Emy

Hotel Sphinx resort, Hurghada

22 poruke u ovoj temi

Vec sam uplatila ovaj hotel, ali me interesuje da li je neko vec bio u njemu?

Kakve su sobe, usluga, hrana...?

Koliko je daleko od centra?

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo je pre nekoliko dana u novinama da je  Barcino prevario celu grupu i smestio ih u taj hotel, a platili su drugi. 

Turisti su izuzetno nezadovoljni, kažu da je plaža katastrofalna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svako bi bio nezadovoljan da ga neko tako prevari

Mene je vise zainteresovao koralni greben od plaze, tek sad kontam da plazu nisam nesto ni gledala...

U svakom slucaju, prenecu utiske sa lica mesta

Bitno mi je da nije kilometarski plicak

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, mislim da je to bio vlasnik hotela, jedan mrsav stariji covek, stalnonje deci na plazi odnosio sladoled, koliko god su mogli da pojedu. Narocito mu jedna mala Makedonka bila simpaticna, malo plavo buckasto stvorenjce ?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam, posto znam da ce nekome znaciti...

U lobiju si mogao da pijes sokove, caj, kafu u bilo koje doba

U baru na plazi je pice uvek bilo hladno, bez obzira na vrucinu i bilo ga je do 18h svakog dana. Tu su i uzinu donosili oko 17h

Kafa sa aparata im je jaka, ness kafa takodje. Mleka je takodje uvek bilo, cajeva... A imas i kuvalo za vodu u sobi, pa ponesi svoju kafu ako neces njihovu

Voca je uvek bilo nekoliko vrsta, ali ja ga nesto i ne jedem, pa sam ga ignorisala. Pojela jednu bananu tek da probam kakve su. I redovno uzimala ananas kad stave kao dekoraciju na torte :neznam:

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Emy Hvala puno na detaljnom opisu hotela svima nama koji razmisljamo da letujemo u njemo ili u King Tut-u to mnogo znaci. Imam samo jos jedno pitanje: koliko su ova dva hotela udaljena od centra? Da li je moguce prosetati se do centra ili ipak mora da se koristi taxi do tamo? 

Izmenjeno (VlajkoJ)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet ja @VlajkoJ sve mozete provetiti i na gugl mapama, al da se ne mucite ja sam proverio :) peske vam treba oko sat vremena do Sea Gull hotela koji je u centru Sakale  a tu vam je blizu i nova marina, taksijem oko 20ak minuta tako mapa kaze al s obzirom na to kako Egipcani voze taksjem ce vam trebati cirka 5 minuta.... imate ABC taksi i mislim da negde na forumu mozete naci broj taksija al vam i ne treba ima ih puno tako da mozete da ga uhvatite brzo..... Od King Tuta do novog dela Memse ce vam trebati malo duze taksijem peske nemojte ici jer je daleko

Proverite sve na gogle maps i gde je hotel i gde je centar to vam je jednostavnije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do centra ti treba taxi, ja sam ga zaustavljala na ulici i placala oko 2€ u jednom pravcu. Mada preko ABC taxija verovatno ide jeftinije, ali meni ni ovako nije bilo skupo. Narocito kad uporedim sa BG cenama.  Taxija ima koliko hoces, tu nema problema. Za maximum 10min si u centru. 

Do Senzo mola je malo duze, i platila sam 4€ u jednom pravcu

 

Ja sam pesice isla do Sany Day el Palatio, to je oko 20-ak min i nije bas neka relacija za setnju, ali dobro, odmor je, dokon si.... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BMi smo sada u novembru 2019 ciljano isli do Senzo mola I razocarali smo se. Bio je poluprazan, a cene bas visoke.

Mozda je sada bolje u nonootvoreni Carrefour cuty centar preko puta hotela Hilton Plaza

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Emy Hvala nadetaljnim opisima.

Ukoliko sam dobro ukapirao, ulaz u vodu je kamen, a zatim akvarijum sa raznim živuljkama. Da li ima i korala?

Kakav je deo gde su ležaljke? Pesak, beton...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima dva dela plaze. Jedan je kamenim stepenistem u vodu, a drugi deo je postepen ulazak u vodu. U tom delu gde je postepen ulazak su uglavnom bili ljudi sa malom decom. Lezaljki ima svuda u svakom delu. 

 

Hotel ima svoj koralni greben i tu je taj predivni morski svet. Ja recimo nikad ne bih birala hotel bez koralnog grebena

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Emy lepo si nam sve ispričala, ali nema slika.

Znači nigde nema peščanog prolaza do dubine za plivanje? 

Da li u all inclusive ulaze njihova alkoholna pića? Mi volimo da popijemo čašu vina za večeru. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima pescanog prolaza, pristojne sirine. To je taj deo gde su uglavnom bili koncentrisani ljudi sa decom. Tu se polako ulazi u vodu. Nije predugacak plicak, ali nije ni prekratak. Tipa, 30m do dubine. Po meni, i tu su potrebne patike za vodu, jer ima ostrog kamenja. Realno mi uopste nije bilo jasno sto ga ne povade da ne smeta ljudima. Dan posla u vr' glave.... 

Ima njihovih alkoholnih pica, ali ja iskreno nisam neki fan alkohola, pa nisam ni probala. Znam da su Ukrajinci urnisali neki rum, to se dovlacilo u sanducima za njih svakog dana. I uvek je bilo hladnog piva na tocenje u plaznom baru. To sam videla. Verujem da ima i vina, ali eto, mene je osvojio sok od manga i drugo me nije interesovalo. 

Pokusacu da postavim slike.... Samo mi to uvek nezgodno sa telefona... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka