andrijac

Kolima do Alanje

38 poruka u ovoj temi

Đoko ideja je " već" isplanirana . Rezerviso Soči i Sukumi pa je plan preko Ukraine. Za ostalo pre i posle još razrađujem. Mada Crno more je crno i od toga ne očekujem nešto. 

Sad za proleće istražujem  Italiju kolima do Sicilije ali neznam da li ferijem preko Jadrana ili okolo preko Švajcarske pa niz Italiju.

Ako ti se uklapa avgust 2020 za Ukrainu -Gruziju i Jermeniju mož da delimo put. Doduše i nas je dvoje pa neznam da li je pametno ići jednim ili sa dva auta. A i da se ne " pobijemo" jer ti si iz " pokraine" a i mnogo obožavaš kamenje i antičke ruševine?

Iskreno sad mi najveći problem što uskoro idem na svoj jubilarni rođendan na put pa je problem da li ići na 50 dana ili ono što hoću 50 država u jednom putovanju.

Finansije me brinu a i 50 država je prevelik zalogaj jer sam u mnogo njih bio a i to bi bilo više od 150 dana što je mnogo. Verovatno je 50 dana Cenralne i Južne Amerike.

Ako bih našao saputnike razmišljam i preko Turske do Irana pa nazad preko Jermenije- Gruzije-Rusije-Ukraine -Moldavije nazad.

Tražim nekog " hrabrog" a auto sam počeo da servisiram za put jer je plan da se ponekad odspava i u kolima. Šta bude biće!

Đoko 8000 km ili 10.000 km- biraj

Moj plan za eventualni put u Podkavkazje je preko Turske (noćenje na Kara denizu) pa Batumi, zatim Mestia (Svaneti na Kavkazu) pa Kutaisi, Tbilisi, Kahetija pa put za Jerevan, švrljanje po Jermeniji, povratak u Gruziju i odmor u Batumiju pa preko Stambola kući. 

Između 6500 i 7000 km. Putni troškovi 420-430 evra plus smeštaj oko 250-260 evra za 14 noćenja. Mislim da celo putovanje ne bi koštalo više od 1000-1200 jevrića sa neograničenim konzumiranjem jermenskog konjaka i vina gruzijskava razliva.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni to odgovara mada ću ja nastaviti preko Sočija i Ukraine nazad. I malo mi 15 dana. Bar 30. Ako uklapaš avgust tih 15 dana mi odgovara po tvom planu. Moja računica je oko 10.000 km.  I mislim da je malo 400 evra za putne troškove jer moj auto na 200 i plus troši 15 litra-šala ali na prosek od oko 160 trošio je 9-10 litra a i 7 sati sam blejao na granici. Na  okruglo 4000 km izašlo je na 320 litara na kraju-a to je već 350 evra.Doduše nije štediša a i bilo nas četvoro i 100 kila kafe i ratluci. I zapljunuli smo svako brdo i selo oko Bergame i Akčaja pa i tvoje Bafa gulu. Ti si završio u Kapikiri a mi smo njivama oko celog jezera.

Da nebi bilo off ako ima još neko da se priključi ili ima savete da otvaramo novu temu-kolima do Gruzije???

Izmenjeno (nebojsabrada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni to odgovara mada ću ja nastaviti preko Sočija i Ukraine nazad. I malo mi 15 dana. Bar 30. Ako uklapaš avgust tih 15 dana mi odgovara po tvom planu. Moja računica je oko 10.000 km. 

Da nebi bilo off ako ima još neko da se priključi ili ima savete da otvaramo novu temu-kolima do Gruzije???

Otvaraj, možda je neko putovao, pa može da se javi. Ja do sada pratim isključivo iskustva Rusa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čitaj ponovo prethodno i da sačekamo dal će se javiti neko " pametan " ko mi. Ako pravimo dogovor možemo i pp.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nebojsabrada

Nisam odmah video prvi deo posta. Meni je prosek bio ispod 7l. A gorivo u Gruziji i Jermeniji je džabalesko. A što se tiče puta preko Ukrajine i Rusije ima tu nekih začkoljica. Em nije preterano bezbedno, em su putevi loši a nisam baš siguran da je u Gruziju moguće preći iz njene bivše zapadne pokrajine Abhazije. Do pre izvesnog vremena nije bilo šamse. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Al ga vi cepate po gasu... a ja se pitao dal mi ne troši Astra mlogo diz'la jer sam  sa 207 l prešao 3.440km što je nekih 6 l/100 km !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ivanhoe

Prolazio sam i ja sa 5,8 do 6,2 potrošnje, al kad sam tero po propisima. Ovo je čak i manja potrošnja kad se uzme u obzir da sam cepo preko 150 gde god mi se ukazala prilika. Normalno, ja nemam decu u kolima, pa mogu da garim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa nemam pojma ja to u granicama propisa: +-10 km/h...  ovde oko 130, Bulgaria 140, Turska može i malo više mislim da 150 nisam nigde prebacio

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887858
    Ukupno poruka