samo_putujem

lezaljke i beach bar VS peskir, suncobran i pesak

33 poruke u ovoj temi

evo jedne teme na koju nisam naisao na forumu, koju opciju najvise praktikujete kad odete na more? da li je po vama bolje platiti dva pica da bi imali lezaljku, iznajmiti samo na mestima gde se placa ili je bolje za tih 10-15 e napuniti svoju rashladnu torbu pivom vodom i sokovima pa se jos i pocastiti sladoledom i raspistoljiti se na peskiru,pesku i pod suncobranom odmah pored vode u svom beach baru :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni nema tu mnogo mudrosti. Najbolja opcija je all inclusive, tad imaš i ležaljke i piće i peškire...Druga po redu opcija gratis ležaljke uz dva pića, ili plaćanje ležaljki (dođe skoro na isto). .. Treća bez ležaljki je jedino kad se na plažama zadržavamo kraće, menjamo ih u toku dana pa se ne isplati uzimati ležaljke ili u slučaju, malih divljih plaža na kojima nema plažnih barova. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tema već postoji. I piše se na njima. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Платим летовање, одем на море, прелепа плажа, мирис борова и онда ми само још фали да жуљам педу на некој пластици или дрвету уместо да се лепо уваљам у топао брашнасти песак... Дакле за мене је једино питање ваљање у песку са или без пешкира:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama je doktor u GR savetovao da se, da bi smanjili pojavu alergije na kozi, obavezno istusiramo posle kupanja u moru i da ne idemo na divlje plaze. Od tad biramo iskljucivo uredjene plaze koje imaju tus i toalet, a deca preferiraju lezaljke, pa uglavnom odemo u neki beachbar

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam za svoj suncobran i peskir na pesku, to mi je romanticnije. Ne svidja mi se sto su svuda sad plaze "zagadjene", urbanizovane sa plasticnim lezaljkama gde ljudi leze kao sardine u redovima bez pogleda na more. Dok u pozadini tresti svetska elektronska muzika a deca vicu : Tata, ka'ce jedemo? Ako odem na plazu zelim da se odmorim u prirodnim lepotama i zvucima talasa i zabodem suncobran gde zelim. Muzika nek svira u kaficima iznad kao nekad ali u Grckoj neka bude - grcka.

A svake godine cini mi se sve je manje prostora za peskire na pesku, kao sto je i covek sve manje u dodiru sa prirodom. A sve je vise plasticnih casa i flasa koje ostaju na pesku i u moru.

Kako su pre samo 30 godina na slikama bile lepse plaze bez lezaljki. Tada su vise dolazili do izrazaja i kupaci kostimi :) 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sam ranije uglavnom isao po bic barovima a posto nisam ranoranioc (odem oko 11 na plazu) prvi i drugi red uglavnom budu zauzeti..  E onda sam odlucio da imam sam svoj bic bar odmah do vode u ultra prvom redu :D  suncobran, peskiri, reashladna torba, blutut zvucnik (lagana muzika i ne glasna jer ne zelim narusavati privatnost drugih iako su daleko od mene) i uzivanje zagarantovano :rolleyes: Od tad sam uglavnom pod svojim suncobranom. E sad negde gde su bas lepe plaze a ne postoji opcija svog suncobrana onda uzmem lezaljku..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

За музику сте у праву, и ми смо више за мир и тишину на плажи, али смо имали некада 20ак година па не замерамо омладинцима... Нек уживају деца, проћи ће их, па ће и они за десетак година жудети за цврчцима и таласима:)

А ово што се тиче апартмана је већ друга ствар, то би по мени ваљало бити организовано на породичне апартмане са једним дневним редом и ове са мало флексибилнијим кућним паровима за млађарију а и старудију жељне провода... Јер смо и ми итекако увече уз раакијицу пуштали понекаад гласнију музику, па је било жалби и неспоразума, али мојих 500 евра и 500евра овог који хоће мор и тишину су исте вредности, таако да увек треба наћи неки компромис...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zasto? pa zbog para:shokiran:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog udobnosti volim lezaljke kafica, ali posto jos vise volim sto manje zvukova, sem talasa, onda bas cesto imamo svoje lezaljke, ali one deblje, sundjeraste i svako svoj jastuk. Ispod stavim torbu ili ranac, da mi bude lakse lezanje.Suncobran takodje, ako nema prirodnog hlada. Tada mozemo i d apustimo tiho grcki radio :srce:

Kao sto kaze @vrtlarka, sve je manje plaza bez lezaljki, nazalost. Jedna mala, koju mnogo volim, od pre 2 godine ih ima. Nije bila divlja, imala je bas mali kafic sa dva stola i pultom i divnu tihu muziku.

Druga je pre ulaska u Afisos, na Pilonu, nema bas niceg i nema vise od 15 ljudi pocetkom sezone, ima prirdni hlad, dalje je od puta, divota :wub:

U barovima je muzika cesto preglasna i previse je to guzve za moj ukus, ali idemo i u njih, ako je zgodnije ili ako zelimo i da rucamo tamo.

Na plazi smo obicno vec u 9.

 

 

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A taj momenat počinje onda kada omladinci ponesu ZVUČNIKE! Ovde na forumu sam u opisu neke galerije, čini mi se, pročitala lep putopis gde devojka opisuje svoje odlaske na plažu i između ostalog kaže napravimo sebi kaficu i pustimo muziku na zvučnike. Ne znam da li ljudima padne na pamet da postoji nešto što se zove slušalice za uši i da bez obzira na vrstu muzike koju puštaju većina to nekome smeta, možda više voli zvuke talasa mora i cvrčaka, tišinu, došao je na plažu da se odmori. Nije reč o buci, buke i nepoželjnih zvuka uvek ima gde ima i ljudi, ali puštati muziku za svoj gušt, ne mislći da to nekome smeta je vrhunac nekulture.

 

:shokiran:

 

Bas bezobrazno!! Meni smeta i u GSP kada se nekad vozim, pa opustaju preko telefona, kamoli na palzi da odvrnes muziku!

Kada se obilazi vise plaza u danu, podrazumeva se da koristimo svoje, ali desavalo se i da iznajmimo, ako idemo na samo dve.

Uvek sam za sto vecu razdaljinu od ostalih :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ako već mora da bude ležaljki, zašto, o, zašto moraju da budu tako gusto zbijene? I sve veću površinu na plažama zauzimaju, u sve više redova...legneš na ležaljku u 15.redu od vode, a na 20 cm levo i desno od tebe nečija ne-lepa guza ili stopala...sa zvučnika tuc-tuc-tuc...hvala, neee

Zato mi je bilo mnogo lepo na Platis Gialosu pre par godina...plaža ima kabine, wc, tuš...a ležaljke složene u ćošku, pa ko hoće može da se posluži. Interesantno, malo ljudi je bilo na ležaljkama. A i što bi, na onakvom pesku...

Upravo je i to jedan od razloga zasto sam poceo da izbegavam bic barove i guzvu, muzika preglasna, guzva, gungula, lezaljke sve vise pocinju biti kao u CG bukvalno se dodirujes kad lezis sa onim pored, ali opet ima neko ko to voli. U sustini u Grckoj bukvalno ima plaza za svaciji ukus pa ko sta voli. Ali interesantnu stvar sam primetio, Grci uglavnom ne praktikuju lezaljke, iako vidis da dodju na parking sa besnim novim autima iz gepeka vade inventar i sa porodicama uzivaju na pesku. :rolleyes:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka