Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

@cherrylady

To sto smo naleteli na sobaricu koja je ISTOM smrdljivom krpom muljala patos i kuhinjske elemente, sto je slavina u kupatilu bila zardjala a kada izguljena do crnog, sto su visila vrata sa visecih elemenata u kuhinji sa kolekcijom vidljivih  otisaka prstiju svih gostiju  iz vise sezona...nije do agencije. Oni ne odgovaraju za (ne)cistocu smestaja. 

ne bih se slozio sa ovim. agencija mora biti odgovorna i za cistocu objekta. barem u momentu kad se dodje. cistoca objekta se podrazumeva. agencija je ta koja nudi klijentu smestaj, i odgovorna je za to. isto kao sto prodavac u levis store-u nece prodati prljave farmerke, tako mora i agencija da proveri stanje objekata kad dodje nova smena. tu sad dolazi do problema da predstavnici agencija imaju previse posla jer ih ima premalo. manje agencije sparaju na ljudima na ustrb radnog vremena onih koje rade. i verujem da na licu mesta vodici cesto nemaju vremena za to sve, ali to nije moja krivica vec krivica agencije.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ovo je tačno.

Jedne godine smo bili smešteni u Nikitiju, 15 dana, tako da smo ispratili dolazak one smene 10 dana posle našeg dolaska.

Spremalo je nekoliko žena, majale su se bez ikakve organizacije (a imale su i neku "šeficu", jednu bespotrebno oštru i neprijatnu, neljubaznu damu), selile se recimo obe iz sobe u sobu, umesto da su se rasporedile po sobama, mi smo sa svoje terase videle da OBE mlate krpom po prozorima, umesto da čiste kupatila, podove i to...

Rezultat: nesrećni ljudi koji su stizali još od jutra, premoreni, pregrejani, sa malom decom su čekali satima (mislim da su "spremanje" konačno završile negde oko 21 h), dok su padali od umora, a poneta hrana im se neumorno topila po frižiderima i prtljažnicima...nervozni, zovu telefonom, psuju, viču (valjda zovu i agenciju i predstavnika, koji, uzgred nije imao nikakvo prevozno sredstvo na raspolaganju, a opsluživao je goste u Nikitiju i Metamorfozisu), elem, ludilo na kvadrat...

Ne treba ni da kažem da su i nas dočekale "spremljene" sobe, sa ulepljenim stolovima, prljavim posuđem (kobajagi oprano, ali ulepljeno od prethodne upotrebe), kupatilom nazovi očišćenim, koje smo naravno morali ponovo da peremo, a pri tome smo znali da je smeštaj relativno NOV - napravljen i počeo da se izdaje prethodne sezone...a mi smo letovale od, recimo, 15. juna ili tako nekako...pa kad su uspeli tako da ga uštrokaju, jasno mi nije?!?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ne bih se slozio sa ovim. agencija mora biti odgovorna i za cistocu objekta. barem u momentu kad se dodje. cistoca objekta se podrazumeva. agencija je ta koja nudi klijentu smestaj, i odgovorna je za to. isto kao sto prodavac u levis store-u nece prodati prljave farmerke, tako mora i agencija da proveri stanje objekata kad dodje nova smena. tu sad dolazi do problema da predstavnici agencija imaju previse posla jer ih ima premalo. manje agencije sparaju na ljudima na ustrb radnog vremena onih koje rade. i verujem da na licu mesta vodici cesto nemaju vremena za to sve, ali to nije moja krivica vec krivica agencije.

Ovo ipak nije tačno. Agencija nema nikakvu odgovornost prema tome. Agencija je veza između Grka i turiste. Jedino što tur. agencija može je da upozori vlasnika vilaeda nešto preduzme po pitanju čistoće. Ako to vlasnik ne sluša, onda to nikako nije dobro. Jedni ozbiljan potez je da agencija sledeće godine nema u ponudi taj smeštaj zbog loših iskustava. 

Poređenje farmerki i smeštaja nema veze sa mozgom! Robe i usluge su jednake samo u ekonomskom smislu. Usluge jesu proizvod, ali su specifične. U stvarnosti agencija ne može da kontroliše vilu zbog velike razdaljine. Predstavnik agencije nema veze sa održavanjem vile, on je zadužen samo da komunicira sa gostima. Agencija je sklopila ugovor sa Grkom i on je dužan da obezbedi čiste sobe! Ako on to nije u stanju da uradi, onda ne treba da se bavi ugostiteljstvom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ček polako kako to agencija nema nikakve veze sa smeštajem ?! Agencije, bar ove ozbiljne, koje se ne bave prevarama potpisuju tzv. Ugovor o alotmanu sa vlasnikom, zakupljuju smeštajne kapacitete hotela ili vile u toku sezone i posle ih preprodaju svojim klijentima. Što znači da kad je o čistoći, funkcionalnosti i ostalo reč agencija i te kako ima odgovornost prema gostu.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice cistoce, agencije i odgovornosti...ja stvarno nemam pojma kako to funkcionise, po ugovorima isl. Napomenula sam to zato sto se secam da mi je  prijateljica koja je radila tada u jednoj agenciji (a imala je dug staz na takvim poslovima) pomagala da napisemo zalbu i napomenula da agencija nema odgovornost za to kako vlasnik odrzava higijenu u smislu da li to radi ofrlje ili po nekim standardima. To je bilo zaista davno, stvari se menjaju, mozda je danas drugacije :neznam:

Ne bi da unosim zabunu po tom pitanju, samo sam opisala moje kompletno  lose  iskustvo, koje je bilo danak neiskustvu.

Da sam bila nezadovoljna samo higijenom, zalba mi ne bi prosla i ne bi imala povracaj novca. A to o higijeni sam ipak navela u  zalbi jer sam bila besna i nisam htela nista da izostavim, bez obzira sto sam znala da mi to i i nije neki argument.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pričam o apartmanima, ne o hotelskom smeštaju... Možda je i pitanje šta sve smatramo pod higijenom? Kako god apartman bio očišćen pre nego što stavim stvari u orman, prebrišem police antibakterijskim maramicama. Vrlo često su pune prašine. To mi recimo ne smeta. Znam da me to čeka i sigurnija sam kad to sama uradim....Naravno ako koristim njihovo kuhinjsko posuđe isto uvek operem pre upotrebe, ... Ali kad orman ili još gore kuhinjski delovi smrde na memlu, eee tu već poludim... 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Apsolutno se ne podrazumeva. Zadnjih 10 godina letujemo u Grckoj, najcesce u privatnom smestaju i u sopstvenom aranzmanu, a nekoliko puta i preko agencije i samo smo jednom sami odrzavali apartman i nismo imali peskire. I to kod neke bakute i deke u Jerisosu. Ove godine nam je cistacica cak i prala posudje. I to nije prvi put. Da napomenem da nikad ne boravimo u luksuznom smestaju i da je najveca cena koju smo platili za studio ili apartman 43e (na odmor uglavnom idemo u drugoj polovini juna ili pocetkom jula) 

To se u privatnom smeštaju uvek podrazumeva. Zato sam i otvorio ovu temu da bih skrenuo pažnju na takve situacije. 

Da, ne podrazumeva se :cool:. Mi smo dva puta bili u smestaju koji sami cistimo ( i vise nikad!), a sto se peskira tice, tu nikad nema dovoljno za mene:D, pa uvek nosim dva za kosu i jedan za ruke u kuhinji. Za kupanje i umivanje i slicno ih ima.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, peškire i ja uvek nosim rezervne, nikad ih doste, kao i kuhinjskih krpa. A čišćenje mi nije problem, jer kod nas ni spremačica mislim da nema šta da radi, sve na svom mestu, pod konac, kupatilo prebrisano, krevet namešten, eventualno da počisti.. Nas dvoje smo, drukčije je ljudima sa decom, tamo verovatno ima više posla.. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, ne podrazumeva se :cool:. Mi smo dva puta bili u smestaju koji sami cistimo ( i vise nikad!), a sto se peskira tice, tu nikad nema dovoljno za mene:D, pa uvek nosim dva za kosu i jedan za ruke u kuhinji. Za kupanje i umivanje i slicno ih ima.

Pa. jeste. Recimo, neke agencije su ugovorile da nema peškira. Tako je jeftinije pa se lakše proda :) Inače, dosta hotelijera je imalo loša iskustva sa krađom peškira od strane gostiju... Ionako gosti vole da imaju više peškira. Recimo ja imam milion peškira kod kuće.... Oni samo čekaju da ih spakujem za Grčku :D

Setio sam se jedne anegdote. Leptokaria, vila Vasilas 2010 preko Perle. Dolazimo u 10h i treba da čekamo sobe da se očiste. Tu važi ono pravlio da se iz sobe izlazi u 9h a do 14h spremačice čiste sobe. Međutim, jedan turista je tvrdio da su mu u BG Perli rekli obrnuto!? On je očekivao da će u sobu ući u 9h a zadnjeg dana ostati do 2 popodne (polazak busa je u 17). Prilično sam siguran da su mu agenciji rekli kako treba, ali je on izgleda pogrešno razumeo ili je zaboravio... Šta je on mislio, da će prvih 5 sati da deli sobu sa prethodnim gostima? :D

E, sad, nama je bilo malo dosadno pa smo hteli da vidimo da li je naša soba čista. Rekli su nam da uđemo kada vidimo ključ u bravi. Videli smo ključ, ali zato što spremačice još nisu došle do naše sobe jer kreću od 3. sprata a mi smo bili u prizemlju. Ulazimo u sobu. Soba u OK stanju. Frižider smrdi na crkotinu. Terasa puna mrava i smrdi kao u kontejneru, Izgleda da prethodni gosti uopšte nisu iznosili smeće. Šta je bilo u frižideru, ne smem ni da pomislim! 

U 14h smo zvanično ušli u sobu. Sve je tip top sređeno:ciscenje: bez smrada u frizu i terasi. Tri dana se nismo mogli rešiti mrava.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ček polako kako to agencija nema nikakve veze sa smeštajem ?! Agencije, bar ove ozbiljne, koje se ne bave prevarama potpisuju tzv. Ugovor o alotmanu sa vlasnikom, zakupljuju smeštajne kapacitete hotela ili vile u toku sezone i posle ih preprodaju svojim klijentima. Što znači da kad je o čistoći, funkcionalnosti i ostalo reč agencija i te kako ima odgovornost prema gostu.

Nije tačno da agencija nema nikave veze sa smeštajem. Agencija u nekom smislu jeste odgovorna, ali za nečistoću ili bilo šta što je pokvareno najveću odgovornost snosi vlasnik smeštaja! Ne očekujete valjda da predstavnik uzima metlu?! Evo, prvo ja krećem od sebe! Ako sam nezadovoljan smeštajem, krivim vlasnika vile. Obratio bih se i agenciji. Oni ako su korektni, oni će da razmotre situaciju. Sledeće godine mogu da izbace taj smeštaj iz ponude. A vlasnik vile bi bio najviše fer ako bi vratio deo novca gostima. Ne agencija da vrati pare, nego Grk! Možda je te sezone unajmio osoblje koje ne zna da očisti sobu kako treba...

Izmenjeno (Aca14)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno ne razumem, ako si otišao u agenciju i uplatio aranžman preko njih šta sad imaš da "hvataš za gušu" vlasnika smeštaja ?! Ti sa vlasnikom nisi ništa dogovarao ... 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isto i kod nas! S tim sto sam ja ta koja koja kopa po internetu, istrazuje, bira.

Za sledecu godinu imam brdo razlicitih opcija u glavi. Muzu sam sve ove opcije pomenula u odredjenom momentu i za svaku se slozio :D Eh da, pominjemo i Italiju, ali to je najmanje verovatno. 

Sto se zadnjeg pasusa tice, moja prijateljica i muz kazu da bi trebalo da otvorim turisticku agenciju :D

Isto kao mi :D

Pricam o jednom, drugom, petom, zavrsim na sedmom mestu :D

Muz i ja imamo isti ukus, tako da tu nemam brige.

Italija nam nije bila na kraj pameti-sever, ali nakon posete Trstu proslog proleca, odlucili smo da ga opet vidimo sto pre i smislili da ga obidjemo u kombinaciji sa Veronom, Venec, Padovom, a da budemo smesteni u Lidu.

Hotel je bio odlican, a mesto, iako sam ga gledala na YT, tako jednolicno, sa tom ogromnom plazom, da se uopste nisam osecala kao na moru!

Nisam kukala uzivo na Lido, sem kada me neko pita:D, ali zaista nije ono sto ja volim na moru i gde se lepo osecam. Sve to se lakse podnelo uz obilaske divnih gradova i zaista odlican hotel Miami.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887655
    Ukupno poruka