vrtlarka

Grcka salata i frape u Srbiji

61 poruka u ovoj temi

Recept za frape, od jednog Grka :cvetak::

U casu se stavi prvo secer (kako se kafa ne bi zalepila za dno case), zatim se stavi nes kafa i sipa malo hladne vode "dva prsta". To se umuti mutilicom za frape i sipa preko leda u drugoj casi. Doda se hladna voda ili voda i malo mleka do vrha case.

Mutilicu za frape imate u Masoutisu i drugim marketima i sad je snizena (5e je ona na baterije i 7e na struju). Mi smo nase kupili u Vicku (mozda ima i u Srbiji), u roze boji i beloj boji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šejkerom se još lepše umuti, mada ja penu ič ne volem, za mene je hladan Ness bez pene vr' :)

Izmenjeno (Ivanhoe)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam jos isprobala kako radi  mutilica. U grckom frapeu pena gorci i u njoj je najvise kafe, na dnu ostane ona voda i mleko sto se sipa na kraju. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@vrtlarka, a mi nesrećnici, koji pijemo bez cukra, nama će da se zalepi nes kafa za dno?

A kad umutim to u prvoj čaši i napravi se pena, kako penu da sipam preko leda u drugoj čaši?

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam pojma:) Tek sam stigla i nisam jos isprobala kako funkcionise mutilica.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema to veze sa životom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isprobala sam. Super je ispao frape sa mutilicom, pravi grcki! :D

Pena se lako presipa.

Videla sam u kaficima da oni koriste tu mutilicu, samo u obliku vece skalamerije. Ima i ta veca sa ugradjenom metalnom casom da se kupi, isto u Vicku ali to mi uopste nije prakticno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gledao sam više puta kako prave, jer se time bavim, nikada nisu presipali. Ja imam stonu mutilicu u kafiću, i često pravim sebi. Bude isti kao tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam slučajno zapazio na 2 mesta na Skopelosu zato što sam čekićao na šanku dok se spremalo (kad gospođa izrazi želju nema tu čekanja da neki konobar dođe do plaže i ležaljki nego trg na šank po kafu)

Dakle tamo to vako rade: najpre izmute mleko pa prespu u plastičnu čašu preko leda, onda puste dupli espreso, dodaju šećer, kocku leda pa u mutilicu i onda to sipaju preko pene od mleka i leda.

To sipanje prvo umućenog mleka pa kafe mi je ubolo oko, obično ne gledam niti me zanima ali mi je ovo bilo neobično i nelogično... mada se kafa opet probije na dno, pena gore.

Fredo kapućino, ne frape, da ne bude zabune. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ta famozna"mutilica" postoji i u Srbiji više od 10 godina, ne znam zašto je toliko bitna u priči. Ja stvarno nikada nisam video da Grci mute Frape u dve čaše, pa presipaju, pa... Čaša, kašičica kafe, malo vode, muti do pene, ubaci led, dodaj mleko i vodu u "željenom" odnosu, stavi poklopac i slamčicu... I svaki je dobar.

@gogo23, mogao si i recept za pinjakoladu da napišeš... 'beš temu...

A kapućino se inače pravi tako što se u šolju punu pene od mleka doda dupli espreso

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U pravu ste- ne mora druga casa i da se presipa.

Ala ste iskomplikovali sa pricom, bolje da ste uzivali u frapeu u nekom dobrom drustvu, dok je jos suncanih dana.

Izmenjeno (vrtlarka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko kaže da nismo?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko nema mutilicu...slamcicu raseci dole na nekoliko traka da se rascveta...staviti medju dlanove i vrteti....radi ko zmaj....bez struje i baterije.....:D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kapućino se inače pravi tako što se u šolju punu pene od mleka doda dupli espreso

Kafućino se svuda pravi tako da se najpre u šolju pusti espreso, potom se u drugu, metalnu posudu sune i zagreje mleko i onda se sipa u šolju sa ekspresom.

:tongue:

Grci su sa fredom obrnuli igricu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eto, svašta čovek nauči...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26210
    Ukupno tema
    874021
    Ukupno poruka