vrtlarka

Grcka salata i frape u Srbiji

61 poruka u ovoj temi

Tesko je odreci se ovih specijaliteta kada se vratimo u Srbiju:D

Zna li neko koji sir stavljaju u grcku salatu i ima li u nasem Super Veru? Kad sam pitala u Grckoj- konobar mi rece da je to feta sir. Ali kako kad mirise na kozji sir?

I kako napraviti nes cafe frape najpriblizniji grckom? Znam da je kod njih frape zasticen kao njihov proizvod.

 Snimila sam da sipaju ono mleko iz konzerve koje ima i u Veru ali ona nes kafa nije klasicna vec je kao neki prah. Ima li toga kod nas? Onaj aparat za mesanje moze se improvizovati obicnim shejkerom kada se stavi led unutra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prava grcka  feta se pravi od ovcijeg sira ili mesavine ovcijeg i kozjeg. 

Sto se tice mleka za frape, verujem da po kafeima sipaju ono koje trenutno imaju. 

Nes kafa za frape ( pise na pakovanju) - ako nema u Veru, onda vrv nema nigde drugde. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala:volim:  Pogledacu bas u Veru da li ima ta nes kafa. A tu kozju fetu sumnjam da cu naci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Tesko je odreci se ovih specijaliteta kada se vratimo u Srbiju:D

Zna li neko koji sir stavljaju u grcku salatu i ima li u nasem Super Veru? Kad sam pitala u Grckoj- konobar mi rece da je to feta sir. Ali kako kad mirise na kozji sir?

I kako napraviti nes cafe frape najpriblizniji grckom? Znam da je kod njih frape zasticen kao njihov proizvod.

 Snimila sam da sipaju ono mleko iz konzerve koje ima i u Veru ali ona nes kafa nije klasicna vec je kao neki prah. Ima li toga kod nas? Onaj aparat za mesanje moze se improvizovati obicnim shejkerom kada se stavi led unutra.

original feta je 70% ovco i 30% kozjo mleko

meni te 30procenta jako smetaju i ako ne hoces taj intezivan ukus na kozjo mleko uzmi refus sir od marketima

uvjek mozes ga probati pre kupovini i odberes sta ti prija, ja uvek nadjem neku dobru fetu na ovaj nacin a ne kad kupim vakumirano

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni se bas svidja taj 30% kozji ukus, sa nasom fetom mi nije to to, vec sam pravila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ranije je u Veru bilo nekoliko različitih originalnih grčkih feta sireva. Nisam skoro bio pa ne znam kakva je danas situacija ali sam grčku fetu kupovao u Merkatoru. 

Što se tiče mleka, najbolje za kapućino i frape koje možeš da pronađeš kod nas je 

Cremoso latte. 

 

 

 

Izmenjeno (gogo23)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima i dalje ta feta u Merkatoru...Danoni ....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala:volim:  Pogledacu bas u Veru da li ima ta nes kafa. A tu kozju fetu sumnjam da cu naci.

Originalne grcke fete ima u skoro svim vecim marketima u Srbiji

U Rodi ima Epiros feta i mislim da je 640din 400gr. (tu negde nisam siguran) a uz nju se dobija tegla zel.maslina (oko 300gr) Takodje ima i Dodoni...Isto to ima verovatno i u Idei i Merkatoru, posto je isi lanac (vlasnik)....u Rodi ima i Dodoni 100% koziji sir

389795011_0_640x640.jpg.b980b27b97da63d8

U Maxiju ima Premia feta, proizvedena u Grckoj i Dodoni, takodje i u Lidlu neka njihova marka.

U Veru  pored Dodoni ima jos i Delfi i Olympus feta

Izmenjeno (drug.lukic)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadjosmo u Veru na akciji POYMELH fetu. Al' kafe za frape nema. Mrzi me da idem do Linde, mozda tamo ima. Ako neko vidi, naravno u Srbiji, neka dojavi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Što se tiče mleka, najbolje za kapućino i frape koje možeš da pronađeš kod nas je 

Cremoso latte. 

 

 

 

Ehh kad mi ubaciš rovca ovako nedovršeno:D

Pitam šankera tamo kod mene pored posla u kafiću gde ga nabavljaju, kroz Horeca program:dosada:

Ali teta juče u Greenet-u mi da tel. od njihovog dobavljača, kaže da negde u Džordža Vašingtona rade maloprodaju. Zvaću ih:D

Na netu radi samo E-discont po ceni od 89 din po litru, min. porudžbina 500 din, ide na kućnu adresu, da pravim zalihe kao da je ratno stanje:hahaha:

Ejjj a proizvodi  Meggle Kragujevac, juče u Disu, Maxi - ju, ništa... 

U Crnoj Gori koristio Moja Kravica cafe 3.8% mlečne masti, naše (što bi ti rekao Rvatsko:D a ođe ga nema niđe:D pena bude vrhunska. 

Ovo nalazim samo u Grčkoj, a proizvodi se u Holandiji:D (razne vrste postoje, a mnogo je dobro kao "ladna" kafa. 

s-l300.jpg.8b56fed20d990c191e12754357919

Zalihe se potrošile a ove godine neće da mogne da stane u maleni kofer u ručni prtljag:D

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma šta nedovršeno, pa zar nije čar života nešto i sam pronaći, makar ti gugl bio pomagač :klap:

Gomila kafića troši ovo mleko, kada mi zatreba ja ga nabavljam iz onih gde sam redovan, čak mi ga ni ne naplaćuju :D

@vrtlarka, 

Ne znam kakvu toplu vodu izmišljaš i kakvu to specijal kafu tražiš za frape, svi Grci koriste neku vrstu instant "nes" kafe,

Izmenjeno (gogo23)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je posebna nes kafa za frape:D Videla je moja prijateljica (inace teska zavisnica od frapea;)) da ima u Grckoj, jos je bila na akciji i ne uzesmo. Meni se samo taj njihov "Nes cafe FRAPE" svidja. Lep je i fredo kapucino ali mi nista nije kao frape. Ne bi svi Grci pili u hodu ujutru kad krenu na posao i u toku dana. 

Kod nas ne prave frape u kaficima (jer kao sto rekoh to je grcki zasticen proizvod) a ni dobar fredo kapucino, ni fredo espresso.

Samo u jednom kaficu na Zelenom vencu (ne mogu da se setim imena),koji su promovisali na Danima Grcke prosle godine, prave grcki frape. Ali je tu skup (bio je cini mi se oko 250din, za poneti):rolleyes: dok je u Grckoj od 0.8 do 1,5 e.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probajte frape za poneti, kad budete bili u Grckoj- ukus je razlicit od bilo koje druge kafe pa i ledene nes kafe iz nasih kafica. Jedino sto prave mnogo jak:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jeste ima Nes Frappe e sad da li se razlikuje od obicnog nesa:neznam:

81-4A9ULW5L._SY550_.jpg

pre par godina bilo ga je leti i kod nas

14487nes-frappe.jpg

Izmenjeno (drug.lukic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

To je posebna nes kafa za frape:D Videla je moja prijateljica (inace teska zavisnica od frapea;)) da ima u Grckoj, jos je bila na akciji i ne uzesmo. Meni se samo taj njihov "Nes cafe FRAPE" svidja. Lep je i fredo kapucino ali mi nista nije kao frape. Ne bi svi Grci pili u hodu ujutru kad krenu na posao i u toku dana. 

Kod nas ne prave frape u kaficima (jer kao sto rekoh to je grcki zasticen proizvod) a ni dobar fredo kapucino, ni fredo espresso.

 

Što kaže drug Lukić, pitanje je da li je to uopšte bilo kakav poseban, al ajde.

Fredo kapućino i fredo espreso se ne prave od instant kafe vec od klasičnog espresa. 

I ne postoji nikakva specijal kafa za to, garantujem.

Kod nas se freda i frapei ne prave jer nemaju ljudi navike da ih konzumiraju, sve se bojim da bi ove alamunje što se bave kafama preskočile potencijalnu opciju za veliku zaradu. 

A i bolje što je tako, ispijanje kafe je kult, sa amerikanizovanim s*anjem iz plastike to nije to. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka