Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Lepo receno! Najveca mana nasih turista je sto ne citaju ceo opis smestaja od pocetka do kraja ali i sto vrlo cesto nemaju pojma nista o destinaciji gde idu. Onda odu u neki kamenjar 2km od plaze pa se posle zale. Eto, ovo je mozda materijal i za novu temu, kako uopste birate destinaciju i smestaj kad putujete?

U pravu ste! Mada i agencije znaju da slažu udaljenost od plaže...

@glas1 Vi ste, u potpunost izneli svoje mišljenje u skladu sa temom. :) 

Zamolio bih sve članove da ne troluju, spamuju i da se prepucavaju, nego da lepo diskutuju na zadatu temu. Najviše bih voleo da čujem vaša iskustva, neke zanimljivosti sa letovanja da su vezana za ovu temu (a ne da li je bolja Turska, Crna Gora i Grčka) :) . 

Izmenjeno (Aca14)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene svuda, ne samo u Srbiji, podležu osnovnom zakonu tržišta = odnosu ponude i tražnje... Dva miliona "beograđana" želi u maju na Zlatibor! Nema mesta za sve, tražnja je velika i 4 kvadrata sa krevetom i česmom može da se naplati 40€. Kako je to moguće? Pa zato što će neko to da plati, samo da bi bio na Zlatiboru tada i to ne jedan, nego mnogo njih. Jasno kao dan... Nije to samo u Srbiji... 

"Razne odlične stvari, za male pare, u Bosni..." Pa logično... Nije to zato što su ljudi tamo pošteniji od Zlatiboraca, već je tražnja tako mala, pa ljudi daju ispod cene, bar da pokriju deo troškova. Daj šta daš.

A očekivanja gostiju... Pa ista su kao i očekivanja vlasnika smeštaja... Da dobiju što više, a za "džaba"... Tako je svuda, u celom svetu. U Wolfsburgu ista soba normalno košta 99€, a u vreme sajma Volkswagen dobavljača košta 235€. Ista soba! I tamo je svima to sasvim normalno. Kod Balkanaca još na to ide i mentalitet "samo da zajebem nekog danas, da mi ne propadne dan". Ovo važi i za goste i za pružaoce usluga.

Ne kažem, ima dosta i savesnih i poštenih, ali su ipak velika manjina.

Zakon tržišta! Samo to.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cene svuda, ne samo u Srbiji, podležu osnovnom zakonu tržišta = odnosu ponude i tražnje... Dva miliona "beograđana" želi u maju na Zlatibor! Nema mesta za sve, tražnja je velika i 4 kvadrata sa krevetom i česmom može da se naplati 40€. Kako je to moguće? Pa zato što će neko to da plati, samo da bi bio na Zlatiboru tada i to ne jedan, nego mnogo njih. Jasno kao dan... Nije to samo u Srbiji... 

"Razne odlične stvari, za male pare, u Bosni..." Pa logično... Nije to zato što su ljudi tamo pošteniji od Zlatiboraca, već je tražnja tako mala, pa ljudi daju ispod cene, bar da pokriju deo troškova. Daj šta daš.

A očekivanja gostiju... Pa ista su kao i očekivanja vlasnika smeštaja... Da dobiju što više, a za "džaba"... Tako je svuda, u celom svetu. U Wolfsburgu ista soba normalno košta 99€, a u vreme sajma Volkswagen dobavljača košta 235€. Ista soba! I tamo je svima to sasvim normalno. Kod Balkanaca još na to ide i mentalitet "samo da zajebem nekog danas, da mi ne propadne dan". Ovo važi i za goste i za pružaoce usluga.

Zakon tržišta! Samo to.

Sve si dobro rekao,

Zakon tržišta! Samo to.

Sve si dobro rekao, samo zakon trzista i nista vise. Jer dok god budu imali goste ti hoteli ce drzati tako visoke i nerealne cene za Srbiju. I kako neko gore rece bice ista cak i visa cena nego u Rimu i Barseloni. Hoteli recimo na Zlatiboru za Novu godinu budu krcati iako u nekima 3 nocenja sa docekom za dvoje izadje i blizu 2000 e a sa tim parama mozete lagano na Maldive 8 nocenja. Nema logike. A i nasi skorojevici ako odu na Maldive tamo su i dalje skorojevici tj briga mestane ko ste i sta ste ali kad odu na Zlatibor mogu da tripuju da su neko i nesto a to nas zakon trzista zna debelo da naplati. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koji su to hoteli u Srbiji puni pa drže visoke cene ?! Oni drže visoke cene jer su im vlasnici mafijaši koji peru pare. U mom gradu u najboljem hotelu noćenje 50 € po osobi nigde nikog a još dograđuju aneks. To što ima 5 mesta u celoj Srbiji gde su ponuda i potražnja u ravnoteži nije pravilo već izuzetak. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaju svoju klijentelu... Veruj mi... Evo, pomenuše ih u prethodnom postu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

meni vise ne ide u glavu kako je moguce da neko ode u objekat i onda kao "nije to kako je napisano". moguce i da nije, ali sad ima toliko izvora informacija da samo treba malo sesti na internet i pronaci na tripadvisor-u i slicnim sajtova komentare ljudi koji su boravili u tom i tom objektu. pa onda sajtovi kao sto je putovanja.info. da li postoji ijedan objekat koji nude nase agencije a da neko sa foruma nije bio i preneo iskustva? mislim da je to vrlo nemoguce. nama se samo jednom desio poveliki zez, i to prilikom prvog putovanja sa detetom u grcku. bilo je to na zakintosu, u tsiliviju. slike super, sve izgledalo cakum-pakum, i tekst na sajt hotel "few moments from the beach". ok, bukirali i kad smo otisli tamo ispostavilo se da je "few moments from the beach" u stvari 1,9km. hotel je zaista bio kao sto smo ocekivali i kao sto je napisano, ali sa detetom od skoro 2 godine je bio pakao prva dva dana. uzeli smo auto ranije nego sto smo mislili i onda je sve to leglo i bilo nam je super.

od tad, nema vise da se ne prostudira zeljeni objekat gde je moguce. ako ne mogu da nadjem komentare onda ni uzimam u obzir ili pitam direktno gde je objekat da mi posalju google maps poziciju.

Izmenjeno (Rosbacher)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni vise ne ide u glavu kako je moguce da neko ode u objekat i onda kao "nije to kako je napisano". moguce i da nije, ali sad ima toliko izvora informacija da samo treba malo sesti na internet i pronaci na tripadvisor-u i slicnim sajtova komentare ljudi koji su boravili u tom i tom objektu. pa onda sajtovi kao sto je putovanja.info.

Ne znam za tripadvisor, ali forumi znaju da budu prenatrpani informacijama. Ja sam na jednom forumu tražio neku pomoć, stiže poruka, e, to ti je više puta prežvakano, samo potraži po temi (a tema je tad imala, bez preterivanja, oko 350 stranica).

Druga je stvar što se okolnosti menjaju, pa ako je neko pre 3 godine bio zadovoljan smeštajem i podelio to iskustvo, šta ako je u međuvremenu tu sagrađen objekat sa živom muzikom ili zaklonjen pogled na more...?

Treća stvar je što ljudi često žele da idu na nova mesta, koja nisu turistički okupirana, a tu onda zna da bude premalo informacija, pa ti jedino preostaje da da se osloniš na zvaničan opis, koji ne mora da bude potpuno objektivan.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pricam iz perspektive Zlatibora, u moru smestaja koji se izdaje, treba privuci gosta, sada mi se cini da se preteruje, ali gost jedne godine dobije recimo  toalet papir, sapun, kupku, sledece nece da trazi manje od toga, znaci samo vise, onda drugi  ubace i kafu,caj i ne znam sta jos....da bi neko i to presisao, nudi poklone, vezene peskire, krpe, slatko i sl....

Gledam stan na dan u NS, tu je tek otimacina, samo cekam da pocnu i masazu da nude.... ne znam gde im je zarada pored svih sadrzaja i dodataka u stanu....

Mi smo poceli da sredjuejmo jedan stan u NS-u, jos imamo vremena da smislimo hoce li biti stan na dan ili mesecno izdavanje, raspitujem se, imamo neke uslove sta moze, sta ne, ali ovo je bas preterivanje, sto se nudjenja tice!

To na Zlatiboru je lepo, ali zaista nije potrebno, mada ima raznih turista, meni ej cistoca i ennametljivost domacina mnogo bitnija od bilo kakvih sitnica, nudjenja, dodataka!

Sto se mora tice, ja tu ne gledam koliko kosta i nista mi en znaci sto je neka destinaciaj jeftija, idem tamo gde me srce vuce i gde se najlepse osecam, to je Grcka. U Italiji smo bili u skupljem hotelu, koji je divan, hrana odlicna, ali se nalazi u mestu koje je jednolicno, s aplazom kakvu ne podnosim, ali je zato blizu divnih gradova ( Veneciaj, Verona, Padova,), zato smo ga i odabrali. Kada odem na jug Italije, tada cu isto dati vise jer znam da vredi!

Kod nas u Srb smestaj je skup, u odnosu na ono sta se nudi, slazem se sa @Ivanhoe. Vise mi se ispaltlo da budem u madjarskoj banji 4 dana, nego u nasoj! Za proteklih 6 godian, bila sam jednom u nasoj banji, jednom u Sloveniji i cetri puta u Madjarskoj

U Kotoru proletos, cena je bila ok i smestaj je delovao bas lepo na slikama, a onda...ne radi ovo, ne radi ono, a kada im se pozalis, napadnu te da si sam nesto pokvario!

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ivanhoe,slazem se  u potpnosti sa tobom.Turska je trenutno top destinacija..Hoteli,pllaze,usluga pa i cena.a odgovor i za gaganu iz Krusevca sto se tice cena hotela.,i koliko je povoljnija.Porto Carras 7 dana ocenje sa doruckom 970e sa popustom 52%,deca do 12g besplatno. Saturn Palace Resort 11 dana UALL,deca do 15 g. besplatno 2200e(2+1 ,14 g) sa avionskimprevozom.ko nije bio moze samo da prica pricu.daleko su i grcka,spanija,i okolne destinacije od turske i njihovog gledanja na turizam

Ne gledaju svi samo kaakv je hotel i htrana. Gledamo i akko se osecamo u nekoj zemlji, kakvi su ljudi, kultura, da li prija srcu i susi. Za mene je to mnogo bitnije od od cene i sta mi sve nude za nju! Kao sto cu vise dati za hotel u Pragu ili u Rimu, Trstu, nego u Becu ili u Berlinu.

Letovala sam i u Turskoj i u Tunisu. Prva jos nekako i moze da prodje, ako bih morala da idem,a Tunis i Egipat ni da idem za dzabe, ne volim takva letovanja i takvu kulturu ( ne racunam izlete, zbog njih sam i isla )

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ми смо ове године озбиљно разматрали, и мало је фалило да уплатимо аранжман за један камп 'у' неос мармарасу... Е сад ово у је намерно под наводницима... У питању је неки италијански камп, ушао сам на њихов сајт и директно их контактирао, прелистао фотке, утиске, па отишао на букинг и одрадио исто... Утисци заиста супер а цена више него повољна, АЛИ, и на њиховом и на сајту букинга стоји да је локација у некој увалици у самом граду тик поред градске плаже... Е сад, ми смо били у неосу пре 3 године, па смо се чудили како нисмо набасали на тај камп шетајући, ал ајд можда смо га неким чудом промашили... И тај дан кад смо решили да уплатимо, жена случајно на трећем сајту(не знам тачно којем) види да је стварна локација неких 5,6 километара од града, ја проверим на гугл мапсу и стварно испада да је у сред ничега(што је и логично за камп, ал нама никако није одговарало)... Тако да смо ето срећом прошли са отказивањем резервације без финансијских трошкова...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26048
    Ukupno tema
    869204
    Ukupno poruka