fishbone

Nudisticke plaze u Grckoj - gde, kako, iskustva

49 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Ja ulazim ovde svaki dan i ne videh ni jednog jedinog nudistu, samo puste plaže kačite, msm stvarno nema smisla od vas ! :smorilo:

Pa iza stena su...Ne vide se...

Evo ga..

20180606_184658.jpg

Evo ga..E  ovaj se na sve nacine trudio da ga primetimo i da bude u centru paznje..Ako bas i ne gledamo on namerno prolazi pored nas i zove nas u vodu..Vrlo iritantno..

Izmenjeno (sandraivlada)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

O ovom komentaru bi se dalo raspravljati pod uslov da svi ljudi nisu jednaki.Ali posto jesu onda je i bezobrazluk napasti ih  na izdvojenom delu plaze gde nikog ne uznemiravaju svojom pojavom.

Naravno da nisi u pravu. Izgleda da cu morati plasticno da objasnim...Imam prijatelje naturiste. Svake godine oni sa svojim prijateljima, takodje naturiustima, porodicno, sa decom, odu u GR na more. Izaberu neko slabo poseceno ostrvo, nadju mesto uz neku divlju plazu, naravno ne tako lepu kao na ovim - "turistickim" ostrvima, razapnu satore i uzivaju po mesec dana. Nikome ne smetaju i niko njima ne smeta. 

Ili drugi primer, mi smo, supruga i ja, na Kefaloniji nasli smestaj koji je nekih 50m. od plaze. Mala plaza, divlja, ali odlicna za prvu pomoc. Pristup plazi imaju samo korisnici smestaja u kome smo bili ili morskim putem. Nasi domacini nisu isli na plazu, tako da smo svaki put kada nismo zujali po ostrvu bili nudisti na toj plazici. Nigde nikoga. Ali zato kada idemo na neku popularnu plazu...zna se, kostim, kupace gace...to je valjda normalno.

Ovo o cemu @fishbone pise a vi podrzavate...nije normalno. Bukvalno. Porto Kaciki, plaza na kojoj se vrti hiljade posetilaca dnevno. Bar 5=10% njih ce ici s' kraja na kraj plaze, i videce...sta?! Nudiste. E vidis, tu je problem. Zasto ti nudisti ne idu na neku neposecenu plazu i tamo se skinu a kada dodju na neku gde cirkulisu turisti da budu obuceni?  Pa onda ih niko ne bi video. I da, to jeste poremecaj i naziva se egzibicionizam -

" Ekshibicionizam je opetovana, značajna sklonost postizanja seksualnog zadovoljenja kroz izlaganje spolovila nepoznatoj osobi. U većini slučajeva prisutna je želja da se šokira i zbuni promatrača. Poriv za pokazivanjem je preplavljujući i egshibicionistu ga je gotovo nemoguće kontrolirati. Na takvo ponašanje potiče ga i anksioznost, a ne samo seksualno uzbuđenje. U vrijeme čina obično nisu svjesni društvenih i pravnih posljedica onoga što rade. U tom trenutku ponekada imaju palpitacije i glavobolju te osjećaj nestvarnosti, a kasnije ih napadaju drhtavica i grižnja savjesti. Eksibicionisti vrlo rijetko traže fizički kontakt s promatračem, a izuzetno rijetko nasrću na promatrača."

Izmenjeno (vilil)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Jasna stvar, naravno da se nudizam nece praktikovati na prepunoj plazi, ali na nekom izdvojenom kraju prelepe plaze, gde necete nikome smetati, zasto ne.

Ako vec ima nekoga od nudista, znaci da se na tom mestu to upraznjava bez da vasa pojava nekoga vredja ili slicno. Netreba biti netolerantan, jer ako tekstilci mogu bez problema uzivati na nudistickoj plazi (ne svakoj) u svojim kupacim kostimima, onda nudisti koji se trude da se ipak malo sklone u neki kraj nenudisticke plaze (ne svake) ili izdvojenu uvalicu i tu uzivaju netreba da budu izlozeni necijem primitivizmu ili slicnim stvarima. Jer nametanje nekih svojih principa nekome koga uopste ne poznajete je ipak odraz primitivizma i netolerantnosti. 

Neslaganje sa necijim stavovima i stilom zivljenja je privatna stvar i to treba tako sagledati i to prihvatiti. Ako je neko napravio neki prekrsaj (po necijim merilima) postoji ko je nadlezan za to i ko to treba da resava a ne da se krece u, nedaj boze, rasprave i primenu sile.

Potpuno bi ludilo bilo da se neko skine na recimo gradskoj plazi u Limenasu ili na plazi Zeri u Sivoti, kad se odmah po dolasku vidi da je tamo puno dece i da tu nema nikakve sanse za nudizam. 

Pa ni na plazi Bataria  u Kasiopiu nebi nikome palo na pamet tako nesto, pa cak ni na Kanoni plazi gde bi se mozda i moglo naci neko skrovito mesto.

Ali tamo gde mozete da uzivate a da nikome zaista nesmetate, treba uzivati. Za vecu su osudu kojekakva dobacivanja, negativni komentari i netolerantni stavovi.

Svako ima svoj nacin uzivanja u suncu, moru i svom odmoru. A ono sto mi se nesvidja i gde mi se nesvidja, ja negledam i nezadrzavam se na takvom mestu.

Svoje stavove nikome i nikako ne namecem, ali i nedozvoljavam da mi se namecu tudji stavovi i misljenja sa kojima se neslazem.

Svima zelim da uzivaju u svom odmoru i da nedozvole sebi da im ga nesto pokvari!!!

Ja sam napisao da sam video nudiste na plazi Porto Katsiki, a ne i da sam ja bio nudista na toj plazi. Jer Porto Katsiki je toliko popularna plaza da mi nije ni palo na pamet tako nesto. Rekao sam i da sam ih video na plazi Milos, ali ni tamo nisam bio nudista, jer mi nije to bilo to.

Ja sam napisao gde i sta sam video, a posto se na tim plazama tolerise nudizam (u odredjenoj meri i u odredjenoj zoni) to je onda po definiciji "nude frendli' plaza. 

O medicinskim dijagnozama ne raspravljam, nisam ni medicinar niti me to interesuje, ali me zanima kako se u medicini naziva tolika kolicina netolerancije.

Izmenjeno (fishbone)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

A mislim i da je korisno da ljudi znaju gde mogu doci u situaciju da se sretnu sa takvim stvarima, pa nece biti bas skroz iznenadjeni i "sokirani" ako se to i desi znace i koji deo plaze da izaberu ako su sa malom decom.

Jer ovo je ipak u okviru potforuma "korisni saveti i informacije"!!!

Izmenjeno (fishbone)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da je korisno.Tema je ok komentar nije na mestu.I nije dobronameran.Gospodin preteruje bez pravog razloga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A istina je negde na sredini... i jedan i drugi komentar idu u preterivanje.. niti su oni koji se skidaju egzibicionisti, a opet nije u redu ni skidati se na porodičnim plažama,( pa ni u takozvanim zabačenim delovima) gde ima dece, a toga ima sve više....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

niti su oni koji se skidaju egzibicionisti,...

Hmm. Ako ovi sto pokazuju svoje genitalije na mestu gde to nije dozvoljeno - javna plaza, nisu egzibicionisti, onda i ovi sto to isto rade, recimo u javnom prevozu, takodje nisu? Ili mozda i jedni i drugi jesu?! Mislim, u cemu je razlika?

Zasto bi neko, necija deca trebala da gledaju u bilo cije medjunozje? A ovi ce da sire noge dok tudja deca prolaze i pricaju o :"netoleranciji" roditelja kojima taj bezobrazluk smeta. Je l' to u redu, je l' to normalno?

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, kad sad sve što bi rekli raščlanim, jeste tako... nemam ništa protiv nudista, ali tamo gde im je mesto.. zapravo kada na plažama slučajno i naletim na njih uvek bude više meni neprijatno, nego njima... 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Dobar tekst, i nenadano zanimljiva tema.! Pa, da dodam... Nemam ništa protiv nudizma , ali na za to određenim plažama.  Dobro je za one koji ga vole da bar unapred znaju lokacije nekih nudističkih plaža, upravo da ne bi dolazilo do neprijatnih situacija na javnim porodičnim plažama... Ja isuviše volim da menjam lepe, šarene kupaće kostime različitih krojeva i modela, da bih se priklonila nudizmu, a iskreno ne vidim ni svrhu toga., čak mi malo deluje nehigijenski, ali svako ima svoj užitak...ali..to je već druga tema, a ova tema o lokacijama nudističkih plaža  svakako je ovde potrebna. 

Izmenjeno (mismas)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa to je i zamisao teme i autora Mismas.Bas to sto si navela u prvom delu posta.I niti propagira nudizam, niti siri nemoral na javnim plazama.A nudizam svakako podrazumeva nudisticke plaze i neke plaze koje su takve konfiguracije da su pojedini delovi fizicki odvojeni i nema vizuelnog kontakta.Ili se mogu posetiti samo morskim putem.Naopako da se neko skida na svakoj plazi i svuda to je vec ozbiljna dijagnoza a ovde o tome i nije rec.Tema nije nudizam da ili ne, vec jedan lep vodic.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I samo da dodam: ne bih volela da dodje do nekih prepucavanja clanova i misljenja i da se tema zbog toga zakljuca.Niti sam nudista (za sada) niti imam nesto protiv njih pod uslovom da se postuje red i kultura.Necu vise komentarisati vec samo pratiti postove koji se ticu iskljucivo ove teme i gledati divne slike.Hvala.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš primitivno, doduše Ada Bojana nije cela predviđena samo za nudiste, već samo deo ispod bungalova, desno su ovi obučeni kupači :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25952
    Ukupno tema
    865861
    Ukupno poruka