djoje

Perućac

46 poruka u ovoj temi

Taj kraj mnogo dobro poznajem. U B.Bastu idem najmanje 2 puta mesecno. Ko voli prirudu i mir, neka se popne na lepoticu Taru i odmori dusu i mozak. Posle Tare nikada necete pomisliti na fancy Zlatibor.

Obavezno posetiti jezero Zaovine, kao i kafanu "kod Kurte".

Idem sledece nedelje pa cu da napravim neku fotku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tara je lepa, ali lep je i Zlatibor. Meni licno i nije nesto fancy, samo je centar urbaniji. A pomisljam i dalje i na jedno i na drugo, jer lepe su obe planine.

Jezero Zaovine

12.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Djoje, hvala ti jos jednom na savetima sta videti na Drini i Tari, bila sam za uskrsnje praznike i odusevila se! :wub: Smestaj smo nasli u Motelu Dve Lipe u Bajinoj Basti, posto je sve ostalo sto sam zvala bilo zauzeto. Smestaj je bio OK, 860 din po osobi sa doruckom. Gazdarica je jedna veoma ljubazna zena.

Obisli smo Perucac, pili kafu u fenomenalnom restoranu Vrelo cija se terasa nalazi tik iznad recice Vrelo i mesta na kom se uliva u Drinu. Obisli vidikovce Biljeske stene kod Perucca, Crnjeskovo kod Kaludjerskih bara, Banjske stene kod Mitrovca (odakle se pruza neverovatan pogled na Perucacko jezero, branu i potom Drinu), jezero Zaovine. Obisli i manastir Racu i isli setnom stazom do izvora Ladjevac, medjutim nismo uspeli da dodjemo do kraja, posto je kisna bujica otkinula deo pesacke staze.. Bili do Mokre Gore i Mecavnika i Kremne (odakle su Tarabici).

U povraku smo obisli i Drinske konake (cije si slike postavila), etno selo Vrhpolje kod Ljubovije i manastir Soko grad kod Uzovice. Kada budem skinula slike, postavicu ih.

Ja sam Tarom odusevljena i naravno planiram ponovo da idem. Sledeci put cu smestaj traziti ili u bungalovima na Peruccu ili na Mitrovcu, posto su mi se predeli tamo najvise svideli :srce:

Izmenjeno (jele)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzivala sam samo dok sam gledala slike,mogu misliti kako je kad sve to dozivis uzivo.S obzirom na to da obozavam prirodu,i da su mi se smucila urbana mesta,mislim da cu u skorije vreme posetiti ovu lepotu.Hvala na slikama,predivne su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jele bas sam srecna sto si zadovoljna ovim predelima, ja se tamo redovno vracam :wub:

goco ako volis prirodu najtoplije preporucujem ovaj kraj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidikovac Banjska stena kod Mitrovca. Nalazi se nekih 10-ak km od Mitrovca po prospektima, ali mislim da sam na tabli videla da pise da je udaljen 6 km od onog turisticko-informativnog punkta u Mitrovcu. Mozete prepesaciti ceo put do vidikovca obelezenom, odlicnom stazom, ili ici kolima do 1 km od vidikovca (gde se nalazi malo prosirenje) ili skoro skroz do samog vidikovca.

Postoje dva vidikovca. Sa jednog se pruza neverovatan pogled na Perucacko jezero, a sa drugog na Perucacko jezero, branu i kanjon Drine. Oba vidikovca su blizu jean drugom.

img2005nw1.jpg

img2005nw1.3b38392ec9.jpg

img2034tz2.jpg

img2034tz2.ea6a31a336.jpg

img1994op7.jpg

img1994op7.b373937b1a.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i nekoliko slika jezera Perucac. Kako idete putem uz samo jezero, vidite gomilu privatnih ''kucica'' napravljenih na samoj obali, tik uz vodu. Takodje ima i puno kucica-splavova na samoj vodi jezera. Ne znam koliko je gradnja istih dozvoljena, jer ipak je to nacionalni park, ali veliki broj kucica-brvnara izgleda zaista lepo, skroz u drvetu, sa kamenim stepenicama koje vode do vode i simpaticnim terasicama iznad vode.

img1701bv7.jpg

img1701bv7.c15b02ca3a.jpg

img1704tx6.jpg

img1704tx6.a1828144e4.jpg

img1703fk9.jpg

img1703fk9.09a3cb59ad.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nameravate da posetite jezero Perucac, obavezno svratite u restoran Vrelo koji se nalazi u samom naselju Perucac, nekih 13-ak km od Bajine Baste. Terasa restorana se nalazi na samoj recici Vrelo koja se potom uliva u Drinu. Za recicu Vrelo kazu da je najkraca reka u Evropi, dugacka samo 365 metara, te je stoga neki zovu i reka Godina. Mi smo seli za sto na terasi, koji se nalazi tik iznad vodopada koji reka Vrelo pravi pri ulivanju u Drinu. Neverovatna uzivancija! :wub: Sa jedne strane gledate u Vrelo, sa druge u Drinu, a tik pored vas vodopad! :srce:

Mi smo tamo popili kafu, a cula sam da u restoranu sluze dobru, svezu pastrmku na zaru.

Posto imam problema sa postavljanjem slika, nikako ne mogu da postavim one najlepse, postavicu samo neke.

Idealno mesto za pauzu za kafu:

img1913bo4.jpg

img1913bo4.22d56a36fb.jpg

Vrelo sa jedne strane:

img1937ck3.jpg

img1937ck3.cf139d47e4.jpg

Drina sa druge (u pozadini):

img1929ol3.jpg

img1929ol3.63126df074.jpg

A evo i linka na kome mozete videti jos slika restorana Vrelo:http://www.hoteli-tarabb.com/restoran_vrelo.htm

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jos jedne slike terase restorana Vrelo. Deo terase iznad same recice, a sa druge strame Drina.

img1939wn9.jpg

img1939wn9.a70a4bdc23.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jele, neizmerno ti hvala na ovim bozanstvenim prizorima.

Nista lepse nisam videla skoro. :P

Tacno sam osetila miris cetinara, mahovine, vode, cula zubor.

Neverovatno. :srce:

Moram tamo cim mi se ukaze prilika. :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista lepse nisam videla skoro. :P

Tacno sam osetila miris cetinara, mahovine, vode, cula zubor.

Neverovatno. :srce:

Moram tamo cim mi se ukaze prilika. :zaljubiska:

Cim pre! Ja sam se zaljubila u predele :wub: Toliko se opustis i napunis baterije. Jedva cekam opet!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogled na jezero Zaovine pred zalazak sunca.

img1878vd6.jpg

img1878vd6.dd9cc48cde.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prica se da je jezero jako prljavo, i da ove godine nema nista od kupanja. ako neko ima neke informacije neka ostavi komentar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 7.5.2008. at 9:05, jele je rekao/la:

Ako nameravate da posetite jezero Perucac, obavezno svratite u restoran Vrelo koji se nalazi u samom naselju Perucac, nekih 13-ak km od Bajine Baste. Terasa restorana se nalazi na samoj recici Vrelo koja se potom uliva u Drinu.

Jeste ambijent lep, ali je restoran uzasan. Deluje kako neka drzavna kafana iz sezdesetih. Mi smo tu seli i posle 10min. dolazi konobar i kaze "a ne, ne mozete jos da narucite"...iskreno, jos nisam doziveo da mi dodje konobar i kaze mi da NE MOGU da narucim. I posle 20min. dolazi ponovo da nas pita sta cemo da pijemo...ali I DALJE ne mozemo naruciti klopu...e tu mi je pukao film, ustali smo i otisli u jedan restoran 5-10km od B.Baste na Drini (ima ih nekoliko na tom potezu), gde imaju odlicnu pastrmku. ZA IZBEGAVANJE!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prica se da je jezero jako prljavo, i da ove godine nema nista od kupanja. ako neko ima neke informacije neka ostavi komentar.

Bila sam za 1. maj, jezero ne da je prljavo nego se ne vidi od smeca :tuzni:, to mi je jedini negativan utisak sa Tare.

Stvarno steta, nadam se da su u medjuvremenu resili problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka