fishbone

Nudisticke plaze u Grckoj - gde, kako, iskustva

49 poruka u ovoj temi

Moje drugarice i ja smo zbog toplesa pre dvadeset godina izazvale histeriju na plaži u Stavrosu. Starije Grkinje samo što nas nisu kamenovale,  vikale su i verovatno nas proklinjale, pokrivale su oči svojim unucima da nas ne gledaju i zaklanjale ih od nas svojim telima...Mi, naravno, nismo namerno provocirale, prosto, nije nam palo na pamet da toples tamo nije dobrodošao, i, kad smo shvatile kakav smo rusvaj napravile, zbrisale smo glavom bez obzira.

Ja sam bila na samo jednoj plazi u toplesu, na ostrvu, pre 9 godina. Bila sam u hladu i nije bilo blizu ljudi, mozda na 30m. A onda sam se setila da nemam pojma kako je to zakonski uredjeno, pa sam obukla gornji deo:D ( Ne znam ni kod nas, npr.na Adi., je li dozvoljen toples, ali sma i to probala, mada nisma bila bas u masi:cool:)

Vidjala sam na plazama, uredjenim, zene u toplesu i to mi je ok. Bas me zanima koliko je to dozvoljeno?

Nisam bila nudista i ne planiram. Razumem te za kupanje u daljini:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Grkoj postoji desetak zvanicnih nudistickih plaza. Sve ostalo je "divlje". Smejem se sto se pozivaju na zakone. Zakon ne dozvoljava ni toples, divlje kampovanje...a toga ima mnogo na plazama. Zakon dozvoljava da stavim peskir ispred prvog reda lezaljki,  tako da me bas interesuje da li bi se pojedini bunili kad  bi to uradio ispred njih. 

Uglavnom se nudisti sklanjaju od tekstilaca, sto je ok, ali upravo su tekstilci ti koji dolaze i na te udaljene delove i proteruju nudiste. Ili su upravo oni voajeri kao sto se desavalo na Krfu.

Da se vratim na temu....plaza Paradisos na Tasosu,  levi deo prema moru, iza stena uvek je bila raj za nudiste.

Po meni savrsena plaza je i ceo potez od Nea Potidee do Gerakinija. Desetine kilometara peska, kafici na svakih 500 metara......mnogo divljih delova. Deo kod kafica Wetwet,  kod osmatracke kule. Idealno za jutarnje nudiranje jer je istocna strana. Vikendom je prevelika guzva.

Kupanje bez kupaceg je savrseno, ali je i lezanje na plazi takodje.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila na samo jednoj plazi u toplesu, na ostrvu, pre 9 godina. Bila sam u hladu i nije bilo blizu ljudi, mozda na 30m. A onda sam se setila da nemam pojma kako je to zakonski uredjeno, pa sam obukla gornji deo:D ( Ne znam ni kod nas, npr.na Adi., je li dozvoljen toples, ali sma i to probala, mada nisma bila bas u masi:cool:)

Vidjala sam na plazama, uredjenim, zene u toplesu i to mi je ok. Bas me zanima koliko je to dozvoljeno?

Nisam bila nudista i ne planiram. Razumem te za kupanje u daljini:)

Slazem se s tobom o meni je ok :D.

Ja se sećam bio sam dete to su 80-te godine letovali smo u Paraliji i tad je tamo bilo dosta Nemaca. I  neke Nemice su se sunčale u toplesu što je kod Srpskih mužjaka izazivalo oduševljenje.

Mislim da je 90-ih to postalo musthave kako se kaže poseno kod Čehinja.

U Nei Poriju na kraju plaže desno gledano ka moru je divlja nudistička plaža. Ja tamo idem da skupljam školjke sa decom.

Izmenjeno (lavoazije)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da dodam jos neke plaze na severu.

Na Tasosu pored spomenute Paradise,  nudisti se smestaju takodje na levom delu Tripiti plaze, kao i na Metalia beach.

Na Sitoniji je pravi mali raj za nudizam. 

Nekad je najpoznatija plaza bila Kavoutripes,  ali su tekstilci uglavnom proterali nudiste. Sada je oaza u Kalamitsiju,  ne na glavnoj plazi vec se na levoj strani predje brdo (pet minuta pesacenja) i izlazi se na novu uvalu sa predivnim peskom na kojoj je i mnogo divljih kampera sa porodicama.

Na Sitoniji je vredna paznje i plaza Kriaritsi,  do koje se dolazi tzv ghost road putem. Tu su dva kampa na glavnoj plazi,  a sa desne strane su jos dve uvale na kojima su nudisti. Prelepe plaze, mir i spoj sa prirodom.

Postoji i mala zavucena plaza na izlazu iz Toronija prema Neos Marmarasu. Mora da se parkira pored puta i otpesaci pet minuta. Skriveni dragulj.

Nadam se da sam bio od pomoci svima koji vole suncanje i kupanje bez icega na sebi. Takodje se nadam da nisam pomogao "normalnima" koji se zgrazavaju ali hvataju aparate i slikaju

:D

Samo jos da napomenem devojci sa jednog od prethodnih da ne treba da razmislja kako izgleda i da li je zgodna. Nudisti nisu voajeri da odmeravaju jedni druge. Ne interesuje me kako drugi ili ja izgledam. Isto  i se moglo reci i kad imas kupaci....nismo svi Bred Pit i npr Skarlet Johsnson.

Ali smo svi sposobni da se opustimo i uzivamo.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25886
    Ukupno tema
    862152
    Ukupno poruka