djoje

Perućac

46 poruka u ovoj temi

Ako niste bili u Bajinoj Basti, Perućcu i na Drini toplo ih preporucujem. :wub:

Jedan od puteva iz Beograda je preko Valjeva i Debelog Brda (ovim putem nikako ne treba ici u zimskim mesecima)

Sa Debelog Brda se spuštate u Bajinu Baštu, predivan mali gradić na Drini i stižete na Perućac.

Resizeofperucac3.jpg

Resizeofperucac8.jpg

Na samom jezeru postoji hotelJezero u čijem sastavu su i bungalovi na padini iznad jezera.

ResizeofPerucac2.jpg

Resizeofperucac.jpg

Resizeofperucac5.jpg

Na jezeru postoji pontonska plaza i za neverovati voda jezera uopste nije hladna

Resizeofjuca8.jpg

i moram staviti sliku ove predivne reke, Drina

drina1.jpg

Nedaleko od Perućca se reka Rača uliva u Drinu i na ušću postoji plaža

IMG_0349.jpg

IMG_0346.jpg

a možete i kaficu popiti u obližnjem kafeu ispred kojeg je uredjena zelena površina

IMG_0323.jpg

Nadam se da nisam preterala sa slikama.

A najlepše od svega je da ste svugde dobro došli sa vašim ljubimcem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Djojka, hvala za fotke, nisi preterala, osim sto je priroda na njima preterano lepa !!!

Ima li u okolini tih bungalova i hotela Jezero jos nekih smestajnih kapaciteta? A vanpansionskih sadrzaja (prodavnice, pekare, restorani, pijaca...)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Djoje, super sto si stavila slike Perucca. Merkala sam ga za 1. maj, ali rekose mi da je hotel Jezero kompletno rasprodat u tom periodu, valjda 'pripada' EPS-u. Razmisljala sam i o tim bungalovima - koliko sam razumela oni su opremljeni i kuhinjicom? Koliko ste placali smestaj u bungalovima? Negde davno sam procitala da je cena 1800 dinara za dnevni najam bungalova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mirarbi koliko ja znam i neke vikendice okolo se izdaju, upotrebi link od jele, na njemu mozes naci nesto.

Sto se tice vanpansionskih sadrzaja ima jedino restoran u hotelu Jezero i kafe na obali jezera, to jeste problem ako se ide bez kola jer najbliza prodavnica je bas u mestu Perucac.

jele nisam sigurna za cenu, cini mi se da je najam dvokrevetnog bungalova bio otprilike to sto si napisala, ali najbolje je proveriti.Evo tel. hotela Jezero u kojem se i vrsi rezervacija, obavezno rezervisite jer se zna desiti da nema mesta.

Tel.031 / 859-081

Dvokrevetni bungalov ima kuhinjicu u sklopu prostorije koja je i mala dnevna soba i trpezarija i spavacu sobu ispred koje je terasa i naravno predsoblje i kupatilo i i svakodnevno vam menjaju peškire tako da ne morate da vučete veliku kol.peškira :bez-zuba:

Priroda je fenomenalna i najbolja varijanta je otici kolima jer ima jos sadrzaja do koji ne mozete bez kola. Meni je zao sto nisam napravila jos slika ali tamo obavezno treba obici manastir Raču pored kojeg se nalazi i restoran sa uzgajalistem pastrmki i obavezno preci pesačku stazu od manastira do izvorišta Ladjevac, postoje slike na ovom sajtu koji si stavila.http://www.bbasta.org.yu/toptab_Album_ladjevac.html

Verujte mi stvarno je fenomenalno.

Ljudi su se potrudili pa su na dva mesta na toj stazi postavili i stolove za piknik, evo ja sam pronasla par slicica sa te staze, izvinite ali nemam slike samo prirode (vi zanemarite ostalo, gledajte samo prirodu :kez: ) a i slikice nisu bas najbolje

IMGP1031jpg1.jpg

IMGP1033jpg1.jpg

IMGP1017.jpg

IMGP1029jpg1.jpg

Ljudi ako ste u dilemi gde otici a volite prirodu i niste bili ovde najsrdacnije preporucujem, a dodatni plusevi za ovaj kraj sto ste za 20 min (kolima) od Tare.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam zasto su mi se slova u gornjem tekstu tako smanjila, nadam se da mozete pročitati.

Imam ja jos jedan predlog ako ste raspolozeni za Drinu :kez: .

Ja sam ovo sasvim slucajno otkrila.

Elem u mojoj potrazi gde mogu otici a da me prime sa psom nadjoh sajt za etno selo Vrhpolje.

Na sajtu izgleda bajkovito, nazovem, moze pas, odusevim se, ali..... tri puta sam se cula sa vlasnikom definisala datum dolaska i krenuli.

Vrhpolje se nalazi na putu ka Ljuboviji, znaci opet isti put Beograd, Valjevo, Debelo Brdo samo kada sidjete sa Debelog Brda ne skrecete prema Bajinoj Basti nego produzite pravo ka Ljuboviji.Na 2 km od skretanja ka BB pored puta sa leve strane su mi paznju privukle neke kuce i na moju veliku srecu stanemo da proverim sta je, nadjem tu i vlasnika, opet na moju srecu, uzmem br.tel. i produzimo ka Vrhpolju.

Ne znam da li je neko bio tamo ali to stvarno spolja izgleda super medjutim ovde po meni vazi ono spolja gladac a unutra jadac :rolleyes:

Nikako ne preporucujem, vlasnik nas je gledao kao da smo pali s marsa i kao da nas nije ocekivao, iznenadjen jer je mislio da mi dolazimo tek sutra. Ali ajde sedeli smo u kafani dok su "sredili" sobu i konacno se smestili.

