Rajka

HANIOTI

2041 poruka u ovoj temi

Rezervisao sam preko Sabre vilu Sotiris u Haniotiu. Na zalost lastminute i to samo 5 dana (nikada nisam isao u Grcku na 5 dana). Moram do 20 h da uplatim.

Interesuje me vise stvari;

Da li uopste u Haniotiu ima pescanih plaza ili su sve kamenite sa jezevima? Da znam pa da idem u druga mesta da se kupam.

Posto idem kao pojedinac moze li se zakupiti lezaljka i suncobran posto obicno ide lezaljka u paru ili je po principu narucivanja pica/kafe?

Znam da ima lokalna autobuska linija koja povezuje mesta na istocnoj strani Kasandre zna li neko gde su stajalista prema Pefkohoriu i vozni red?

I na kraju interesuje me da li je neko letovao u vili Sotiris?

Bili smo u Haniotiju u drugoj polovini jula. Plaže u Haniotiju su kao i sve na Kasandri, dakle NISU kamenite. Kupali smo se uglavnom levo od onog delfina u parku i ježeve nismo videli. Ježeva je bilo na suprotnoj strani, dakle desno od delfina, počev od onih belih suncobrana i ležaljki,

Što se tiče prevoza, ne znam koliko je dobro oslanjati se na lokalne autobuse, odnosno njihov red vožnje. Taksi do Pefkohorija u jednom pravcu je oko 6e, s uključenim taksimetrom. Velika pohvala za taksiste, ljubazni su i pošteni. U povratku iz Pefkohorija smo rekli da nas ostavi kod Masutisa, račun je bio 5.85 e i taksista je uredno vratio 15c. Tih 15 centi kusura mnogo govori o njihovoj profesionalnosti, sve preporuke,

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam zasto se uopste kuce gde su studiji/aprtmani zovu vile ali  dobro to je za neku drugu diskusiju.

Posle duzeg perioda otisao sam kao pojedinac preko Sabre i na njih nemam neke zamerke osim sto ovakve kuce daju u ponudi.

Bio sam smesten u "vili"Sotiris. Od mene glas da se zabilazi. Ajd sto nema peskira to pise u opisu kuce ali kupatila gde su odvaljeni drzaci za toalet papir.  U pojedinim sobama  se tesko pusta voda iz kazanceta u koliko ne  podignete poklopac. Kod mene nije bilo sijalice na ormaricu iznad lavaboa a rucica baterije kod lavaboa jedino da se isprca sa WD 40 pa da funkcionise.

Kreveti i duseci tvrdi i neke osobe bi imale problem sa spavanjem. U pojedinim sobama podupreti sa drvenim letvicama.

Komarnici proseceni i odvaljeni. Mada komaraca nije srecom bilo nesto da se covek zabrine.

Klima radila ali kada sam u prisustvu gazdarice spajao zice na onom magnetu iznad vrata da profunkcionise.

U kuhinjskom delu bez osusivaca za posudje. Znam da su majka i cerka pored mene imale iste i slicne probleme i da ce se zaliti agenciji. 

Wi-Fi klasika kada je Grcka u pitanju i to ne mogu da podvedem pod nedostatak.

Aj da kazem da kuca ima i dve prednosti. Velike terase kao i polozaj kuce koja nije blizu centra kao i sobe koje su okrenute ka zapadu pa tek kasno posle podne moze da smeta sunce ali su tu tende.

Na kraju da zakljucim. Znam da ce mi sad neko reci pa sta ocekujes od lastminute ponude. I koliko para toliko i muzike. Ali verujte mi nije prvi put da sam letovao lastminute a da  je smestaj pristojan za te pare. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da taj deo plaze od Granda pa do one statue Delfina je super bez nekog kamenja i jezeva kako su neki prethodno vec opisali.

I meni se potrefilo da je bilo talasa pogotovo treceg dana su bili bas. Sve vreme su bili. Nesto ne mogu da se setim ranijih godina kada sam bio na Kasandri da su bili svakodnevno kao sada.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Villa Mina, Hanioti, septembar 2018, Argus tours.

Dve porodice, 4 odraslih i dvoje dece. Duplex apartman. Odličan. Oduševili smo se kada smo ušli. Ogromna kuhinja i trpezarija. Dva kupatila, naravno dve sobe i dve terase. Jedna terasa je nepotrebna, manja je i do ulice, pa je nismo ni koristili. Zato je ova druga odlična, na Г što se kaže. Dovoljno široka da svi posedamo. Zanimljivo je što je sve to nekako jednostavno i lošijeg kvaliteta, ali je sve funkcionisalo. Sasvim normalno i komforno smo živeli tih 10 dana. Bez zamerki na bilo šta.  Dakle, smeštaj za svaku pohvalu! 

Hanioti ok. Miran. Za decu i starije. Plaže uglavnom šljunkovite. Nezgodno za noge koje su do tada po ceo dan u obući bile. To je vrv i jedina zamerka. Plaža Ksenija je nešto što treba posetiti. Tamo je pesak pravo osveženje. 

Argus tours - profi. Tokom celog puta razna obaveštenja. Zanimljive i korisne info. Muzika takođe. Pogledao se i koji film u autobusu. Pauze taman kada trebaju... Sve ok.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili Tsiboukas? Krecemo za 7 dana pa bi nam neka informacija bila korisna...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

AXI87  Mi smo putovali sa malim detetom i nismo stigli mnogo plaza da obidjemo. Xenia plazu bih svakako preporucila zbog peska, ciste vode i ulaza u vodu bez kamenja i stena ( osim na nekim delovima, ali nije strasno). Cene lezaljki su kao i svuda oko 7 evra. Na jednom beach baru je prvi red lezaljki kostao 10 evra, a ostali 7 evra (Ne secam se kako se tacno zove). Na Golden beach baru lezaljka kosta 1 evro, ali odrasle osobe moraju da naruce po jedno pice i onda vam dodje i skuplje. Turisti iz Srbije koje smo upoznali na letovanju preporucuju Kaliteu, ali mi nismo stigli da obidjemo to mesto.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao svake godine i ovo letovanje smo uplatili 21.11.2018. godine. Zadržali smo se na sajtu Hellenatravel i odlučili da idemo 20 dana u njihovom aranžmanu u Hanioti vila Simeon. Na sajtu je sve prikazano fenomenalno, od uslova putovanja do korišćenja smeštaja.

Međutim celokupan utisak je katastrofalan. Pri prvom ulasku u apartman, poneti za svaki slučaj zaštitnu masku zbog ogromne vlage I raznih mirisa. U studijima je nameštaj (dve male i jedna veća vitrine sa fiokama) od iverice i dva kreveta i jedan bračni krevet, stara rasklimana vrata za orman koja su u stanju raspadanja postavljena na rupu u zidu I to predstavlja orman. U kupatilu ne postoji zavesa za tuširanje, na kadici, tako da je neizbežna poplava posle tuširanja, a VC šolja se žuti, da li ima potrebe da pišem o mravima i bubašvabama u svim prostorijama. Imali smo utisak da apartman (kako ga predstavlja agencija) nije mesecima video osoblje za održavanje. Vrhunac su, vrata na kupatilu koja ne mogu da se zatvore, zamena posteljine je nakon intervencije tek osmi dan, paučina i prašina po sobama, TV gledaj samo sliku ako se ton postavi na minimum (1) počinje da bruji da taj ton i komšije čuju, a o kanalima da (kojih je bilo 21) ne komentarišem. Ajoj, kuhinja (nema dovoljno mesta za pisanje). Šporet je imao rernu na koju nismo imali zamerku, ali od 4 ringle sve rade ali su sve sa bregovima kako lonac ne bi stajao kako treba. Napisao sam lonac jer smo njega imali ali nismo mogli da kuvamo stalno sarmu, tako duboku šerpu je skoro nemoguće koristiti za druge svrhe. Ruku na srce, imali smo i malu plitku šerpicu, ali uniku nismo poveli. Ona nije služila nizašta osim malo supe da se skuva. Što se tiče pribora za jelo, svaka čast. Sve je bilo u velikim količinama, ali zarđalo. Dva noža za hleb, naravno zarđala i jeda nož uz pribor za jelo.

Bilo je i lepih stvari: terasa odlična (broj muva i komaraca ne bi da nabrajam), zaštitne mreže na sobama naravno nije ni bilo, internet odličan, bojler u VC-u postoji i radi punom parom, klima se nije plačala i morala je da radi non stom kada smo u objektu (osim u vreme spavanja) kako bi miris vlage bio neutralisan.

Da ne zaboravim, agencija koja nas je prevozila Fudeks (angažovana od strane Hellenatravel) poseduje novije autobuse – do 10 godina starosti, ali oznake da postoji Waj faj ne važe. I pri povratku kažu da nema internet, a savremeni autobusi sa priključcima za UBS na sedištima i 220V za punjenje uređaja. Povratnu kartu smo plaćali 70 evra jer je agencija Hellenatravel iz Niša a idemo iz Beograda odakle je agencija Fudeks. Sve agencije prevoz iz Beograda naplaćuju 60 evra. Doduše da ne grešim dušu, svratili smo u Niš u noćnim uslovima, u oba pravca, pa smo i tu nešto kao videli deo grada. Na granici pri odlasku smo sedeli u autobusu bezmalo 5 sati (bez izlaska) i još oko 2 sata nakon toga u putu, da bi posle toga svratili u neki restoran na kraći odmor. O brzoj vožnji i preticanju u tunelu, to nek milicija koja nas je zaustavila da izveštaj.

O predstavniku agencije NJ u Haniotiju, ne bi da komentarišem. Hvala ti na pomoći, ali nemoj više da mi pomažeš. Na odredištu za povratak smo čekali sa stvarima samo 6 sati, pošto nismo imali gde da ih ostavimo. Koliko nam je poznato i taj dan se naplaćuje, ali valjda za odmor a ne za sedenje i čekanje autobusa.

Na kraju, nekako smo stigli nazad u Beograd u 03,00 časova.

Sve u svemu, savet je (ako niste avanturista), što dalje od agencije Hellenatravel iz Niša sa licencom OTP 367/2010, koja ima predstavnika u Beogradu, angažuje prevoznika iz Beograda (Fudeks) koji se naplaćuje 70 evra sa nikakvim pogodnostima za prevoz putnika. 

IMG_20190830_161841.jpg

IMG_20190905_081332.jpg

IMG_20190831_112328.jpg

IMG_20190830_161821.jpg

IMG_20190830_161710.jpg

IMG_20190830_161821.jpg

IMG_20190830_161549.jpg

IMG_20190905_082757.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je velika sramota kako za vlasnika apartmana koji svoje goste očito ne poštuje, a tako i za agenciju čiji predstavnik na terenu ne radi posao kako treba jer su uslovi u prikazanom smeštaju ispod svakog dostojanstva čoveka. Po meni, agent na terenu bi trebao da prekontroliše apartmane i da na sve propuste odreaguje i ukaže vlasniku apartmana ali i agenciji koju predstavlja, s ciljem da se problemi reše pre nego gosti stignu. Sreća te ovo nije masovna pojava ali svakako zaslužuje osudu i inspekcijski nadzor u smislu izdavanja /gubljenja turustičkih licenci za vlasnika, a naša agencija bi treba da potrošaću plati penale ili ponudi neki vid kompenzacije. Stoji ono "koliko para toliko muzike", apartmani u Grčkoj uglavnom nisu nikakav luxsuz, al nije lepo ovako dočekivati goste, ma koje socijalne kategorije da su.

Izmenjeno (dimic_bata)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja u Grčkoj ovako nešto još nisam videla..

Svaka čast kako ste uspeli to da podnese  i izdržite.

Nisam nikada išla preko Helene, a i ne bih.......!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan! Mozda ce nekome biti od koristi za 2020.Hanioti nista posebno,moj utisak. A,posebno los utisak vila  Tsiboukas . Topla voda selektivno,dva apartmana imala bojler u funkciji a dva samo solarno.U septembru je bilo kise i hladno i nismo se mogli tusirati kada pozelimo vec kada "ugrabimo" toplu vodu. Glavni osigurac za struju "iskakao" po ko zna koliko puta dnevno.Agencija totalno nezainteresovana,njen nazovimo agent dole stalno u nekim pokusajima resavanja problema,ali bez rezultata. Prvi put smo isli preko agencije  Travelland i imamo najgore moguce misljenje i utisak.Neljubazni,neodgovorni.Vile koje su u ponudi na sajtu i fotografije nemaju veze sa stanjem tamo.Provereno i u Pefkohoriju...Pisacu jos.Imam i fotografije,snimke..Ponudu ove agencije nikada vise necu pogledati i nikome ne bih preporucila...Ko zeli detaljnije informacije moze mi pisati i u inbox,voljna sam odgovoriti jer ne zelim da ikome letovanje bude agonija. Pozdrav do pisanja.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znači i kod Travellanda katastrofa.....A renomirana agencija. Da li ima bar jedna agencija u kojoj putnici nisu doživeli katastrofu? Čitajući forum, čini mi se da je većina ( ako ne i sve)  pomenuta u negativnom kontekstu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dunavturs Bačka Palanka nije pomenut u negativnom kontekstu. Preko njih ću bogami da putujem!

A što se tiče Travellenda, oni su, kao i već gorempomenuta Helena, poznati po "kvalitetu"....

Izmenjeno (Aca14)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

AXI87, to je hotel Grand Viktoria ? Ja sam nasla za sledecu godinu neke ekonomik sobe za oko 600 evra u jeku sezone. Idemo sa dvoje dece. Bitno mi je samo da imamo najosnovnije uslove i da je hrana jestiva a koliko sam Vas razumela hrana je super.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Horor...Sa ovim slikama bih pravac u agenciju po svoje pare...

Mogu misliti kako je bilo vama na licu mesta kada je meni,samo čitajući ovo, skočio pritisak na 200...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26369
    Ukupno tema
    881072
    Ukupno poruka