Evo jednog zanimljivog teksta....

https://zena.blic.rs/lifestyle/srpski-turisti-apartman-grcka/spckfvh?utm_source=vuukle&utm_medium=emote_recommendations

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovi nisu bili zadovoljni sto imaju cist i udoban apartman pa su ga jednostavno prilagodili svom ukusu i navikama.Necu da napisem svinjac jer su prostorije gde zive svinje uglavnom ciste i uredne...sramota :angry:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Strašno!!! Mene je sramota ako posle izlaska ostane čak malo i peska od zadnjeg dana pa i to počistim pre izlaska, i savijem upotrebljenu posteljinu i peškire. Ako ostavljamo čisto automatski će i sledeća grupa ući u sobe ranije, jer sigurno se spremačice zadržavaju manje ako je sve čisto i oribano. Iz jedne sobe gde smo bili spremačice su u kutijama iznosile đubre iz apartmana, pa sam baš zbog toga ove godine razmišljala da bi i gazde trebalo agencijama  da prijave ljude koji ostavljaju krš, pa sledeće godine nek traže drugu agenciju, možda se opamete... Neki računaju da je čišćenje uračunato u cenu, pa ajde šta nas briga... 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Generalno, ljudi se ne upoznaju često sa uslovima putovanja, a prodavci aranžmana ih smotaju na brzinu, pa samim tim i nastaju komplikacije. Retko ko tuži agenciju, mrzi ih da se smaraju, prva ja nisam isterala priču sa Paradisos agencijom. A s druge strane, često su i žalbe nebulozne "buka iz susedne vile", "komarci i ose u dvorištu". Tako da je po meni, odgovor na temu, od svega po malo. 

Odlično rečeno! 

Važno je upoznati se detaljno sa uslovima putovanja, čak i sa najsitnijim slovima tipa font 3 :D i videti koja su nam prava i obaveze pa tek onda vršiti izbor i biti realan u kritici.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To za komarce mi je do ove godine bilo mnogo smešno kad se ljudi žale. Realno razmišljano kakve to ima veze sa apartmanom? Međutim ove godine se uverim da nije baš uvek tako. Juli mesec, malo, malo pa kiša... Ispred ulaznih vrata u naših nekoliko apartmana (naravno prizemlje), poprilično velika rupa u zemlji... Nakupljena voda je u toj rupčagi stajala svih deset dana boravka, a u njoj milion komaraca. Bilo je potrebno samo nekoliko kofa zemlje da se to zatrpa i da nam svima bude bolje, ali naravno gazdama to ne pada na pamet. Svi smo danima bili izujedani. 

Izmenjeno (mismas)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine sam u avgustu bila u smestaju Long Sumer u Sivoti.Prilikom dolaska u smestaj nismo imali vaucer.Uplatila sam preko racuna a u autobusu nisam dobila vaucer a onako dobro raspolozena nisam ni razmisljala o njemu.Iskreno nikad mi niko u Grckoj nije trazio vaucer.Vlasnik smestaja kaze nema vaucer nema soba.Drugarica mi se potresla.Ja pomenem ime vodica a on drsko kaze da je on gazda objekta a vodic je samo radnik.Ok.Vaucer bi trebalo imati ali ja sa vlasnikom nisam nista dogovarala niti kod njega rezervisala.Njemu nisam platila.Moj dogovor je bio sa agencijom. Njegovo nadmeno ja sam ovde bos a ne pa kaze ime vodica nije me pomerilo sa mesta.Naravno da sam usla u sobu.Kakav su razgovor vodili njih dvojica i da li su ga uopste vodili ne znam.Ali nista mi se ovde nije dopalo.Vlasnik me je iritirao i kad je u pravu i kad nije..Razumem ja i njega ali iskreno dosadan i naporan tip...

Izmenjeno (sandraivlada)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868463
    Ukupno poruka