Aca14

Boravišna taksa u Grčkoj

8 poruka u ovoj temi

Već nešto više od 18 meseci, u Grčkoj se za korišćenje smeštaja naplaćuje boravišna taksa. 

Boravišna taksa se računa kao fiksni iznos po JEDNOM NOĆENJU i po smeštajnoj jedinici, u zavisnosti od vrste smeštaja i iznosi:

• 4 €  za hotele sa 5 zvezdica
• 3 €  za hotele sa 4 zvezdice
• 1,5 €   za hotele sa 3 zvezdice
• 0,5 €   za hotele sa 1-2 zvezdice

• 0.5 €  za privatne sobe, studija i apartmane.

Dakle, boravišna taksa se plaća po SOBI STUDIJU ILI APARTMANU, bez obzira na broj osoba. 

Primer. za najčešći aranžman u trajanju od 10 noćenja, boravišna taksa iznosi 5 evra po apartmanu/studiu i tzv. "vili". 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, nama je gazda ove godine dao priznanicu za plaćenu taksu.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo po dolasku na letovanje uplatili boravisnu taksu po smeni i smestajnoj jedinici ali nazalost nismo dobili uplatnicu za placenu taksu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uplatili smo taksu u Leptokariji predstavniku agencije nismo dobili priznanicu,pilikom naplate davali su daljinski od klime koja je bila placena u sklopu aranzmana ,da nije neka mutljavina sto je ne i uracinali u aranzman i platilo se odjednom pa oni neka resavaju sa gazdama sta ce dalje...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Taksa ne bi trebalo da se plaća predstavniku, već vlasniku vile. Može i predstavniku, uz prisustvo vlasnika. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije poenta price kome uplacujemo vec da li je regularno da nam neko naplati boravisnu taksu i za tu uslugu nam ne izda uplatnicu. 

Ne bih volela da pri izlasku iz Grcke imamo problem, a svoje obaveze smo izmirili zakonski.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam ni platio, niti su mi dali priznicu. Rece gazdarica, uracunato u cenu, ona ce da plati.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa i nama je bilo uračunato u cenu. Nismo ništa dodatno platili. Samo smo dobili i priznanicu. Gazda kaže "to ja moram da platim za vas opštini. I još skoro 50% od cene smeštaja državi".

Mislim da malo preteruje, mada ko će ga znati!?!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869358
    Ukupno poruka