Rajka

HANIOTI

2074 poruke u ovoj temi

U 8/27/2016 at 0:33, Madjaste je rekao/la:

Mi nećemo biti u Haniotiju, ali smo upućeni na njega ako nam zatreba doktro, pu-pu- Prošle godine smo obišli Hanioti, onako, šetnja samo, tako da orjentaciono znamo gde je šta, ali nigde ne videh Dom zdravlja, ambulantu... Zna neko gde se nalazi, ako nam zatreba??? 

Nažalost pre par godina kada sam bila u Haniotiju morala sam posetiti ambulantu. Ona se nalazi u samom centru odmah pored ulaza u kafić-restoran Afros.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Hvala vam drugari!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Obiđosmo plažu, tj.beach bar Molos. Na oko 1,5km od izlaska iz Haniotija.Molos je samo jedan od barova, ali i levo i desno ima postavljenih ležaljki, pa birajte. 

 Ono što smo mi videli na Molosu nas neće više primamiti tamo. Previše gužve, čak i sada van sezone. Dve ležaljke dele sto sa komšijama koji takođe imaju dve ležaljke. Jedni drugima na ušima. Pesak se teško vidi od načičkanih ležaljki koje su spustili čak do mora ne bi li stalo više. Ima mladih dosta, mada  ima i ljudi sa decom. Mi smo se osećali sputano, kao da smo u nekom kafiću, a ne u baru na plaži. A plaža kao plaža, ništa posebno, u vodi pesak sa kamenjem tu i tamo... Čak i ako idete tamo, bolja opcija je neki od drugih barova gde je manja gužva. Eto, to je naš utisak. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se pre par dana iz Haniotija. 

Bili smo smešteni u vili Hermes preko puta Roma picerije, išli smo preko agencije Kompas. Naše mišljenje je da smo mnogo preplatili aranžman za ono što se nudi - 195e po osobi za početak septembra, za prevoz i smeštaj. Autobus im je izuzetno tesan, jedva smo izdržali put. Smeštaj ništa posebno, prednosti su dobra lokacija i sobe na spratovima, ali se vidi da se nije dugo ulagalo u njega - kreveti, roletne i vrata od terase se raspadaju, ne rade sva svetla, klima skoro ništa ne hladi. Vila nema internet iako nam je prvobitno rečeno da ima.

Nešto o samom mestu - dopalo nam se, simpatično, plaža dugačka i uska, delom peskovita, delom je sitan šljunak, ježeva ima na glavnom delu (lično se uverili), ali ih na ostalim delovima plaže nema. Vreme je bilo prvih par dana pravo letnje, toplo, gužve je bilo, ali ne toliko da ne može da se nađe slobodno mesto. Zatim je bilo oblačno sa vetrom i velikim talasima, kada skoro uopšte nije bilo ljudi na plaži. Jutra i večeri su ponekad bile hladnjikave. 

Najbolji giros nam je bio kod Kostasa, ali nismo oduševljeni njihovom pizzom. Roma picerija nam je odlična. Domaćini su ljubazni. Ima puno Srba, nešto malo Rusa i Makedonaca. 

Sve u svemu, odmorili smo se i bilo nam je lepo. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hej svima. Vratili se iz Haniotija prosle nedelje. Termin 2-13.avgust preko Argus tursa,vila Eleni. Vilom smo veoma zadoovoljn,dobili smo sobu na trecem spratu koja gleda na more,tako da nam je bilo predivno. Vila ima net, koji je nama bio odlican jer je ruter bio ispred sobe. Hanioti mi se svidja,rekla bih da ima mnogo vise Rusa,Bugara nego Srba barem u ovom periodu. Vecinu hotela od 4* pa nadalje u Haniotiju drze Rusi pa ne treba da vas cudi njihovo prisustvo. Svakako su mnogo tisi i vaspitaniji na plazi od mnogih nasih, a i prijalo je za promenu da ne cujete srpski jezik na svakom koraku. Bili do Soluna,u organizaciji agencije. za sve koji idu a ne znaju,preporucujem voznju kapetanskim brodovima koji su na setalistu uz vodu,voznja traje 30min i polaze na svakih 30 minuta. Voznja je besplatna a jedino sto treba da platite je pice na brodu koje je izmedju 3-4e.(kafe) ali verujte mi vredi svaku paru videti grad i iz tog ugla. Od shoppinga mozete naci brendove poput H&M,Zara,Bershka,Stradivarius,Teranova a i nekih prestiznijih Svarovski,Rolex,Armani itd.. Za svakog po nesto. Preko agencije je 23e po osobi dok je busom iz Haniotija 10,8e u jednom pravcu. Pa ce vam trebati i taxi,jer je stanica oko 5,5km van tih glavnih ulica. Sve u svemu,imali smo divno vreme, kisa je padala samo jedno jutro a vetar je duvao dva dana. More smo videli na sve nacine,tirkizno,nemirno,premirno . Otisli jedno popodne pesice do Pefkohorija. Treba oko 45-1h zavisi kojom brzinom idete. Postoji put izgradjen a on je ka plazi Molos i White beach pa na dalje ka Pefkohoriju. Tamo obavezno svratite u Capri,a ako ste preko dana necete osetiti guzvu koja je tipicna za taj restoran u vecernjim satima☺ lepo mestanca za odmor su obe gradica. Giros kod Kostasa mi se vise svideo a sto se tice italijanskih jela preporucujem Gusto italiano. ☺ ima 3 velika supermarketa i manjih marketa usput, mogu zakljuciti da je skupljiod Pefkohorija,jer sam tamo bila u avgustu. Sto se tice lezaljka na plazi,manji je izbor nego pre,uglavnom su namenjene gostima hotela( kod GrandOtela,Soursous-a) ali mozete ih rentati za 6e dnevno,medjutim bez pica . Ako nekog nesto zanima,moze da pita.

Izmenjeno (Katarina Loves Leptokaria)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista mi ne izbacuje pretrazivac, ima li neko skorasnja iskustva o hotelu olympic cosma, i posebno me interesuje plaza kakva je ispred hotela. Pesak ili sljunak, i u vodi i napolju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sticajem slučajnih okolnosti, boravio sam u vili Makedonian Sky 2, u periodu od 28.09-8.10.2016 godine, preko agencije Matović Tours iz Čačka. Celokupan utisak je katastrofalan. U studijima je stari rasklimani namestaj od iverice koja je nabubrila na svakom komadu. U kupatilu ne postoji zavesa za tuširanje, na kadici, tako da je neizbežna poplava posle tuširanja. Vrhunac su, propala, plastična, harmonika vrata na kupatilu koja ne mogu da se zatvore! Frizider je pokvaren jer, za noć, duboko zamrzne sve sto je u njemu (mleko,jaja,povrće,voće....) i ujutru je neupotrebljivo. Rešo, u sklopu,kuhinjice  posle skuvane kafe izazove kuršlus i izbaci sve osigurače u zgradi. To se dogadja svaki dan. Tv u sobi ima samo dva kanala (jedan je Rts) ali ni oni ne mogu da se gledaju jer ima smetnji i koči slika. Najskandaloznije je to što se internet naplaćuje (1 evro dnevno, po uredjaju) a da polovina uplaćenog vremena ne funkcioniše! Da napomenem i da se klima dodatno naplaćuje. Predstavnica agencije Matović Tours iz Čačka, u Haniotiju, nas je obavestila da će poslednjeg dana autobus poći za Srbiju u 13,15 h a autobus je došao na dogovoreno mesto u 14.15 h a pošao u 15 h. Stajali smo na suncu blizu 2 h a da se niko iz agencije nije pojavio da se izvini i objasni toliko kašnjenje. Na kraju, nekako smo stigli s tim što smo morali na granici u Preševu da izadjemo iz autobusa i pešaka predamo pasoše na pregled.

Jedina pozitivna stvar je društvo iz vile, uz koje je bilo lakše podneti sve ove nedostatke i propuste agencije!

Sve u svemu, savet je, što dalje od agencije Matović Tours iz Čačka i vile Makedonian Sky 2 u Haniotiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10/4/2016 at 22:46, sil222ver je rekao/la:

Nista mi ne izbacuje pretrazivac, ima li neko skorasnja iskustva o hotelu olympic cosma, i posebno me interesuje plaza kakva je ispred hotela. Pesak ili sljunak, i u vodi i napolju.

Muž i ja smo bili krajem septembra/početkom oktobra. Hotel za svaku pohvalu, s obzirom da ima 3 zvezdice, hranom smo posebno bili zadovoljni.
Plaža je na 3 minuta od hotela, ima i peska i sitnog šljunka, a u vodi je šljunak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani, gledam izmedju ostalog za letovanje 2017 hotel elinotel polis hanioti. zanimaju me iskustva nasih ljudi sa tim hotelom tj cistoca i hrana na prvom mestu. takodje me zanima dal se na molos plazi placaju lezaljke i pre i popodne i koja im je cena. hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze neki savet za neku skromnu vilu sa parkingom za auto ,gledamo oko 10 juna sto jeftinije 10tak dana Hanioti posle toga imamo siguricu za ostatak odmora...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Ostria Sea Side?Trebala bi krajem juna da letujem tamo sa porodicom,pa ako neko ima informacije iz prve ruke,dobrodosle su!

Ima toliko razlicitih komentara i utisaka,vezano za Hanioti,da ja,koja nikada nisam bila,stvarno razmisljam da li da se usudim i odem tamo ove godine,kao sto smo planirali.Naime,isla bih sa porodicom,krajem juna,hotel Ostria Sea Side.To je nov,mali hotel,ima samo tridesetak soba,ali nama odgovara,jer ne volimo velike hotelske komplekse i guzvu.Hotel ima i bazen i svoj privatni deo na gradskoj plazi.Na slikama, plaza izgleda lepo i cisto,more takodje .

I Hanioti,kao mesto,cini mi se da bi nam odgovaralo,jer ima ambulantu,restorane,markete...Mislim,nije zabaceno,pa da svako malo trcis u neko susedno mesto.E,sad,sto rece stefanbeograd,veliki minus sto nema setaliste pored mora,a i plaze su po njegovom opisu katastrofa.Sto se guzve tice,nadam se da je nece biti jer bi mi isli krajem juna.

U svakom slucaju,znacilo bi,kada bi neko predlozio jos neko mesto,koje bi bilo dobro za porodicu sa malom decom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao forumaši

Pre svega, srećne pripreme za novu letnju sezonu koju iščekujem koliko i da de ovaj sneg otopi (ali nikako da se desi) :)

Da li je neko bio u vili Fanis? Mi smo rezervisali za septembar. Takodje me zanima kako je u septembru, mi krecemo 1. 

Di sada smo uvek letovali u julu i avgustu a ove godine da vidimo kako je u septembu. Uglavnom govore da je fino :)

Filakia

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

U Haniotiju sam boravio par puta pre 7 i 10 godina, jednom u sred jula sto je bio pakao zbog guzve, i jednom pocetkom septembra sto je bila idila. Sada bih ponovo tamo jer imam sitno dete i zanima me kako je pocetkom septembra, malo sam procesljao temu i koliko vidim taj termin zadnjih godina nije garancija za eskiviranje guzve.. Zanima me ako je vec guzva na centralnom delu plaze da li je bolja situacija ako se krene bocno? Secam se da sam se u julu kupao malo desno od Molos kafica tj. prema Pefkohoriju, gde bukvalno nije bilo ljudi. Kakvu situaciju mogu da ocekujem???

 

Hvala.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bez brige, na rubnim područjima ka Pefkohoriju i Polihronu nema gužve. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka