milek_Wuhuuuuu

Ohrid autobusom

21 poruka u ovoj temi

Ljudi niko ne govori preko kojeg se prevoznika moze ici npr iz Novog Sada ili Beograda za Ohrid i kako se oni mogu kontaktirati i koliko kosta i da li se moze uzeti povratna karta, svi samo presipaju iz supljeg u prazno a niko ne daje konkretne informacije. Neko je spomenuo neki Galeb transport ali to je Makedonska firma i kako ja sad od njih da uzmem karte ili da rezervisem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Redovna linija BG-OH sa polaskom u 21.30 sa beogradske autobuske stanice.

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja je cena da li neko zna? Prosle godine nisu davali povratnu kartu sto je cist bezobrazluk!!!!

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vise sam se puta zadesio na BASu pri polasku Galeb-ovih buseva za Ohrid, i mogu reci da za put koji traje doste dugo nisu bas najsjajniji. Ovo treba uzeti sa rezervom, jer ih nisam vidjao ove godine, mozda su se i popravili. Cena je bila nesto oko 2500RSD, ako se ne varam, u jednom pravcu. Obratite paznju, u isto vreme krecu dva Galeb autobusa, ali ne idu istim putem, te se trajanje putovanja razlikuje za oko 2 sata, sto nije malo.

Nazalost, direktne autobuske alternative nema, barem ne sa BASa, ali ima do Skoplja, gde Fudeks express stize za 6-7 sati, verovatno dosta boljim autobusom, a posle se snadjite do Ohrida, verovatno nije problem.

Ako se uvalite u spavaca kola (voz naravno) oko deset uvece, stizete u Skoplje oko 6 ujutro (po redu voznje), sto mu dodje oko 10h u realnom svetu, ali se bar naspavate :kez:

Treba uzeti u obzir da je od Skoplja do Ohrida jos tri sata voznje (170km)...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna jos nekog prevoznika pored Galeb Ohrid i KMG Travel koji saobraca na relaciji Bgd - Ohrid?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoje prevoznici iz Struge koji imaju redovne linije ka Ohridu. Uglavnom su to linije koje povezuju Makedoniju i zapadnu Evropu. Btw, putnici su mahom Šiptari. Ne znam da li je ovaj podatak značajan ali da se napomene.

Ako se odlučiš na put sa presedsanjem u Skoplju izbegavaj Niš expres. Vozač opušteno puši u vozilu i na molbu da ugasi cigaretu jer je pušenje zabranjeno počeo je da vređa i da se dere.

Naravno tu su bila dva pijanca koja su se drala cele noći a vinjak su dotankovali u bifeu na niškoj autobuskoj stanici. Pošto je drčni vozač umesto da smiri strasti počeo da se opet dere, putnik koji ga je video da krišom cirka pivo na niškoj autobuskoj stanici je pozvao policiju i prijavio vozača a sutradan i nadležnoj osobi za kontrolu sprovođenja zabrane pušenja u vozilima Niš expresa. Policija ga je sačekala na stajalištu u Leskovcu :onaaako:

Od Skoplja busevi voze ka Ohridu na svakih 45-60 min tako da imaš vremena za jednu kaficu i umivanje pre nastavka puta.

Izmenjeno (DraganV)
nepotreban citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za info!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Galeb Ohrid, rezervises tako sto zoves BAS ovu stanicu ( ukucas u google BAS autobuska i dobices sajt), pazi samo preko leta idu i po 2-3 vozila, i obicno jedan ide direktno za Ohrid bez zaustavljanja a ovaj drugi se dopunjava, jer mora da stane zbog reda voznje u drugim gradovima. Takođe obavezno pitaj da li ide preko Bitole-taj ti ne treba, jer ide par sati duže.

Isto možeš i sa Vakčare (Stari Jugotrans iz Struge) i da zamoliš da te ostave u Podmolje ( to je selo na 7 km od Ohrida, ostave te na Makpetrolovoj benzinskoj gde imas i lokalni bus Struga -Ohrid i linijski taxi). VLasnici Vakčare jesu Albanci i uglavnom svi putnici na toj liniji, ali mi smo godinama putovali dok nismo kupili auto sa njima. Ako ides Fudexom stizes oko ponoći a u 6h ujutru hvatas prvi bus za Ohrid a to ti je taj isti. Tako je barem bilo pre 10 godina :)

i da Niš express jednom pre 10 godina i NIKAD više, postalo mi je jasno zašto ih moja mama eskivira, a sada vidim da je situacija ostala nepromenjena.

Izmenjeno (leprsava)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, Leprsava!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paz ja nisam putovala vec par godinama dole autobusem, ali secam se da su bile velike guzve i da smo morali ranije da rezervisemo preko leta i da neko preuzme karte sat ili dva pre polaska. pitaj i to obavezno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok! Provericu, hvala!

Upravo sam videla na BAS-ovom sajtu da imaju dva polaska Galeb-a, tj. jedan preko Struge a drugi Niša, Skoplja i Kičeva.

link http://www.bas.rs/RedVoznje.aspx?lng=sc&idDrzave=6

Ostalo je da proverim KMG Travel, koji polazi iz Ohrida u 11h, a meni vise odgovara nocni polazak.

link http://www.kmg-travel.com/autobuske-karte/category/zemlje-bivse-jugoslavije/makedonija/

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko znam postoji Galebov bus koji vozi direktno za Ohrid. Polazi iz Beograda oko 21:30 (bar je bilo pre par godina). Imaš red vožnje na sajtu BAS-a. Rezervacija je obavezna zbog velikog interesovanja bez obzira što je broj polazaka povećan tokom leta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Barkmann Galebov obicno ima dva vozila jedno preko Kiceva, jedno preko Bitole.

Inace Eowyn ovaj sto ide preko Struge ti je neki Novosadski i cak i ako ide preko Struge to ti je 14 km duzi put.

A inace ovaj sto pise preko Skoplja pazi kada otvoris iterner kaze da stize oko 9:30 i da ide preko Bitola.

Mada za ovaj prvi bi isto pitala da li ide preko Bitola.

evo za povratak imas u 17:30 Galebov koji ne ide preko Bitole

http://www.ohrid.gov.mk/index.asp?novostiID=111

Mozda je najbolje da zoves Galeb ohrid i da pitas, da li taj autobus ide direktno ili preko BT. Kazem ti Vakčare praktiuje da napuni jedan Bus putnicima koji idu direktno za Strugu i taj se zaustavlja samo za pauzu. A ovaj drugi postuje red voznje po gradovima jer iz Skoplja na primer kreće u 6:30. Tako da mi se desavalo da stignem sa ovim prvim i mnoooogo ranije, pa ne mogu da probudim moje :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

Ne mogu da pronadjem red voznje za Vakčare, a pretpostavljam da polaze sa BAS-ove stanice, ali oni ne daju informacije za usluzna stajalista. Pronasla sam samo neke njihove brojeve telefona, pa cu ih pitati za detalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako vam je lakse uzmite bus do skopja i posle toga drugi za Ohrid ima ih na svaki pola sat do sat narocito u sezone, ali zadnji iz Skopja krce 18.30h...cena povratne karte SK-OH-SK je 680den. ili oko 11e :)

P.S. Od Skopja do Beograd ima preko deset puta dnevno, a narocito posle 23h ima ih na svaki sat :) Tako da menjati 2 autobusa nije losa kombinacija :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka