Aca14

Nezadovoljstvo smeštajem - prevelika očekivanja turista ili bezobrazluk agencija i ugostitelja?

132 poruke u ovoj temi

 

Problem je sto niko nije rekao da se mora procitati 700 stranica. Ustvari niko nije ni rekao da mora da se cita ovaj forum. Problem je sto neki ljudi ne se ni trude da se informise malo vise o tome gde idu, ni na Gugl-u. Ljudi lagano nemaju pojma gde idu, ne znaju ni osnovne stvari o tome gde se ide.

 

Ja stvarno ne mogu da kritikujem ljude što su sami izabrali kako će da potroše svoje vreme. Neko voli da se raspituje, neko voli da ode na bum, ja tu ne vidim mesta za osudu.

Stoga se ne bih ni uključivao u ovu raspravu, nego sam "morao" kad sam video da poruka na koju sam se nadovezao ima dosta lajkova, a meni se stav ko se na ponaša poput mene, taj nije u pravu čini skroz pogrešnim. Dal je u pitanju izbor letovanja, fakulteta, ili bračnog partnera, skroz nebitno.

Ja ne kapiram kako neko može da misli daj više para, bolje ti je ovde nego tamo?!? Stvarno? A šta ako nemam para, šta ako mi treba za neku 15, stvar?

Da, neko više voli da visi na društevnim mrežama, nego da se previše raspituje o mestu gde ide (voli da se iznenadi, da sam otkriva okolinu), ne vidim šta tu ima za ne razumeti :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U pitanju je samo sfera interesovanja i ništa drugo:)

Ponekad se zapitam, kada vidim sa kojom posvećenošću u organizaciji putovanja to rade pripadnice lepšeg pola na ovom forumu, kako je njihivoj jačoj polovini, mora da uživaju, ja nisam te sreće :D (ruku na srce ne bih ni voleo da je drugačije jer zaista uživam u tome) Još nisam otišao a srce mi je već tamo... 

 

I ja sam u istoj polozbi kao ti. Meni je planiranje i organizacija 40% od ukupnog dozivljaja. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ukoliko se dogovaras o svemu van bukinga, a on ti sluzi samo za pocetnu pricu i ne kliknes na rezervaciju, onda i ne mozes da ocenis, pa samim tim da ostavis los koemntar kao upozorenje. Meni se to desilo proletos u Kotoru.

Naravno. 

Ali razlika izmedju Booking-a i TripAdvisor-a npr. je sto na TA svako moze da ostavi recenziju, a na Booking-u samo onaj ko je stvarno boravio u odredjenom smestaju. Recimo, ako ja izdajem apartman, mogu da otvorim vise naloga i ostavim vise recenzija, ili da to urade moji prijatelji. 

Ja direktno preko Booking-a uglavnom rezervisem kraca putovanja ili prenocista, a kad je u pitanju odmor od 10ak dana, kontaktiram vlasnika i sa njim se dogovaram. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja na TA jos nisam ocenjivala smestaj, a sve ostalo jesam, uopste mi to nije palo na pamet :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ipak 40%. 

30% dajem na periodu kad upalim auto kod kuce i izgasim ga na povratku.

30% dajem na osobi koja je s tobom hahah

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ako si slikala mane, pucaj bre, isprazni se olakšaj dušu, nemoj to da držiš u sebi:D

 

 

:laugh::hahaha:

Sto volim da se smejem od ranog jutra :D!

Nisam slikala, neke se ne mogu docarati slikom,a neke su popravljene, ali je trebalo puno ubedjivati vlasnicu da niej do nas!

A da, zatekli smo nesto od hrane  u frizideru, to sam mogla da slikam, ali mi nije palo na pamet jer sam bas gadljiva na tragove:bolje-da-cutim:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Možda ćeš misliti da sad izmišljam, ali veruj mi, slao sam im neke linkove sa ovog foruma (nisu ranije letovali u toj zemlji, pa sam mislio da im pomognem tako što sam im poslao teme o tim mestima), ali jednostavno im je bilo previše za čitanje. Prelistaju poslednjih par stranica i to je to. Očigledno smatraju da svoje slobodno vreme mogu bolje da iskoriste sa igrajući se sa decom, sa pivom na prijateljima ili čitajući portale.

Taj na drzavnom poslu tek ima vremena da procita makar 2 strane dnevno :D

Da si rekao da se brinu o detetu, pa jos nekako:D, ali posto se samo igraju, ne bih rekla da nemaju vremena. Posle im je drugi kriv sto nesto ne valja ili smatraju da je Grcka nikakva posto dalje od Paralije i Pefkohorija nisu mrdnuli.:cool:

 

Znam i ja ljude, privatnike, sa vise dece, koji dosta putuju i ipak nadju vremena da se dobro raspitaju. Ne citaju vesti, sport, ne vode visesatne razgovore u kaficu, nego citaju, svakog dana po malo ili dva dana odvoje za to. Ako ce vec potrositi par 1000 evra ili neko 1000 ili nebitno, a sami su zaradili, onda ce i paziti kome ce ih i dati :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma gluposti, price za male dece. Ne od clana Hinavorko, nego od samih njih. 

Jednostavno neko ne zeli da se "smara" (sa njihovim recima) ili "nema vremena za to", ljudi nisu videli ni na Gugl Mapsu kako geografski im izgleda mesto. Da ne pricam o plazama, znamenitostima i sve ostalo.

Rodjaci moje devojke (Makedonci iz Australije, stariji par, cerka, zet i unuka) prosle godine su uplatili u Ammon Zeus u Kalitei (gde je parking 20 eura na dan) i na tu plazu proveli sve dane, osim jedan dan jer sam im ja predlozio da idu makar do Paljurija (bila i ona s njima). Pazi, doci iz Australije, uzeti rentacar u Makedoniji, otici do Halkidikija i provesti 90% od vremena na jednu plazu. Meni je to izvan svake pameti.

Izmenjeno (STEALTH)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka