cvishna

Upozorenje od prevara

12 poruka u ovoj temi

Moderatori, ugasite temu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog cega da se ugasi tema? Zar nije dobro znati? 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pusti Zucu, ko ga ne zna, skupo ga placa... :plez:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam napisala da taj Mustafa koji nas je startovao na ulici nema nikakve veze sa Seagullom. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo iskrena sumnja da su parfemi kupljeni u njihovim fabrikama autentični i kvalitetni kao što predstavljaju. Naprosto izbegnite u širokom luku. Bar nije bilo cenjkanja, jedini pozitivni aspekt tog iskustva. Inače je 30 evra / 50 ml najmanja boca.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veoma je korisno čuti iskustva neopreznih ljudi kakvi smo svi mi u nekom trenutku.Čovek nikad ne zna šta ga može snaći.Ima tema "Džeparenje" na forumu.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno upozorenje !!!

Ne tetovirajte decu crnom kanom, sadrzi hemikaliju koja moze da izazove jaku alergijsku reakciju. Najcesce posle drugog nanosenja. Mogu nastati trajni oziljci i alergije na sve i svasta. Imate clanke na netu o tome, informisite se ! Mi nismo znali i ovako je odreagovala koza mog sina, cerka nista. Kazu mi lekari u BGu da su reakcije ceste i da je ovo jos i blaga reakcija cega su se sve nagledali.

IMG_20190821_014026.jpg

Izmenjeno (Nenad777)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O bože ljudi kakva crna kana, to je boja za kosu koju koriste za privremene tetovaže i naravno da može biti i te kako opasna pogotovo u kombinaciji sa suncem i vodom. 

Nadam se da će sve biti u redu sa detetom !

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna "prevarica" moze da vas saceka i na aerodromu.

Krenuo do toaleta, kad tamo neki deckic stoji i ne da mi da prodjem, kao on meni "Toalet?", rekoh "Yes". On onda meni pokazuje saku i u njoj evric... reko "toalet is free" (znam za to jer nam je bas naglasio vodic kada nas je vozio na aerodrom, da je besplatan i da ne placamo) Klinac na to odmahuje glavom i ponovo pokazuje saku i evro u njoj... Meni puko film, sve po spisku ispod one maske zbog korone i krenem napolje besan, kad da vidis malog, trci zamnom i vice "sir, sir, ok no problem" i pokazuje mi danse vratim u toalet. Garant se uplasio da cu ga prijaviti...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodite računa  ako koristite taxi prevoz u egiptu  ...Taxi je veom  jeftin i  obično će vas smarati  taxisti da uđete u auto , kao navodno dogovorićemo se za cenu  a onda kada treba da izađete lupe vam recimo 30 dolara cenu za 5-6 km voznje  veliki su prevaranti uvek pre ulaska dogovorite cenu , ( pazite često se prave da vas ne razumeju dobro) .

Najbolja opcija za prevoz vam je uber ... Instalirajte Uber aplikaciju  registrujete srpski broj telefona  način plaćanja odaberite Pay pal  koji vam je vezan za karticu   ili keš.   Na UBER aplikaciji imate  razna podešavanja od toga da trazite da vozac nosi masku  do PIN koda  koji vam sluzi  da se taksista identifikuje  da je bas on taj koji  je prihvatio vašu voznju, zatim opcija za  obaveštavanje i rutu  koja jednimklikom moze bit poslata nekom rođaku na njegov telefon kao lokacija gde se nalazite  , cela usluga funkcionise po sistemu našeg Car Go aplikacije   jasno vidite putanju kojom putujete a cena taxija vam je najjeftinija  rećiću vam primer ...Običan tasista  do recimo Sezo mola za 20 km voznje uzeće vam  minimum 100 egp ili 150 egp oko 7 eura i to ako se dobro iscenjkate   a moze i da vas mazne  10x više oko 50 eura  dok kod ubera ta voznja iznosi  oko 35 -55 egp znaci manje od  2,5-3 eura

Ja sam od ranije imao instaliranu aplikaciju Uber koju sam koristio u Poljkosj i koja radi i u Egiptu najsigurniji prevoz ako idete  sami sa detetom  recimo a zelite da  malo prošetate do stare Marine el Gune ili  Senzo mola  i ako želite da izbegnete cenkanje i smaranje sa njihovim taxistima ...Uber Im super radi   i auto je obično za 2-3 minuta na vašoj lokaciji ...Tako znate da ćete platiti  realnu cenu prevoza  ovako mogu da  vas oderu  ako nemate veštinu  cenkanja ili ako vas to zamara ...Čuvajte se takvih prevara.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I sa Uber-om vodite računa, posebno ako idete na dužu vožnju. Jer divno je se sa njima cenkati, iz prostog razloga što im Uber uzima 30% od cene vožnje. Tako da odmah možete da ponudite nižu cenu nego što je pokazala aplikacija ali da otkažete vožnju preko aplikacije. A klasičan narandžasti taksi odlično zna cene Ubera i čim kažete tu neku realnu cenu prihvataju vožnju. Tako da ako nije u pitanju duža vožnja (koja jeste prijatnija i udobnija preko Ubera - bolja su kola) za čaš ćete se dogovoriti za ok cenu. A posebna napomena gledajte da za taksi uvek imate novčanice u funtama sa manjim apoenima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka