majce22

Letovanje u maju

33 poruke u ovoj temi

Vidim da skoro sve agencije imaju  termin maj u ponudi. meni bi ovo vreme odgovaralo jer sam student pa bi bas lepo napunila baterije za junski rok a dosla sam na ideju nakon sto mi je jedna kolegenica ispricala da su oni prosle godine isli u tom terminu i extra prosli. cena je smesna ali iako mi je cura rekla da je njima tempteratura bila oko 30 konstantno i voda super meni ovo malo zvuci rizicno, mislim ko mi garantuje da se to nece pretvoriti u sedenje u cetiri zida zbog nekog kisnog vremena ili niskih temperatura. da se razumemo, ja na more prvenstveno idem zbog kupanja i opustanja na plazi i ne bih volela da ostanem uskracena za sve to.

zato mi treba vasa pomoc, sta mislite o ovoj varijanti, vasa iskustva?

unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

E pa sad nikad niko ne moze da ti garantuje lepo vreme.Pre par godina od 17.08 do 25.08 svakog dana je padala kisa kao u Novembru ali sta da se radi.Bitno je da se promeni sredina.Mada pouceni prethodnim godinama verovatno ce ti biti lepo vreme.Pa ovde u Srbiji je tad tolo a Grcka je dosta juznije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Ako ides na more samo zbog kupanja i kako kazes opustanja na plazi, onda je bolje da ides krajem juna ili u sezoni. U svakom slucaju, mozes da pokusas pa kako ti se zalomi. Ja licno mislim da na moru ne moze nikad da bude dosadno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne bi mi nikako bilo dosadno,idem sa deckom ali ipak obozavam kupanje i mnogo bih bila srecna da nas vreme posluzi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam jedne godine bio na turističkom obilasku Grčke i smešten u Paraliji! Krenuli smo osmog maja!

Kiša je znala da paducka vremenom,ali je vreme bilo ok! Malo je pusto na plaži,ali smo se i mi kupali mada ne po pola sata u vodi,nego malo se sunčaš i plivuckaš 10-15 minuta u cugu!

Ljudi već ima,ali ne još u tolikom broju,već je radilo dosta restorana i kafića,prodavnica,kao i diskoteka,ali je mnooogo manje ljudi nego u pravoj predsezoni!

Mene je jedino nerviralo što su noći još uvek dosta hladnije,pa pidžamu ponesi,jer grejanja u apartmanima nema,sem ako nema klimu! :)

Taj termin je iz godinu u godinu sve popularniji,i moja kuma ide 19.05. u Stavros! ne znam gde si planirala da ideš,ali najbolje da svoj boravak iskombinuješ sa nekoliko ekskurzija i biće super!

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lično nisam letovala u tom periodu, ali neke moje poznanice nekoliko poslednjh godina letuju u maju - baš zbog niskih cena koje im omogućavaju da kasnije još jednom na izmaku sezone odu na more! Znači, praktično 2 letovanja po cenu jednog. Znam da su jako zadovoljne (inače ne bi ni ponavljale avanturu) i svaki put se vrate odlično raspoložene i obavezno se pohvale bojom koju su dobile! Dobro, one kažu da nema celodnavnog kupanja na plaži - izadje se u najtoplije doba dana npr od 11 do 3 popoodne i ponekad zna da padne laka letnja kišica, ali bez zahladjenja koje bi ih nateralo da sede izmedju 4 zida. Nijednom se nisu vratile razočarane. Noćni provod je već zagarantovan, sve je otvoreno od kafića i klubova i radi punom parom.

Znači, go ahead! :lol: :lol: :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nemamo jos uvek nista odredjeno sto se mesta tice, da li mislite da su neka mesta zbog klime preporucljivija za mesec maj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Halkidiki i možda sever grčke! Nikako ostrva,pogotovo Krf a ni Tasos! Ona južnije i da!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cena je smesna ali iako mi je cura rekla da je njima tempteratura bila oko 30 konstantno i voda super meni ovo malo zvuci rizicno,

Mi smo bili jednom krajem maja, pocetkom juna, u Haniotiju.

Cena smesna pa reko` sto ne bi isli dva puta u Grcku.

Sve je bilo OK, samo nije bas tako voda "topla".

Moze se okupati, ali ne i "banjati" sat vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I moja prijateljica je prosle godine letovala u Maju,mesto je Nea Vrasna pored Stavrosa...Uglavnom su setali i par puta se okupali,a meni je bilo neobicno kad na slikama vidim samo svoje prijatelje,jedine u moru...Sto znaci,ovo mesto,isuvise mirno i bez sadrzaja,u tom periodu nije za preporuku!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja prijateljica bila U Haniotiju u maju, oko 10-tog, zakacio ih neki topli talas (i ovde je tada bilo vruce), vratili se crni, kaze dete iz vode nije mogla da izvuce koliko je bilo toplo. Nema pravila, kako se zalomi. Nama je na Tasosu prvih par dana, sredinom juna bilo hladno, uopste nije moglo da se kupa. Mada je tad bio neki hladni talas :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Samo Halkidiki,a da ne budete jedini turisti mozda Hanioti ili Kalithea,pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre oko 3 godine sam za 1. maj bio nedelju dana u Pefkohoriju i vreme je bilo odlično! Kupanja i sunčanja kolko oćeš! Dok je prethodnoj grupi, znači negde poslednja nedelja aprila, kako smo čuli bilo loše vreme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo Halkidiki, znaci ne pomisljaj na ostrva, Stavros, Olimpijsku regiju. Koliko god toplo napolju bilo, more je osetno hladnije nego u avgustu. Medjutim, ako niste bas puno zimogrozljivi moci cete lepo da se kupate. Nema pravila sto se tice kise ali i onda mozes da iskoristis dane da se promuvate do Soluna ili brodom oko Atosa. Vec sam u nekom postu za Polihrono napisao kako je pa da se ne ponavljam. Uostalom, tada ljudi vode i klince koji se brckaju, vi ste mladi, pravac na skutere i obilazite plaze po Kasandri.

P.S.Ponesite obavezno toplije stvari za noci koje su tada hladnjikave.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

P.S.Ponesite obavezno toplije stvari za noci koje su tada hladnjikave.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka