SRECKO IV.

IZLETI U BUGARSKOJ ZNA LI NEKO NESTO!

28 poruka u ovoj temi

osmeh1.gif

Изгледа ћемо бити у исто време у Бугарској. Додуше ми ове године идемо у Сунчев Брег (2. августа).

Izmenjeno (MINJA011)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

albena 30.07. :)

jedva cekam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Били смо на излету у Албени када смо летовали у Златним Пјасцима. Мислим да је растојање између ЗП и Албене око 13км.

Место је симпатично. Плажа је добра.

У односу на Златне Пјасце и Сунчев Брег, Албена је доста мање место.

Има и мање места за излазак.

Више је за породично летовање, али, колико сам схватио, вама то и треба.

Желим вам добар провод и пријатан одмор!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bili smo mi vec 2 puta u Albeni, i jednom u Pjascima, ja sam bila prezadovoljna mestom, odmorom, za decu i odrasle provod je super

Idemo kolima pa onda nemamo problem za setnje, znam da imamo 30km do Varne. U svakom slucaju mi tamo nismo bili od 2004-te, a i nisu nam iste stvari bile primarne, pa onda moram da se pripremim sa raznim izletima :)

Hvala u svakom slucaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se odlucili za Nesebar. Interesuju me izleti- cene kao i okolna mesta koja mozemo videti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine letovala sam u Primorskom. Volim izlete, pa smo i ovog puta obišli neka mesta. Moji predlozi su:

1) Beglik Taš - svetilište starih Tračana podignuto pre 33 veka (13 vekova pre Isusa Hrista). Nalazi se na oko 5 km severno od Primorskog. Ulaz je besplatan. Pored svakog kamenog objekta postoji pločica sa natpisom šta predstavlja. Najbolje je doći u 15 h, jer se tada sunčevi zraci probijaju između dva ogromna kamena i obasjavaju celo svetilište. Postoji i staza kojom se prolazi oko svih objekata.

2) Rezervat prirode Ropotamo - nalazi se 10 km severno od Primorskog. Rezervat ima površinu oko 1000 ha. Obuhvata reku, njenu obalu, ostrva i ušće. Ulaz u park je besplatan, ali se plaća vožnja brodićem. Vožnja traje oko 1 h. Mi smo se vozili sve do ušća reke u Crno more. Sa tog mesta se vidi i Sozopol. U rezervatu smo videli različite biljke i životinje. Postoji i profesionalni fotograf, a cena te fotografije je 5 leva (ne morate je uzeti). Pored vožnje brodićem, postoji mogućnost i da se park obiđe kajakom.

3) Kiten - susedno letovalište, koje se nalazi 5 km južno od Primorskog. Simpatično mesto, sa lepim kafićima, hotelima i restoranima. Ima 2 plaže. Nama se dopala severna zbog izuzetno čiste vode. Jedino, što počrtkom avgusta možete imati problem sa parkingom zbog velike gužve.

4) Sozopol -predivan grad, nalazi se 24 km severno od Primorskog

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Istanbul :uraaaa:

 

Isli smo za fantasticni Istanbul iz Suncevog brega... na jedan dan preko bilo koje agencije u letovalistu jer su cene svuda iste i ne isplati se juriti za nizu cenu... Mi smo uplatili u nasem hotelu nasem agentu Evi.... ona je naplatila, fotokopirala pasose i odradila ostalo.

 

:klap::kolce:

79 leva transfer super busom, vodic i cuvanje pasosa u hotelu u Istanbulu.

109 leva transfer, 4 sata panoramskog razgledanja grada sto je do 12 casova, cuvanje pasosa u hotelu u Istanbulu.

139 leva transfer, dorucak u hotelu u Istanbulu, panoramsko razgledanje grada do 12 casova.

Nakon 12 casova grupa nastavlja sa vodicem na fakultativne izlete a ostali imaju slobodno do 19 casova, sastaju se uvece kod hotela, uzimaju pasose nakon cega se vracaju za Bugarsku.

Ko hoce i nocenje moze da doplati, hotel je bio odlican, na super lokaciji (Lalei ulica evropski deo, nedaleko od Kapali carsije, TC Morava, Aje Sofije i Plave dzamije itd).

Ne propustiti ovaj izlet nikako posebno zenska populacija jer se soping cipela, torbi i pantalonica 4 puta bolje isplati nego i u Bugarskoj ali i kod nas.

1 evro 4 lire.... 360 km Suncev Breg / Istanbul. Laganom voznjom, uy sakupljanje putnika, plus granica oko 7 sati putovanja. Ali mislim vredi skroz...........

Iz Suncevog brega smo krenuli u 22 casa uvece, sakupili po hotelima i ostalim letovalistima putnike, bilo je samo 6 Srba, ostalo Rusi i Ukrajinci, Madjari, Poljaci....

Slusali smo vodica na ruskom sto nam nije smetalo jer smo znali jezik a i nema na srpskom jer malo nasih ide....

U Istanbul smo stigli oko pola 6 casova ujutru, obavio se dorucak a kod hotela su nas preuzeli drugi vodici i drugi busevi u koje smo se rasporedili prema jezicima na kojima zelimo da slusamo vodice na panoramskom razgledanju.

Samo sam htela malo o cenama izleta jer nisam bog zna sta nasla po forumima pre odlazka za Bugrarsku. ...........

Sve ostalo sto bih vam rekla je........ magicni Istanbul ......

 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovog leta ponovo cemo u Bugarsku na odmor, ali za razliku od ranijih godina kada smo isli u Varnu i okolinu, sada smo se odlucili za Kiten.

Interesuje me izlet u Jedrene. Da li je neko bio, posto je, da li treba viza za Tursku i sl.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bubica imaš gomilu postova o Jedrenu u temama o Turskoj, pogledaj i iščitaj. Lep grad, ima dobrih hotela, cene su i više nego korektne. 
"Za ulazak u R. Tursku i boravak do 90 dana u periodu od 6 meseci, računajući od dana prvog ulaska, državljanima R.Srbije nije potrebna viza".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ovog leta ponovo cemo u Bugarsku na odmor, ali za razliku od ranijih godina kada smo isli u Varnu i okolinu, sada smo se odlucili za Kiten.

Interesuje me izlet u Jedrene. Da li je neko bio, posto je, da li treba viza za Tursku i sl.

Ehh da cujem da neko ide u Kiten od nasih ljudi mislio sam da mi jedini idemo ove godine :) Gledo sam na google map mislio sam da je blize Jedrene (Edirne)  imas od Kitena oko 200 km oko 3 sata voznje moras da se vracas nazad na Primorsko prema Krusevec ,Malo Trnovo itd ...bolja opcija je turisticki izlet  busom ako ima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo zaljubljenici u Crno more u septembru, sada smo se odlucili da idemo u drugoj polovini juna, izabrali smo Kiten - em je juzno, em je u malom zalivu, kazu nema talasa kao u ostalim mestima pa racunamo da je more toplije. Ako bas i ne bude za svakodnevno kupanje planiramo taj izlet do Jederna sa nekom od lokalnih agencija.   

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Bubica imaš gomilu postova o Jedrenu u temama o Turskoj, pogledaj i iščitaj. Lep grad, ima dobrih hotela, cene su i više nego korektne. 
 

Mislim da nju zanima izlet, verovatno kako izgleda i cena, ne grad, o njemu vec verovatno dosta zna :) Ja takodje vec dugo zelim d avidim Jedrene, jako mi se vidja ono sto sam videla na YT i secam se nekog clanka koji me je prvi privukao.

Postoje li neka krstarenja? Izleti koji su laksi sa agencijom, nego da sami odemo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam postavila pitanje izleta do Jedrena, da kazem i kako je u praksi. Konkretno iz Kitena se ne organizuju preko lokalnih agencija nigde izleti (bar sad u junu) sto nas je iznenadilo jer su letovalista u okolini Varne, gde smo letovali prethodnih godina, prepuna takvih agencija i organizuju se najraznovrsniji izleti. Jug Crnog mora kaska za severom u tom pogledu, ali ima i svojih prednosti o cemu cu pisati na drugim temama. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka