Rajka

HANIOTI

1940 poruka u ovoj temi

E ovako, citao sam forum pre nego sto sam otisao i vratio se razocaran. Prenosim onako kako sam ja doziveo Hanioti.

1. Sto se samog mesta tice - Malo, prepuno ljudi, Srbi uglavnom, simpaticno, malo kafica, malo restorana, malo marketa, sve u svemu nije lose. Za razliku od njega, Pefkohori je vasar...pa ko sta voli...e da, ne postoji setaliste uz more...

2. Plaze su odvratne, ima jedan deo gde mozes normalnije da udjes u vodu da ne bode kamenje, uske, guzva ogromna(pocetak septembra) lezaljke i suncobrani se naplacuju 5-7 evra. Levo stene, desno kamenje, peska jedva malo uz sljunak.. Sve u svemu, posle Sitonije, ogromno razocarenje. Voda cista. Jezeva ima tamo gde je stena u vodi. Mene podseca na Sutomore jer su ljudi ljudima na glavi maltene osim ako ne uzmes lezaljku i suncobran a i tada ste blizu...

3. Smestaj mi je bio vila Nikos, sve je kul, uica od centra, mozda je mala soba, bojler je mali, klima, tv, peskiri i posteljina zamenjeni jednom na 5 dana.

4. Posetili smo tu cuvenu Xenija plazu i odmah da vam kazem, u poredjenju sa Haniotijem plaza je pojam ali u poredjenju sa Sitonijom, odvratniju plazu nisam video. Peskovita je, ima beach barova i voda je bistra.. jedna mala boljka, prepuno je osica. Ako jedete nesto, morate na brzinu, jer ako ne pojedete u roku od pola minuta, opkruzice vas 5-6 osica, drugaricu je 1 ujela.

5. Ukratko, ko voli Crnu goru a ipak cisto more, neka ide u Pefkohori i Hanioti. Ko ne voli Crnu goru neka zaobidje ovaj region. Najiskrenije zalim sto sam ovde proveo letovanje, i nikada vise se necu vratiti na ova 2 budjava mesta.

Onaj ko se vraca po 6-10 godina za redom ovde, ne mora nista da mi kaze, upoznao sam taj sloj ljudi. Da se razumemo, ja od mora ocekujem lepo more, lepu plazu, mesto gde cu da uzivam i odmorim, ne vasar, ne Adu ciganliju, i ne kamenje u vodi i guzvanjac na plazi, ni izlasci mi nisu bitni, tako da ako delite prioritete sa mnom, zaobidjite siroko ova 2 mesta, Druga nisam posetio na Kasandri pa necu da komentarisem. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li bankomat?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@stefanbeograd

Ja sam bio 3 godine zaredom u Haniotiju. Kcerkica je volela da ide tamo pa smo morali. Posto je sada porasla sumnjam da cemo se tamo ponovo vratiti a glavni razlog je upravo ta guzva. Znaci onoliki broj ljudi na malom mestu je prosto nesnosno. Ne mozes da zamahnes prilikom plivanja a da nekog ne udaris. A izlazak uvece u grad je posebna prica. Ljudi se sudaraju maltene kao u bilijaru. Medjutim cude me ovo sto pricas za jezeve i stene. Mi nismo za te 3 godine videle nijednog a kupali smo se na Molos plazi, tacnije malo nize od nje gde je sam pesak tako da nemam neke vece zamerke. Da ima lepsih plaza ima ali ova nam je sasvim bila OK jer smo isli uglavnom busom. Gde si se ti kupao? Jel' kod gradskog parka? Cudi me da nisi znao da je ovolika guzva u Haniotiju. To je opste poznata stvar. Mi smo bili toga svesni i bili smo pripremljeni but enough is enough.

Izmenjeno (travelko)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Skroz se slazem sa Stefanovim utiscima. 

Bila sam sada i nikad vise ... Nema nista da se vidi a plaze su blagi ocaj. A samo smo prosle pored gradske. Sve vreme smo bile na Molosu i White. 

uopste mi nije jasno odakle popularnost ovog mesta kad nema lepu plazu a to je valjda osnovno ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio krajem septembra? Kakvo je vreme i more u tom delu Grčke u tom periodu? Ima li razlike između Halkidikija i Olimpske regije (Leptokarija). Dvoumim se za sledeće leto a išla bih u septembru. Pretpostavljam da tada nisu više ni tako velike gužve. Ne bi volela ni da bude pusto. :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razlika je nebo i zemlj. Ne moze se porediti ta dva mesta...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratih se iz Haniotija jutros,bio 7 dana pa evo koji utisak...Vreme ok,ima sunca dosta,more hladno ali moze da se kupa,predvece duva vetar i nije bas toplo,ljudi skoro da i nema,radi dosta restorana,radnjica,kafica...Bio sam da kazem poslovno,sto se tice letovalista kao letovalista nije po mom ukusu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mogu samo reci prelepo mesto

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim za malu pomoc. Koji je hotel bolji Lesse ili Naias? Cene su priblizne, Lesse ima cetiri zvezdice a Naias tri. Koji je na boljem mestu? Kakva je hrana? Uplatili bi polupansion. Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice ova dva hotela, priblizno su isto udaljeni od centra Haniotija, Lesse se nalazi na kraju Haniotija ka Pefkohoriju, a Naias ka Polihronu. Naias je blize plazi, a Lesse se nalazi u borovoj hladovini, na par minuta od plaze. Lesse je blizi vec pomenutoj plazi Molos, iskreno bilo koji da odaberete necete pogresiti. E sada sto se ishrane tice tu vam ne mogu pomoci, bolje da odgovori neko ko je u njima boravio. Znam samo da je dosta ljudi hvalilo Naias hotel. Jako dobro poznajem Hanioti I licno mislim da je nepotrebno placati hotele u Haniotiju po tim cenama. Poredim napr. hotele u Turskoj ili na Majorci. Poredjenja radi, bacih malopre pogled na neki cenovnik za Nais za 2016., cena u julu I avgustu po osobi je 46e plus doplata za PP I put, kako god da idete, bilo busom, bilo sop. prevozom, to ispada preko 550e za 10 dana po osobi. u istom period Imate avio, Bodrum, tri zvezdice, sve takse, na samoj plaza .pp, za 550e do 600e. A Hanioti I Bodrum NISU ZA POREDJENJE! Da se razumemo, ja Hanioti obozavam, ali je selo, sticajem okolnosti jako puno puta sam tamo bila I zato ga dobro I znam, ali ne da ne vredi te pare, ma ni u ludilu. Sa druge strane Bodrum je fantazija, metropola, ali naravno to je samo moje misljenje! Plus, tri zvezdice u Gr ne mogu da se porede sa tri zvezdice u Turskoj, Spaniji, Italiji. U Haniotiju ima odlicnih restorana te ako odete u neki dobar app smestaj, mozete se hraniti u restoranima I proci za manje pare, ali naravno izbor je samo vas! Ako treba neka pomoc, pitajte! pozz :)

Izmenjeno (miskoplisko)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U nedoumici sam oko odabira smestaja za letovanje sledece godine. Jedino sto je izvesno, isli bi u Hanioti.Mi smo bracni par u srednjim godinama. Ne treba nam ludi provod ali ne zelimo ni pusta mesta. Pregledajuci do sada objavljene ponude za leto 2016 cini mi se da najkompletniju ponudu ima Fun travel Nis, pa me interesuju vasa iskustva sa ovom agencijom. Od ponude smestaja dvoumimo se izmedu vila Nikiforos 2, Tambos lux ( novi apartmani u okviru vile Tambos) i Vile Golden Beach. Bitno nam je da je smjestaj uredan, cist, da ima lep balkon i da nije bas predaleko od plaze i centra (10-tak minuta peske). Svako misljenje i preporuka su dobrodosli

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U nedoumici sam oko odabira smestaja za letovanje sledece godine. Jedino sto je izvesno, isli bi u Hanioti.Mi smo bracni par u srednjim godinama. Ne treba nam ludi provod ali ne zelimo ni pusta mesta. Pregledajuci do sada objavljene ponude za leto 2016 cini mi se da najkompletniju ponudu ima Fun travel Nis, pa me interesuju vasa iskustva sa ovom agencijom. Od ponude smestaja dvoumimo se izmedu vila Nikiforos 2, Tambos lux ( novi apartmani u okviru vile Tambos) i Vile Golden Beach. Bitno nam je da je smjestaj uredan, cist, da ima lep balkon i da nije bas predaleko od plaze i centra (10-tak minuta peske). Svako misljenje i preporuka su dobrodosli

Sto se agencije tice tu ne mogu da vam pomognem, a sto se tice smestaja, ovako, Nikiforos 2, nekako je izolovan mada je ok, Golden beach je na super mestu, ali iskljucivo gledajte app ili studio na spratu, visoko prizemlje je bezveze, ne postoji intima na terasama, Tambos...hm mi nismo imali dobro iskustvo sa tom vilom, preturali su nam po stvarima I nekoliko stvari su ukrali I nismo jedini, a inace je vila na dobrom mestu, i ovi novi app su sa strane gde je glavna dzada I svi tuda prolaze, mi smo bili na poslednjem spratu cini mi se br.22 I gledali smo na cuveni kanal. Kazem pozicija odlicna, ali to prizemlje ka glavnoj ulici ni slucajno. Iskreno moja topla preporuka je Sarantis, odlicno mesto, skroz ok gazde iako se mnogi zale na njih zbog zabrane da deca urlaju oko bazena, pa iskreno I imaju pravo, dosli ste na odmor, a ne da vam tudja deca, urlaju pod prozorom. Mi smo sa njima odlicno prosli, pa moj glas ide za Sarantis!

Ja nikad vise u Tambos,verovali ili ne,ukrali su nam donji ves/morate priznati da je bolestina/.Bluzice i kosulje takodje.U Tambosu radi neka albanka koja se pravi da nista ne razume,a da krade zna,ma uzas.Nema tih para za koje bih otisla u Tambos,ma da mi poklone.Sva sreca pa uvek na put nosim 2 katanca,e pa lepo su posluzili,ali mojoj drugarici su kopali po koferu i uzeli to sto su uzeli.Dok je matori vlasnik bio ziv,to je bila stvarno dobra kuca,ali sada je vilu nasledio sin koga nikada nema,pa svako vrslja ko kako hoce.Samo da napomenem niko sa strane nije u kuci bio,i niko spolja nije mogao da udje,jer smo bili na 2.spratu.P.S.nismo jedini kojima su stvari nestale.A i buka predsatvlja problem,preko puta Billy s bar,pijani Englezi slusaju i pevaju karaoke,svi kojima je terasa bila okrenuta na tu starnu su se zaliliU svakom slucaju nikada vise u Tambos!!!

Ovo je moje iskustvo sa Tambosom, moj nick nego sam zaboravila sifru pa otvarala novi nalog, sada sam pronasla post pa cisto da se zna, tada je preko Travelland-a bio vodic izvesni Rajko, naravno da se nije pojavio kada smo ga zvali da nam pomogne oko kradje stvari, a bili smo dve spojene smene ukupno 22 dana, gospodin nije nasao za shodno da se pojavi, a kamoli da pomogne.

Izmenjeno (miskoplisko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko predlog za pristojan smestaj na plazi☺

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@masta

Još jedan glas za Sarantis.

I mislim da je bolje da jurite organizatore putovanja, a ne subagente, i zbog cene kao i zbog eventualnih nesporazuma koji se mogu javiti.

Izmenjeno (71:70)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25022
    Ukupno tema
    827280
    Ukupno poruka