Na nasu nesrecu pocela je padati i kisa (bio je septembar). U sobi smo pali u ocaj, osim tri kreveta jednog ormara i jednog drvenog tronosca u sobi punoj prasine niceg drugog nije bilo, tako da morate sedeti na krevetu a ne mozete cak ni citati jer u prostoriji postoji samo jedna skiljava sijalica.A u toku veceri je vajat poceo i prokisnjavati tako da nam je na sred sobe stajala Jucina cinija (Juca je pas) u koju je curila voda.

Nazvala sam coveka iz onih kuca, nekako pregurali noc u Vrhpolju i ujutro se vratili u raj.

Kasnije sam kopajuci po internetu pronasla i sajt sa nekim slikama ali verujte mi to puno bolje izgleda, slike na sajtu su izgleda iz ranijeg perioda.

Evo link cisto zbog broja telefona i obavezno proveriti cenu jer sam nekako stekla utisak da covek formira cenu odokativnom metodom na licu mesta.

http://www.tara-bajinabasta.com/MotelBELVI.htm

gledati drinske konake.

A evo i ja cu postaviti moje slike, samo jos da napisem da je sve novo i sve je besprekorno cisto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala djoje na informacijama, vec dugo merkam Perucac, pa bi bio red i da ga posetim. Pregledala sam slike izvora Ladjevac i super su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

djoje je napisao:

Ja sam ovo sasvim slucajno otkrila.

Elem u mojoj potrazi gde mogu otici a da me prime sa psom nadjoh sajt za etno selo Vrhpolje.

Nikako ne preporucujem, vlasnik nas je gledao kao da smo pali s marsa i kao da nas nije ocekivao, iznenadjen jer je mislio da mi dolazimo tek sutra. Ali ajde sedeli smo u kafani dok su "sredili" sobu i konacno se smestili.

 

Cula sam za Vrhpolje i htela da ga posetim, ali sam se u poslednjem momentu odlucila za etno-selo Stanisici kod Bijeljine. Izgleda da nisam pogresila. Steta, na slikama zaista izgleda OK.

http://vrakic.com/index.php?option=com_con...19&Itemid=9

Ali dobro, po svemu sudeci ga treba samo obici, a ne i prespavati u njemu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A jesi li u Stanisicima bila samo na kratko ili si boravila, kako je tamo?

U Vrhpolje bi bilo dobro otici samo po lepom vremenu da vam soba u tom slucaju sluzi samo da prespavate.

Priroda i okruzenje je lepo ali ja vise necu tamo :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na jednodnevnom izletu i meni se svidelo. Opisala sam ga malo na krstarici, pa mozes procitati, a ima i slika koje su drugi postavili: http://forum.krstarica.com/showthread.php?...614&page=12

Probacu da pronadjem svoje slike, pa ih mogu postaviti na nekoj temi, ako te interesuje.

Znam da i tamo ima opcija da se prespava, ali ne znam cenu, a 'apartmani' sa slika deluju i vise nego OK. Mozes ih pogledati na http://www.etno-selo.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti jele :srce:

I evo sada obecane slike konaka na Drini

Ulaz u "kompleks" :kez:

IMG_0490jpg1.jpg

izgled kuca spolja

2.jpg

prostor oko kuce

IMG_0132jpg1.jpg

IMG_0136jpg1.jpg

terasa ispred ulaza

IMG_0123jpg1.jpg

pogled sa terase na Drinu, ovo sto je napravljeno u obliku broda je kao terasa na kojoj su stolovi a u "pramcu" broda je rostilj i pekara.

IMG_0118jpg1.jpg

kroz sredinu broda se spustate na Drinu i evo pogled odozdo,

IMG_0277jpg1.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U prizemlju kuce je prostorija u kojoj se nalazi bilijar sto

IMG_0163jpg1.jpg

Na prvom nivou je dnevna soba sa kaminom preko kojeg se greje citava kuca jer ima sistem koji je povezan sa radijatorima u citavoj kuci,trpezarija,kuhinjica i kupatilo, a na spratu su dve sobe.Jedna mala dvokrevetna i velika trokrevetna sa terasom.

IMG_0126jpg1.jpg

IMG_0220jpg1.jpg

IMG_0122jpg1.jpg

IMG_0117jpg1.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Djoje, super su ti ovi drinski konaci. :wub: Koliko ste vi placali prenociste, cisto da znam okvirno sta da ocekujem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sistem je da u najam uvek uzimas citavu kucu a cena ide u skladu sa brojem osoba, nama je rekao da je cena 2.500,oo din za dve osobe. A cena se povecava sa brojem osoba, ali cini mi se da je jeftinije ako vas je vise, sad vise nisam sigurna jer smo mi bili u septembru (omatorilo se pa se zaboravlja :D ) kao da mi je ostalo da je u razgovoru spomenuo da je za 4 osobe 3.000,00 ili 3.500,00 nisam sigurna.

Jedino sto je opet zgodnije da se ide kolima jer u blizini ima samo jedna seoska prodavnica u kojoj se moze kupiti hleb,pice,.....a od hrane jos jedino ima pasteta, margarin....

Ali sa vlasnicima prodavnice mozes da se dogovoris da ti donesu sir,jaja, a sa gazdom se moze dogovoriti da ti on iz BB donese sta ti treba ili cak da ugovoris i da ti donosi hranu iz svog motela a koliko to kosta to nisam pitala.

E da u blizini ima i neka ribarska kafana, nisam pogresila bas je ribarska jer se tu skupljaju ribari i koliko sam shvatila moze da se porani pa kad se oni vracaju iz ribolova da se kupi riba od njih. Ja nisam ali mi je devojka, gosca iz druge kuce rekla da moze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Djoje, hvala !!!

Pomazi Jucu u moje ime, preslatka je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka