Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

Moja tetka ima 85 godina i uglavnom letuje u junu i septembru. Ona očekuje od agencije da joj da osnovne informacije, a to je udaljenost od plaže, da li sama čisti i da li je mirno/tiho. Ne očekujem od nje da forumari. Mene ili brata zamoli da joj proverimo vremensku prognozu. Njena rođena sestra, moja mama, dosta mlađa od nje, ali opet poprilično stara, ukuca destinaciju, gleda slike, pročita tu i tamo. I mislim da je od njih starijih to sasvim dovoljno. Plaćaju agenciju i da im između ostalog, da njima bitne informacije. A na meni i mlađim od mene jeste da se informišemo o nama bitnim stvarima. A to je već individualno. Ja nisam imala probleme sa gazdama app, ali jesam letos sa agencijom, koja mi je naplatila 2+1, a tamo to ne postoji, kao što su i prećutali da sami čistimo i da nema peškira. Kada sam im to zamerila, rekli su mi da se to "podrazumeva"... Očigledno se u turizmu sve podrazumeva.

Mislim da osnovne informacije treba da da agencija, a ostalo je ipak na nama. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam imala probleme sa gazdama app, ali jesam letos sa agencijom, koja mi je naplatila 2+1, a tamo to ne postoji, kao što su i prećutali da sami čistimo i da nema peškira. Kada sam im to zamerila, rekli su mi da se to "podrazumeva"...

To se u privatnom smeštaju uvek podrazumeva. Zato sam i otvorio ovu temu da bih skrenuo pažnju na takve situacije. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa piše uvek u katalogu, na kraju. To sam napisao i u prvoj poruci u ovoj temi i ne bih da se ponavljam. Međutim, donekle se podrazumeva, jer se zna šta je hotel a šta privatan smeštaj i jedan od ciljeva ove teme je da se to razgraniči!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cudna stvar sa tim ciscenjem i peskirima. mi skoro uvek idemo u privatni smestaj koji nadjem preko neta i uvek se podrazumeva i ciscenje i peskiri. negde ciste svaki dan sem nedelje, negde svaki drugi, treci dan, a peskiri budu menjani 2-3 puta nedeljno.

vise mi lici da agencije namerno spuste cenu koju oni placaju smestaju da bi im zarada bila veca. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nama danas na pola smene, ocistili i zamenili posteljinu i peskire i gle cuda sad imamo i velike peskire, a kad smo dosli bili samo mali....i ko je tu lud:neznam: 

Mislio sam da je  agencija, da poveca zaradu, izbacila velike peskire iz dila...kad ono medjutim, izgleda je gazdarica malo zaboravna...al' smo juce dobili lokumades:D i svaki dan dobijamo paket vode

I sad nemam pojma sta da mislim, ima nedostataka, ali nisu pravilo....mislim da gazdarici fali aplikacija u pametnom telefonu, da je podseca kad nesto zaboravi:plez:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve više mislim da to dizanje frke i pretnja lošom recenzijom na TA i Bookingu najviše pali, kad pokušaju da izvrdaju i ne ispune nešto što su napisali da će biti.

Ice, dete, rasplaka me onim postom :blush:

Rakel, i mi smo bili preko Matica u Ipsosu, ali rečene 2002. godine...moguće isti taj smeštaj, samo nije bio suteren nego normalno prizemlje.

Ništa ja tada nisam umela da prepoznam slike gledajući...dete od 12 godinica i ja koja sam zapiz.ila na Krf, il' umreti...kreten :pardon:

Jeste smeštaj bio negde podalje od plaže (ne sećam se ni da je bilo uzbrdo, mislim da nije, nego se išlo putem preko neke puste livade), ali je ispao skroz čestit, lepe, prostrane sobe, kuhinjska niša sasvim lepo odvojena, sto i stolice i u smeštaju i napolju, na terasi, a terase božanstvene, velike, potpuno odvojene...elem, najviše smo tamo i boravili kad smo u sobi...kako nisam imala pojma da nabiram, ispalo odlično...

Samo, sprema Grkinja, a Boga moli da ne mora...jedva se nakani đubre da izbaci...zoger mislena imeninica (a, kao, čisti svaki dan...a ona ni ne uđe baš u svaku sobu...carica  :biggrin: ).

Šta ću, krpe, prašak, sunđer, i udri po dezinfekciji :ciscenje:

Eno raspojasala se rasprava na jednom drugom mestu na sličnu temu kao ovde...uplatila neka čeljad hotel koji je, citiram:

"na bukingu je ocenjen sa 5.8 od 10 (za čistoću je ocena još niža, 4.8, dakle ispod svake granice prihvatljivog), na tripadvisoru ga je od 15 ljudi, 8 ocenilo kao "užasan", na googl recenzijama mu je 46% ljudi dalo keca..."

pa se sad bune, tužiće oni agenciju, krš od hotela, štroka neopevana, smrad na fekalije, madraci u užasnom stanju, dlake i žice u hrani,...

Naravno da bi čišćenje trebalo da se podrazumeva...mislim, to je neki standard, kad se kogod već bavi tim poslom turističkim...ali jednako kao što i trgovci koječega drugog, kad su takvog kova, pokušavaju da te prevare i da ti uvale nešto felerično po ceni ispravnog, tako i trgovci zvani vlasnici smeštaja ili agencije.

Ako odbijaš da kupiš salamu jer vidiš da je posivela, ako prevrćeš breskve, pa nećeš da kupiš trule, zašto ti teško da malo pogledaš kakav je taj smeštaj za koji ćeš izbrojati nebrojeno više novaca nego za tu salamu ili breskvu?

A onda, i ako ne biraš ni breskve, ni sobe, što se buniš ako ti uvale trulo, bolje rečeno, što se ne pobuniš dok ti uvaljuju, tamo na licu mesta, nego se buniš post festum?

Izmenjeno (Dobra Jela)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve zavisi od vile i gazde... Nama su na Skijatosu i u Pargi svaki dan čistili apartman, izbacivali đubre i menjali posteljinu i peškire na pet dana. U Vrahosu sami menjamo posteljinu i brinemo o čistoći apartmana, ali mislim da je to najmanji problem. Ja to i shvatam kao normalno, drugo je boravak u hotelu. Ima toliko većih problema od samostalnog održavanja apartmana i promene posteljine. Bar ja na to tako gledam, verujem da ima različitih mišljenja. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To se u privatnom smeštaju uvek podrazumeva. Zato sam i otvorio ovu temu da bih skrenuo pažnju na takve situacije. 

Apsolutno se ne podrazumeva. Zadnjih 10 godina letujemo u Grckoj, najcesce u privatnom smestaju i u sopstvenom aranzmanu, a nekoliko puta i preko agencije i samo smo jednom sami odrzavali apartman i nismo imali peskire. I to kod neke bakute i deke u Jerisosu. Ove godine nam je cistacica cak i prala posudje. I to nije prvi put. Da napomenem da nikad ne boravimo u luksuznom smestaju i da je najveca cena koju smo platili za studio ili apartman 43e (na odmor uglavnom idemo u drugoj polovini juna ili pocetkom jula) 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve zavisi od vile i gazde... Nama su na Skijatosu i u Pargi svaki dan čistili apartman, izbacivali đubre i menjali posteljinu i peškire na pet dana. U Vrahosu sami menjamo posteljinu i brinemo o čistoći apartmana, ali mislim da je to najmanji problem. Ja to i shvatam kao normalno, drugo je boravak u hotelu. Ima toliko većih problema od samostalnog održavanja apartmana i promene posteljine. Bar ja na to tako gledam, verujem da ima različitih mišljenja. 

Isto mislimo, samo sam nesrećno spojila dve priče :D

Naš Krf je nama bio predivno iskustvo...lenja Grkinja koja ne čisti (a predviđeno je da čisti)  je sitan doživljaj, a stvar lako rešiva...

Ovaj drugi slučaj sa prljavim kršem od hotela upravo čitam na jednom drugom forumu...krše se koplja, ko je kriv i da li su očekivanja turista koji su sada rešili da tuže agenciju (i treba, dogod im dopuštamo da nam prodaju đubre, prodavaće nam ga), ali naravno da treba da postoji i izvesna doza zdravog razuma kod turiste koji kupuje aranžman, da koliko-toliko vidi šta to kupuje...posle je...posle, letovanje već upropašteno (a niko o nas nema sve dane ovog sveta za godišnji odmor), živci pokidani, premorio se da stigneš tamo gde si platio, a tamo - ćorak...

Pa velim, bolje da predupredim to kidanje živaca, i malo se potrudim da vidim šta je to što mi nude...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    886992
    Ukupno poruka