Rajka

HANIOTI

2074 poruke u ovoj temi

Što se tiče tuševa , oni postoje samo na delu plaže , tj kod plaže gde je onaj mali park i trg sa skulpturom delfina. To je jedino gde sam ih videla, nalaze sa iza samog lokala (veliki lokal na plaži) na koji se dolazi iz samog centra kad se spustiš do plaže. Plaža je onako solidna, uzana i dugačka i najvećim delom su postavljeni suncobrani i ležaljke, ali ima i delova gde možeš sasvim slobodno spustiti svoj suncobran. One lepše plaže su van Haniotija i tu ti svakako treba neki prevoz. Suprug i ja smo jedan dan hteli da budemo " pametni" te smo krenuli peške do molos plaže :))) kakvi optimisti, pred sam kraj sam odustala , a do tad sam već izgorela, tako da ti takvu avanturu ne preporučujem. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam se vratio iz Haniotija, pa da podelim utiske sa vama...

Mesto mi se jako sviđa, lepo je, poprilično urbano, prvi put sam tamo bio i mogu reći da je odličan utisak ostavilo na mene. Bitno mi je bilo da je more čisto i da su plaže lepe, i tako je i bilo(sa izuzetkom pojedinih delova plaže gde turisti Srbi i Makedonci bacaju pikavce po pesku). Devojka i ja smo bili smešteni u vili Natsios, letovali smo preko Argus-a. Smeštaj je po meni bio OK, bilo smo na drugom(poslednjem) spratu, imali smo klimu(koju nije bilo potrebe da koristimo), tv(sa grčkim kanalima), solidno opremljenu čajnu kuhinju(rešo je bio loš, treba dosta vremena da provri voda, ali tako je u celoj vili), frižider, solidno kupatilo sa tuš kabinom koja je mala ali ima zavesu, trpezarijski sto u kuhinji, spavaća soba, itd. Smeštaj je apartmanskog tipa, tako da vam kuhinja i spavaća soba nisu u istoj prostoriji, što je za pohvalu. Na terasi smo imali sto i tri stolice, onu mrežu za širenje veša i peškira. Dobili smo prvog dana 2 peškira a higijenu smo sami održavali. Gazdarica odlično govori srpski i možete joj se obratiti kada god poželite, veoma je ljubazna žena(studirala je u Novom Sadu). Pojedini ljudi iz naše vile su se žalili na smeštaj, ali s obzirom da je ovo jedan od najpovoljnijih aranžmana bio za Grčku i da smo devojka i ja jedva našli bilo šta slobodno u ovom terminu(a koliko toliko normalno), ja smatram da za te pare koliko smo dali(175e po osobi za prevoz, smeštaj i viziranje pasoša) da smo odlično prošli, pogotovo jer smo tek krajem maja rezervisali za Hanioti. Naravno, smena koja je došla posle nas plaća malo više, ali je u svakom slučaju Argus najpovoljniji. Ko želi luksuzan smeštaj, neka ide preko neke druge agencije(ako ne žali pare). Uglavnom, meni lično je smeštaj najmanje bitan kada letujem, bitno mi je kakvo je more i kakvo je mesto u kojem letujem. Trenutno je u Haniotiju oko 70% gostiju iz Srbije, ima nešto Makedonaca, Rusa, Engleza, malo Rumuna i to je to. Glavni jezici u restoranima i prodavnicama su grčki, srpski i engleski, mnogi trgovci i ugostitelji znaju srpski tako da nećete imati problema sa sporazumevanjem, čak i ako ne znate engleski. Plaža je sa sitnim šljunkom i peskom, pomešano, dugačka je i možete birati da li ćete negde zabosti svoj suncobran ili ćete iznajmiti ležaljke i suncobran. Postoje delovi plaže gde se 2 ležaljke+suncobran plaćaju 6e za ceo dan, postoje 2 kafića(jedan na centralnoj gradskoj plaži i jedan na plaži Molos) koji imaju svoje ležaljke i suncobrane i treba da platite piće da biste ih koristili. Naravno, u ova 2 kafića cene su visoke pa pazite šta naručujete. Tuševa na plaži ima u parku iza tog centralnog kafića, naplaćuje se tuširanje sa kabinom za presvlačenje 50 centi. Malo levo od tog kafića kada se gleda ka moru postoji još jedan tuš koji se ne naplaćuje, ali nema kabine za presvlačenje i toaleta. Mesto je odlično za sve uzraste, a najviše ima roditelja sa decom. Za mlade je odličan koktel bar Sun Shine i bar Kelfos, sa tim što su u Sun Shine-u kokteli skuplji u proseku za 1e ali su i bolji. Posle 1h sve se nekako utiša jer nema diskoteka. Zato smo devojka i ja išli jedno veče do Pefkohorija... uskoro sledi nastavak...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...da nastavim(grmelo je pa sam morao da isključim komp)...

Dakle, možda će se mladima učiniti da je Hanioti pomalo penzionersko mesto jer posle 1h i nema nekog provoda, dakle, nema noćnih klubova, ali to se može prevazići. Do Pefkohorija koji je udaljen samo 4km možete ići pešaka starim putem, ima dosta lepih kuća usput, ili možete platiti taksi. Vožnja je oko 5-6e, nikako više nemojte da dajete. Uvek prvo pitajte kolika je cena pre nego što sednete u taksi, ako vam traže više od ovih para, slobodno se cenkajte, spustiće cenu. U Pefkohoriju sam bio u klubu Beo Beo Grad, tipično srpsko mesto sa našom živom muzikom, bend je iz Zemuna. Meni se ovde nije svidelo, prvenstveno zato što mi je muzika bila krš, ali ko voli nek izvoli... Za razliku od Haniotija gde su sva dešavanja uveče na centralnom gradskom trgu, a na plaži noću radi samo jedan pomenuti kafić(koji je više za neku mirnu i romantičnu varijantu a ne za pijančenje), u Pefkohoriju su sva noćna dešavanja uglavnom na šetalištu pored plaže, koje je mnogo duže nego u Haniotiju. Na šetalištu su svi barovi i restorani(uglavnom). Pomenuta naša diskoteka nije na šetalištu Pefkohorija, ali je u blizini mola na nekih 50-ak metara od šetališta ka magistrali. Inače, meni je Hanioti lepše mesto od Pefkohorija, manje liči na vašarište, ima širu plažu, ima centralni kružni trg do koga vode sve ulice i prelepu fontanu na tom trgu. Takođe, u Haniotiju je sve ispod magistrale, dok u Pefkohoriju magistrala prolazi kroz naselje. Jedina prednost Pefkohorija je nešto bolji noćni provod i duže šetalište uz plažu. Naša vila Natsios je u centru Haniotija, jedna ulica je deli od glavnog trga. Sve nam je bilo blizu, plaža, centar, supermarket na magistrali(ima ih 2 na magistrali i dosta su jeftiniji od ovih u centru). Mesto je malo i ima neki svoj šmek, već za 2-3 dana može većina stvari da se vidi. Što se tiče cena, za kupovinu su vam najpovoljniji već pomenuti supermarketi na magistrali, najjeftiniji su i ima svega u njima. Mi smo nosili i nešto hrane odavde, neka gotova jela i konzerve, čisto da se malo uštedi. Što se tiče garderobe, jedino što je jeftino a kvalitetno je koža, sve drugo je made in China. Piće ispod 2e u restoranima i barovima ne postoji(barem ja nisam video), porodična pica u restoranu je 11e, srednja 9e(dovoljna za dvoje), heineken 2.5e, amstel 2e, giros u lepinji oko 2.2e, sok 2e, kokteli u barovima od 5e pa naviše... Preporuka je da prvo malo pogledate cene i razgledate malo pre nego što sednete negde u restoran ili bar. Uglavnom su im meniji i cenovnici istaknuti na ulici, pa izaberite šta želite, pogotovo jer vam neće trebati mnogo da upoznate mesto. U Pefkohoriju su cene možda za nijansu niže, ali neznatno. Da, samo još da kažem nešto u vezi vile Natsios-dešavalo se 2 puta da kada dođemo sa plaže nema tople vode, gazdarica se pravdala time da se svi tuširamo istovremeno, pa zato. Bojlera nema u sobama, postoji centralni toplovod. Sva sreća pa ove nestašice vode traju nekih 15 minuta, ne više. Toplo preporučujem izlete brodićem po zalivu Toroneos, ima šta da se vidi, košta 25e sa ručkom na brodu. Jedina zamerka je ta što je brod malo pretrpan pa nema gde da se spusti tanjir sa hranom. Ja sam držao tanjir u krilu i jeo. Možete ići i do Svete Gore brodom, 35e je cena, može se ići do Soluna, akva parka, obilaziti diskoteke u Kalitei, ali sve će vam reći vaši iz agencije. Ako idete kolima, obavezno obiđite neku od divljih plaža na Kasanri i Sitoniji, zaista su prelepe.

Eto toliko, s obzirom da su mi poslednja 3 letovanja bila u Crnoj Gori(u koju više ne idem i da mi plate), ovo letovanje će mi ostati upamćeno kao najbolje do sada. Ako vas još nešto zanima, pitajte slobodno. Lep provod!

Izmenjeno (saobracajac)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali neko da mi reci nesto za ova tri hotela

-Kriopigibeach

-Calypso hotel

-Hanioti palace

Najvise me interesuje kakav je smestaj i usluga

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam uplatio za Hanioti 23.avgusta.Idem svojim kolima i interesuje me kakva je situacija sa parkingom,posto cemo odsesti u vili "Odiseas" koja nema sopstveni parking.Prvi put idem u Hanioti,pa mi je bitna i ta informacija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali neko da mi reci nesto za ova tri hotela

-Kriopigibeach

-Calypso hotel

-Hanioti palace

Najvise me interesuje kakav je smestaj i usluga

Hvala puno

Ja samo mogu da ti kažem da Calypso i Hanioti palace odlično izgledaju spolja i nalaze se blizu centra. Hanioti palace je čini mi se, malo luksuzniji spolja gledano i bliži je plaži, ali u Haniotiju ti je sve blizu, tako da to nije problem. Za ovaj prvi hotel nisam čuo.

Ja sam uplatio za Hanioti 23.avgusta.Idem svojim kolima i interesuje me kakva je situacija sa parkingom,posto cemo odsesti u vili "Odiseas" koja nema sopstveni parking.Prvi put idem u Hanioti,pa mi je bitna i ta informacija

U Haniotiju je dosta naših automobila, čini mi se da ima više automobila sa našim tablicama nego sa grčkim. U svakom slučaju, ako ideš kolima, ne bi trebalo da imaš problem sa parkingom. Ako baš nema mesta ispred vile, parkiraš se u neku od okolnih ulica, staneš negde gde ima mesta i gde je dozvoljeno i to je to. Takav je princip. Odlazak kolima je pametna stvar jer se mogu obići okolna mesta i okolne prelepe plaže po Kasandri i Sitoniji, to ne treba propustiti. Jedna napomena - kroz centralnu zonu Haniotija je zabranjen saobraćaj automobilima od 19h do 01h, spuštaju se rampe oko centralnog trga, koji je tada šetalište. Koliko sam ja primetio, ovo se baš nije poštovalo svake večeri, ali s obzirom da sam ja bio u predsezoni kada nije najveća gužva, moguće da je zbog toga.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako vas još nešto zanima, pitajte slobodno. Lep provod!

Hvala puno na opisu,ja takodje idem sa devojkom u Nacios,krajem jula... Samo me zanima da li apartmani u prizemlju imaju terasu? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@footballfactory

Apartmani u prizemlju nemaju klasičnu terasu, već imaš ispred ulaza u svoj apartman sto i dve-tri stolice, kao neka veranda koja gleda na dvorište vile. Čini mi se da u prizemlju postoje i 2 sobe koje ne gledaju na dvorište vile, ako njih dobiješ možda će ti biti bolje jer je manje prometno. U svakom slučaju, trebalo bi da bude ok. Mene je npr. pomalo nerviralo to što kamion koji svako jutro skuplja smeće pravi veliku buku, ali možda je to zato što mi je soba bila na 2. spratu, ali prva do ulice, mada sam se navikao posle i spavao sam lepo.

Zaboravio sam da kažem da su plaže u Haniotiju prepune crnaca koji prodaju ženske torbe, naočare za sunce, slike, narukvice, ogrlice, gluposti razne, ali nisu bezobrazni i nisu mnogo napadni, lepo ih otkačiš i to je to, dok ima nekih tipova, da li su šiptari, cigani, ko zna, koji prodaju neku kradenu robu, pa još kad vide da si Srbin, nude ti sve i svašta-od parfema do mobilnih telefona, ali ni sa njima nema problema, čak sam se lepo i iscimao sa jednim od njih. Više su se lepili na makedonce nego na nas.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja samo mogu da ti kažem da Calypso i Hanioti palace odlično izgledaju spolja i nalaze se blizu centra. Hanioti palace je čini mi se, malo luksuzniji spolja gledano i bliži je plaži, ali u Haniotiju ti je sve blizu, tako da to nije problem. Za ovaj prvi hotel nisam čuo.

Hvala ti na odgovoru ima li jos neko sto nesto zna za ove hotele

Ako moze nesto vise za calypso i za kriopigibeach posto za hanioti palace mi je mnogo skupa varijanta

Hvala puno

Izmenjeno (odimoski)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apartmani u prizemlju nemaju klasičnu terasu, već imaš ispred ulaza u svoj apartman sto i dve-tri stolice, kao neka veranda koja gleda na dvorište vile. Čini mi se da u prizemlju postoje i 2 sobe koje ne gledaju na dvorište vile, ako njih dobiješ možda će ti biti bolje jer je manje prometno. U svakom slučaju, trebalo bi da bude ok.

Hvala puno na odgovoru! Valjda ce biti ok...  :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko ima iskustva sa hotelom Angelo ? .. hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko ima iskustva sa hotelom Angelo ? .. hvala unapred

Ja sam bila u hotelu Angelo, vratili se pre 20-ak dana.U sustini je sve ok, na samoj magistrali je ali je do plaze zaista nekih 5 min. Nama nije bilo bucno jer smo isli u predsezoni.Cisto je, ima prostora za decu-tereni za odbojku,fudbal...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam se upravo vratio iz haniotija,prebivao sam u villi sarantis koja je vrh,ima bazen sa djakuzijem itd. u sustini tu je 80% engleza a ostalo nasi,srba nema toliko puno koliko se prica,niti auta,engleza,rusa kamara, hanioti je jedino po meni kompletno mesto gde se mozes provesti ok,svi guraju u pefkohori ili polihrono,za mene je su ta dva mesta ocaj zivi dve pravolinijske ulice plaza uska nikakva sa nekim stenama,ali necu o tome ,za mene vredi samo hanioti sve ostalo su maximalna greska, dakle hanioti ima svega,svuda neceg zavucenog u svakoj ulici,ima par plazica,jesu na istom pravcu ali su razlicite,i najbolja je kako su meni rekli neka izmedju dva sidra,a nisam stigao da odem na nju,jer stvarno ima prostora tamo ovamo,isao sam u sva mesta i zahvalio Bogu sto sam bio u haniotiju,a i smestaj vrh,imate nekih vila gde mozete da nadrljate od skoro aligatora ili tako redji buba i bubasvaba...jedina zamerka nocni zivot,sve nabijeno u kalteu a cene da se uhvatis za glavu,u sustini cela ksandra je eventualno za parove ili porodice,ja je prosao obisao i nemam neki jak utisak sem kristalno cistog mora ,sve u svemu bez auta provod je mnogo gori jer taxi cekas i po pola sata a autobusa nigde nema,mesta su mala i dobro je obici sva,videti sve plazice,a sve najlepse plazice nisu ni u jednom mestu nego odvojene u koje kakvim zalivima.... toliko od mene ovo je 99% istina ,to ce vam i svaki iskreni vodic mladji reci ,,,pozdrav i zelim svakom lep provod ako zeli prelepo more i romantiku ,,..... diskoteke,dobri klubovi ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Blue boy, dobar ti je ovaj opis, vidim da si se lepo proveo. :kez:

Mi idemo u Hanioti krajem avgusta i razmišljali smo se između Sarantisa i Dionisosa pa smo se odlučili za ovaj drugi iako nisam primetila neku bitnu razliku.

Ja imam isto mišljenje o Haniotiju, ubedljivo mi je najlepši, ne može da se poredi sa Polihronom i Pefkohorijem. Nekako mi je najbolji za porodice sa malom decom. Bila sam tamo davno i radujem se kad čujem da je i dalje najbolji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za tri dana putujem ponovo u Hanioti. Prethodni put sam bila 2007...a kada se vratim bice jos nekih informacija i od mene :D

Bicu prilicno zadovoljna ako se provedem bar upola kao pre dve godine! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka