Unrestrained

Prekookeansko krstarenje + Panama i Kostarika

3 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima! Imam par pitanja i značio bi mi... pa, svaki savet koji mogu da dobijem :)

Elem, sa lepšom polovinom koja bi uskoro trebalo to da postane i zvanično planiram da se zaputim morskim putevima preko Barselone ka La Romani u Dominikanskoj Republici (Alegra krstarenja ). 

Nakon toga, neki cilj je da preko Paname autobusom stignemo do Kostarike, pa odatle za Frankfurt ili Cirih i nazad kući u Beograd. 

Zanima me par stvari:

1. Koliko je bezbedno ići busem od Paname do Kostarike? 
2. Koliko je dobar Copa airlines kao veza između Santo Dominga i Paname?
3. Kako se vratiti u Evropu, tj. da li je pouzdana veza sa Frankfurtom ili Cirihom? Ne mogu na sajtu aerodroma u San Hozeu da nađem bilo šta o letovima za Evropu.

Sem toga, bukvalno svaki savet, sve što bi trebalo da znam bi mi itekako značilo :) 

Hvala unapred!

Uzgred, izvinjavam se i moderaciji ukoliko sam promašio mesto za temu.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo ja nebih agencijom kupovao krstarenje-tj.ne našom. Ako je Msc ili Costa najbolje je kupiti direktno ili preko Nemaca ili Švajcaraca.. Oni nude i transfer nazad u Evropu. Ukoliko želite da nastavite putovanje posle kruzera onda ima više opcija za povratak. Morate dati više podataka tj. plan puta. Za odlazak jeftinije je iz Savone ili Đenove zavisno od kruzera. Na prekookeanska smo išli tri puta ali nikad se nismo vraćali iz Kostarike. Povratak je najjeftiniji do Madrida.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inače karta iz San Jose- Madrid u jednom pravcu ume da bude preko 400 evra  ali ima caka da se kupi i za ispod 200 evra. Kupite povratnu kartu Sjo-mad-sjo sa otkazom i ona otkažete mad-sjo. Ima i opcija sa lowcostom i za manje od 150 evra ali .......

Ukoliko buđet nije orjentisan na štednju onda nema potrebe da pitate ovde jer agencija koju ste odabrali može da vam organizuje baš sve za poprilično para.

Nisu prevaranti ali to kod njih košta.

Prijatelji koji su išli sa njima platili su duplo više od onoga što bi koštalo da su sami sve bukirali. Naravno i vodič na jeziku koji razumete košta ali on služi i da doplatite izlete preko njega i još štošta fakultativno.

Izmenjeno (nebojsabrada)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26380
    Ukupno tema
    881478
    Ukupno poruka