djoje

Perućac

46 poruka u ovoj temi

Bila sam u Bajinoj Bašti za vikend, planirala sam da odem do jezera, ali sam bila sprečena. Često posećujem Bajinu Baštu, Taru, Drinu. Kupala sam se prošle godine na jezeru u Zaovinama, voda je bila hladna kao led u avgustu.

Raspitaću se da li je Perućac čist, pa javljam.

Izmenjeno (Divna?)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nameravate da posetite jezero Perucac, obavezno svratite u restoran Vrelo koji se nalazi u samom naselju Perucac, nekih 13-ak km od Bajine Baste. Terasa restorana se nalazi na samoj recici Vrelo koja se potom uliva u Drinu. Za recicu Vrelo kazu da je najkraca reka u Evropi, dugacka samo 365 metara, te je stoga neki zovu i reka Godina. Mi smo seli za sto na terasi, koji se nalazi tik iznad vodopada koji reka Vrelo pravi pri ulivanju u Drinu. Neverovatna uzivancija! :wub: Sa jedne strane gledate u Vrelo, sa druge u Drinu, a tik pored vas vodopad! :srce:

I ja sam uzivala u ovom restoranu i zaista bih ga svima preporucila!Osim divne baste uzivacete i u dobroj hrani po veoma povoljnim cenama!Ja cu se svakako vratiti kada bude prilike.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Polozaj restorana je za cistu 10. Sam restoran bi mogao da pretrpi jedno dobro renoviranje a sto se tice hrane izgleda da su misljenja ljudi podeljena. Moje iskustvo je takodje takvo. Nekada sam tu jeo odlicnu pastrmku, nekada sam bio nezadovoljan. Izgleda da je vazno koji kuvar radi u kojoj smeni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce. Ali sto se mene tice - za Vrelo dajem 10+!

Mada, u celom tom kraju sam zadovoljna sa restoranima, osim sa Jeremickom na Tari - nikad gumenije cevape nisam jela!:stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Cvrco, kakav je to bio motel davnih 70-ih. A tek ekipa koja je tu radila. Tada je to bilo u vlasnistvi Inex-turista (kao i restoran na Vrelu) i moj prvi dolazak na Taru. Al se tada dobro jelo - BAŠ

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U to verujem! Ali sada... Mozda im je samo bio los dan, ne znam!

Ali zato su sampite u Omorici prave vojnicke! I ne za 10+, vec za 100+!:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio skoro obisao ove krajeve,planiramo da krenemo za desetak dana tamo,pa nas interesuje kakvo je jezero,da li moze da se kupa....hvala unapred,,,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vajati Bacevci,

Mi smo letos bili na ovom mestu, blizu je jezera, ali cak i da ne odete do jezera ovde imate sve za sjajan odmor.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo se kasno javljam u vezi ove teme (na Perucackom jezeru smo bili pre 3/4 god)al eto par reci cisto nekom mozda i pomogne info. Mi smo dosli do Perucca sistemom eliminacije. Zeleli smo netaknutu prirodu i  planinsko jezero do kog ne moramo 12 sati da se truckamo autobusom posto nemamo kola(iz NS). Smestaj smo trazili svuda naokolo i na kraju smo ga nasli preko facebook-a skromna vila, apartman sa kuhinjicom i trpezarijom, velikom sobom sa bracnim krevetom i terasom koja gleda na reku. Sve to zvuci sjajno ali smo za 700 din po osobi dobili ne dovrsen apartman u kom nas je drmala struja na sporetu i ne ogradjenu terasu na prvom spratu (a bili smo sa malim detetom sto smo i naglasili pre rezervacije).Smestaj manje vise je bio ok nismo razmazeni i nismo ni ocekivali da se u Srbiji za malo para moze naci  solidan smestaj. Ako nista drugo vlasnik je zaista bio maksimalno ljubazan pa je to sve oko smestaja palo u drugi plan. A kako god okrenes odlicno smo i rosli na spram onih koji su dosli u Hotel jezero koji se bukvalno raspada. Da se vratim na pocetak puta prvi problem je to sto do jezera naravno ne postoji prevoz iz vecih gradova pa smo se uputili busom iz NS do Bajine Baste posto nam je receno da je dobro povezana sa jezerom . Pitali smo neke lokalce(bas fini neki ljudi :( ) za prevoz i uputili su nas na taksi koji je trazio 80e da nas doveze do jezera. Malo je reci da smo bili ljuti i razocarani. Sva sreca da nam je palo na pamet da pitamo na autobuskoj stanici dali postoji bus do jezera da bi nam rekli pa naravno, bus ide na nekih 45 min koliko se secam a cena karte je bila negde ko u gradskom busu u NS. Bus je tipa firma Krstic ali to je dozivljaj za sebe. Da se vratim na jezero. Jezero je zaista prelepo na slikama i u odredjenim pozama za slikanje kada se zaputis u setnju  kroz nacionalni park medjutim realna situacija nije bas idealna. Za vreme naseg boravka od 10 dana 3 puta je ispusten plasticni otpad iz bosanske fabrike za preradu plastike. To znaci da je cela  povrsina jezera prekrivena plasticnim flasama. Uz branu su parkirani brodovi za ciscenje koji su zaista azurni i odmah krecu sa skupljanjem ali ovo je nesto sto se desava kazu vec duzi niz godina tako da vam ne gine da se susretnete sa tim ako ostajete vise dana. Setnja kroz sam park je prica sama za sebe cas vas odusevi salamander koji se seta na putu pa posle odusevljenja naletite na pola tone smeca od lokalnih  turista i starosedelaca tik uz put koji se gomila od ko zna kada. Sto se tice kupanja mi smo se okupali par puta i voda je zaista divna nije bila  hladna (avgust mesec) mada nam je i to brzo preselo. Par dana nakon naseg dolaska tik uz pontonac u kafani je organizovano dobrovoljno davanje krvi. Kao sto to po selima biva  sve se zavrsilo sa ogromnim kolicinama alkohola, pecenim volom i kafanskom pevaljkom(do ranih jutarnjih sati nismo spavali). Ok, verovatno se reTko nesto desava u tim manjim mestima pa ljudi moraju da se provesele ali je problem u celoj prici nacin na koji se veselje zavrsilo. Ujutru smo se zaputili na pontonac da se okupamo. Pustili smo dete u bazen na pontoncu predvidjen za malu decu da bi nakon par sekundi dete u ruci drzalo one  makazice/stipaljke  a na vrhu im je bila jos pricvrscena igla za vadjenje krvi WTF? Bazencic je bio pun tog otpada,  posle smo shvatili da su oko pontonca plivale i rukavice i one gume za stezanje.Zgadilo nam se kupanje tako da u vodu vise do kraja odmora nismo ulazili.

Sto se tice  kupovine mi smo se posteno zeznuli planirajuci da cemo moci da kupujemo pravu seosku hranu sto se ispostavilo da je totalno pogresno posto uz jezero a i u samom selu vecinom "zive"vikendasi. Uz jezero postoji jedna trafika a u selu jedna radnja ,cene su bas visoke a izbor kao u vreme socijalizma. Sva sreca da na reci Godina postoji restoran sa ekstra hranom i pogledom inace bi ziveli na cipsu.

Sto se tice potpunog uzivanja u prirodi ni to nismo mogli da uradimo posto je te godine bilo puno poskoka pa nas je vlasnik docekao sa time da ni slucajno ne idemo u travu jer je dan pre nas poskok ugrizao njegovu zenu. BB je blizu ok mi odrasli primimo protiv otrov u nekoliko doza narednih godinu dve ali za malu decu je ujed smrtonosan tako da smo se drzali betona :(. U kupatilu smo imali i kucne ljubimce male skorpije, sva sreca one su bezopasne( boli kao ubod pcele)pa se njih nismo bojali. A kad smo vec oko ujeda pcela dva puta nas je povijao roj posto smo imali komsiju pcelara koji  je pripit radio sa kosnicama pa ih je dvaput slucajno  prevrnuo ili sta vec pa su pcele napadale sve zivo.

U svakom slucaju  nemojte planirati godisnji  na Perucackom jezeru jer zaista nemate sta tu da radite vise od dan /dva za izlet ok za odmor nikako. Takodje nemojte ni bez auta jer  nije uradjena infrastruktura prilagodjena pesacima, biciklistima itd. Tolko od mene :).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve u svemu vidim ja da po ovoj drzavi izgleda nigde ne vredi ni ici i bacati pare da ne spominjem rizik po zdravlje. Bas prelistavam ove teme za obilazak bilo cega osim Zlatibora ali izgleda ne vredi nista osim njega a tamo se bar moze stici koliko toliko civilizovanim putevima. Opet kako je Zlatibor postao jedan ogroman vasar nesto mi se cini da me ni on nece cesce vidjati osim eventualno totalno van sezone kad nema gomila seljobera koji urlaju,vriste i divljaju narocito u saobracaju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u Perućcu krajem avgusta , pocetkom septembra 2017 . Voda je bila solidna , prilicno cista ali su bazenčići stvarno izgledali dosta prljavo ( kupalo se tu dosta ljudi i dece ipak) , Čitajući postove iz ranijih godina izgleda da su poradili na odrzavanju i cistoci vode posto kad sam ja bio bilo je izuzetno lepo , cisto, uredno - divno za odmor daleko od gradske vreve.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sve u svemu vidim ja da po ovoj drzavi izgleda nigde ne vredi ni ici i bacati pare da ne spominjem rizik po zdravlje. Bas prelistavam ove teme za obilazak bilo cega osim Zlatibora ali izgleda ne vredi nista osim njega a tamo se bar moze stici koliko toliko civilizovanim putevima. Opet kako je Zlatibor postao jedan ogroman vasar nesto mi se cini da me ni on nece cesce vidjati osim eventualno totalno van sezone kad nema gomila seljobera koji urlaju,vriste i divljaju narocito u saobracaju.

Sve divljaci, koji mrze prirodu :angry: Toliko prirodnog bogatstva, a mi ga unistavamo ili ne znamo da ga koristimo! Posle se nadju idioti koji akzu kako ne poznajemo dovoljno svoju zemlju i okolinu!

Ja mogu na prste jedne ruke da nabrojim mesta koja su ( bila) cista, u ovoj jadnoj Srbiji!

Prosto mi je taesko bilo gde da odem, pa i van kuce, koliko je sve prljavo i niko se ne kaznjava!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

niko se ne kaznjava!

 

Mislim da je ovo kljucno, sve ostalo, da li neko mrzi prirodu ili ne, skroz je irelevantno. Kad bi se kaznjavanje dosledno sporovodilo, drugacije bi okolina izgledala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je volis, neces je unistavati, zar ne :-)? Slazem se da najpre roditelji treba da te nauce da je volis i pazis, a onda, ako radis pogresno, da te kazne oni, pa drzava :viking:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Јеzero

 

 

 

Izmenjeno (Genije)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka