Aquarius

Grčka i Atina u junu

10 poruka u ovoj temi

Imam povratni let za Atinu prema kojem bi dolazak bio 13.06. a povratak 22.06. Dakle, imao bih na raspolaganju 9 noći u Grčkoj, tj. punih 8 dana. Znam da nebi bilo dosadno ni sve dane istraživati Atinu i okolinu, ali ipak razmišljam i o nekim kombinacijama. Vidim da je moguće izvesti i mnoge jednodnevne izlete u okolini sat-dva i sl. oko Atine... Ili bih čak kombinovao da budem 3-4 dana smješten u Atini za čisto istraživanje Atine, a ostatak dana (3-4) biti smješten negdje drugo u Grčkoj, a da je brza/dobra veza sa Atinom, zbog povratnog leta 22.06. Krit je možda predaleko za ovo kombinovanje ili ne? Mozda neki bliži otok da je, onako.. autentičan? I na kraju, generalno kakva je toplota mora za kupanje u ovom periodu juna u Grčkoj na otocima ili ako ništa u okolini Atine? 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Temperatura mora je tamo dobra za kupanje. Može par dana Atina i par dana Argolida (Tolo, Nafplio), ili neko ostrvo saronskog zaliva. Čitam na TA da turisti idu na svega par dana i na neka od kikladskih ostrva, ali meni lično je to prekratak period za skakutanje sa ostrva na ostrvo s obzirom na udaljenost i dužinu puta trajektom. 

Krit zaslužuje mnogo duži boravak.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Temperatura mora je tamo dobra za kupanje. Može par dana Atina i par dana Argolida (Tolo, Nafplio), ili neko ostrvo saronskog zaliva. Čitam na TA da turisti idu na svega par dana i na neka od kikladskih ostrva, ali meni lično je to prekratak period za skakutanje sa ostrva na ostrvo s obzirom na udaljenost i dužinu puta trajektom. 

Hvala na odgovoru. Da, Krit je zaista predaleko, dosta sati vožnje trajektom. Kikladska ostrva vidim negdje na pola puta do Krita. Zvuče primamljivo, vjerovatno je i to donekle izvodljivo, ali ne baš lako. Do Santorinija iz Atine leti i Rynair, svejedno s obzirom na br dana ne znam da li se isplati... Ovo bliže što ste spomenuli je vjerovatno isplativije i lakše. Nije mi baš Grčka poznata osim donekle Atine jer bio sam prije par godina u Atini poslom, ali sam imao jako malo slobodnog vremena (samo par sati kada se sve sabere). Tako da prvo, Atinu bih na tenane obišao ovaj put i još nešto ukombinovao. Ne idem na klasično ljetovanje, već vise u obilaske, a kupaći bi bio ono pri ruci ako se negdje zadesim za kupanje, zašto ne ? Dakle, ne interesuju me resorti, provodi, itd.. Osim Atine bih volio vidjeti još ponešto, a da nije klasično ljetovalište, da ima dušu, biti među domacim stanovništvom, autentično itd.. (hobi mi je fotografija). Jesu li neka od ovih mjesta koje ste naveli upravo takva? 

Izmenjeno (Aquarius)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pa, Nafplio je mali grad,  jedan od najlepsih kontinentalnih gradova Grcke, mozda bas najlepsi ( u  venecijanskom stilu), prva prestonica slobodne Grcke, Tvrdjave, uske ulice, trgovi, setaliste uz more, sjajne poslasticarnice, ostrvce za fotkanje...

Odatle se moze na lokalitete  Mikena i Epidaurus. 

Sto se tice Saronskih ostrva, nisam bila ni na jednom, osim na  obliznjem slatkom  minijaturnom ostrvu Poros i to na jedan dan , ali ima tema o tim ostrvima ovde na forumu. Meni bi tu u blizini bila najzanimljivija Hidra,  a ne bih se bunila ni da me put odvuce na Spetses ili Eginu- o kojoj se ovde najvise pise jer je u ponudi nasih agencija. 

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pa, Nafplio je mali grad,  jedan od najlepsih kontinentalnih gradova Grcke, mozda bas najlepsi ( u  venecijanskom stilu), prva prestonica slobodne Grcke, Tvrdjave, uske ulice, trgovi, setaliste uz more, sjajne poslasticarnice, ostrvce za fotkanje...

Sto se tice Saronskih ostrva, nisam bila ni na jednom, osim na  obliznjem slatkom  minijaturnom ostrvu Poros i to na jedan dan , ali ima tema o tim ostrvima ovde na forumu. Meni bi tu u blizini bila najzanimljivija Hidra,  a ne bih se bunila ni da me put odvuce na Spetses ili Eginu- o kojoj se ovde najvise pise jer je u ponudi nasih agencija. 

Da. Za moju posjetu ovaj put bi optimalno (uz Atinu) bilo posjetiti nešto od tvojih prijedloga. Kiklade, Krit ostaviti za neki drugi, zaseban put.. Možda bih mogao jednodnevni izlet u Nafplio, sa posjetom Mikeni i Epidaurusu ako je dovoljno vremena isti dan? Također, jednodnevnu turu napraviti do Saronskih ostrva. Odabrati bar jedno, ili ako je moguće i ako nije previše odjednom dva izleta isti dan? Ili čak možda izdvojiti dodatni dan za izlet na drugo ostrvo. Cape Sounio je relativno blizu isto vidim. Možda bi se do tamo moglo jedan dan ili čak dovoljno jedno poslijepodne odvojiti i biti pred zalazak? (izgleda lijepo oko hrama Poseidona pred zalazak pogled na Saronska ostrva). 

Zaista ima dosta opcija da se ne udaljava previše od Atinske regije. Ono što me interesuje je, kako se dolazi do ovih lokaliteta? Je li jednostavno individualno obići? Postoje li uhodani redovni prevozi - busevi za ovaj kontinentalni dio, ili je potrebno rentati auto? Do ostrva vjerovatno ima više varijanti, boat taxi npr. kakve su cijene? Ili nema potrebe tj. birati redovne linije?

Super. Za ovaj broj dana koji imam na raspolaganju rekao bih da bi taman bilo uz Atinu u kombinovati nešto od ovoga što si predložila. Vjerovatno jedan dan u 

Hvala na odgovoru. Da, Krit je zaista predaleko, dosta sati vožnje trajektom. Kikladska ostrva vidim negdje na pola puta do Krita. Zvuče primamljivo, vjerovatno je i to donekle izvodljivo, ali ne baš lako. Ovo bliže što ste spomenuli je vjerovatno lakše. Nije mi baš Grčka poznata osim donekle Atine jer bio sam prije par godina u Atini poslom, ali sam imao jako malo slobodnog vremena (samo par sati kada se sve sabere). Tako da prvo, Atinu bih na tenane obišao ovaj put i još nešto ukombinovao. Ne idem na klasično ljetovanje, već vise u obilaske, a kupaći bi bio ono pri ruci ako se negdje zadesim za kupanje, zašto ne ? Dakle, ne interesuju me resorti, provodi, itd.. Osim Atine bih volio vidjeti još ponešto, a da nije klasično ljetovalište, da ima dušu, biti među domacim stanovništvom, autentično itd.. (hobi mi je fotografija). Jesu li neka od ovih mjesta koje ste naveli upravo takva? 

Izmenjeno (Aquarius)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grehota je spakovati Nafplio, Mikenu i Epidaurus u jedan dan. Mislim da je bolje biti par dana u Atini, odatle ići na poneki izlet (npr. predivni lokalitet Delfi, rt Sunion, ili iz Pireja na neko od pomenutih ostrva), pa onda par dana u Nafplionu (treba se i malo odmarati!) i odatle ići na jedan dan u Mikenu i Epidaurus.

Što se tiče međugradskog prevoza, ne mogu da pomognem, jer smo po Peloponezu išli sopstvenim autom, a posete Atini su sve bile avionske i tada smo svo vreme posvećivali gradu. Ako se smestite u centar grada, možete svuda do glavnih gradskih lokacija pešice, ne treba vam ni auto ni javni prevoz. Automobilom  po Atini je haos. Postoji metro do Pireja, i tramvajske veze sa predgrađima na obali, kao i krak metroa do starog aerodroma u Glifadi.  Sigurno se može javnim prevozom i  do Suniona, ali ja nisam išla, ostade za neki sledeći put.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Da. Možda bi bila dobra varijanta izdvojiti 2-3 nocenja u gradu Nafplio i za to vrijeme obilazak obližnjih lokaliteta na Peloponezu. Vidim da Nafplio u okolini ima i plaže ako bi bila neka prilika u međuvremenu za kupanje, iako to nije primarno. Ili čak ideja obrnuti, pa 2-3 noćenja biti na jednom od ovih ostrva i malo više njih obilaziti. Vidim da je na tim ostrvima smještaj poprilično skuplji pa bolje napraviti neki jednodnevni izlet. Upravo čitam kako je Nafplio živopisan i možda bi bilo šteta ne odvojiti više vremena upravo za njega.. Sve su to slatke muke :rolleyes: Što se tiče javnog prevoza ne brine me Atina i njena okolina, bili bi smješteni u centru, najdalje tipa Omonia trg i slično.. Kada sam poslovno išao bio sam u dijelu Kiffisia, koji je puno dalje sjeverno, zadnja stanica metroa, pa čak odatle nije bilo problem metroom prebaciti se do centra. Više me interesuju linije za ove otoke i busevi prema Peloponezu i tim lokalitetima.. je li potrebno rentati auto ili se osloniti na međugradske bus linije.. 

Izmenjeno (Aquarius)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grehota je spakovati Nafplio, Mikenu i Epidaurus u jedan dan. 

Ne samo da je grehota, već i veoma naporan fizički poduhvat. (bar meni bi bio) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko se kreću cijene po samoj Atini?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cene u kaficima su iste kao u celoj Grckoj (kafe oko 3-4 e, kokteli uvece - 9e). Frape za poneti 1,5e.

U restoranima u centru, oko Monastirakija iste cene kao i u drugim grckim mestima : "giros pita" 3e, giros ili suvlaki porcija oko 10e, grcka salata 5,5 e, tu je povoljnije i pice nego u kaficima, pivo, kafa i td.

Peciva u pekarama su nesto skuplja (nego u Solunu) ali takve su cene i u letovalistima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25955
    Ukupno tema
    865987
    Ukupno poruka